معرفی میوه های عجیب و غریب دنیا

شما تا بحال خوردنی و عجیب ترین میوه های دنیا را دیده اید؟ در این گزارش با ایلیاگشت همرا باشید تا نمونه های از این دسته را ببینید. بی شک مواد غذایی در جهان هستند که برای مدتی پس از کشف هنوز هم نیز عجیب و غریب بوده اند. میوه هایی همانند موز و یا کیوی از جمله و خوراکی هایی بوده اند که عجیب و غریب محسوب می شده اند و در سبد غذایی امروزه ما بسیار عادی و معمولی محسوب می گردند.

اما هنوز هم هستند میوه هایی در دنیا که عجیب و غریب هستند! عجیب ترین میوه های دنیا در ظاهر و یا طعمشان فرق هایی دارند که دیگر میوه های جهان آن را با خود متمایز می کنند.

جک فروت-Jackfruit

این میوه ها که معمولا تداعی کننده طعم زعفران هستند را می توانید در جثه ای بزرگ تر از هندوانه و با شیارهای برجسته تهیه نمایید. معمولا گیاهخوران از جک فروت (Jackfruit) بسیار استفاده می کنند و غذای محبوبی بین آن ها است.

عجیب ترین میوه های دنیا

کاولرپا لنتیلیفرا-Caulerpa lentillifera

کاولرپا لنتیلیفرا (Caulerpa lentillifera) یا همان خاویار گیاهی، اومی بودو و یا حتی انگور دریایی می گویند اما ما که می گوییم این میوه بیشتر شبیه خاویار سبز گیاهی و دریایی است!

شاید در ابتدا اصلا ظاهری دلچسب و حتی خوشمزه برای شما نداشته باشد و شما را از حس کنجکاویتان برای خرید و مصرف آن پشیمان سازد اما وقتی که برای اولین بار این میوه ی عجیب را مزه کنید بی شک دیگر خوردن آن را از دست نخواهید داد و حتما در سبد غذایی خویش آن را می گنجانید.

میوه های عجیب و غریب

این میوه ی خاویار مانند یکی از غذاهای محبوب گیاهخوران است و یکی از جایگزین های جالب و خوشمزه برای جاگزینی با این غذای دریایی است. البته این مسئله را باید بگوییم که این غذا صرفا برای ما شاید عجیب باشد اما برای مردم مناطقی همچون کشور ژاپن و کشورهای آسیای جنوب شرقی از این میوه ی با مزه و خوش طعم در سبدهای غذایی خود استفاده می نمایند.

نام اومی بودو، اسم ژاپنی این خوراکی است. گفته می شود که مردم ژاپن و علی الخصوص مردم اوکیناوای ژاپن که معمولا عمر طولانی تری نسبت به مردم دیگر دارند، از این غذا بسیار استفاده می نمایند.

کارلا-Karela

برگ هایی با سطوح برجسته و خوشرنگ را کارلا (Karela) می نامند. این برگ های گوشتی و پر زرق و برق مزه ای افراطی و جالب دارند و معمولا با شکر قهره ای مصرف می شوند. با این که بعضی از این سبزی ها تلخ هستند اما در آشپزی مردم مناطقی همچون پاکستان و چین بسیار مورد استفاده است.

میوه های عجیب و غریب

کوکاملون-Cucamelon

هندوانه کوچک، هندوانه ی مینیاتوری، هندوانه مکزیکی، هندوانه موشی و بسیاری از القاب دیگر که همگی با هندوانه شروع می شوند، نام های مختلفی است که مردم مناطق مختلف به یکی از عجیب ترین میوه های دنیا، با نام علمی کوکاملون (Cucamelon) می دهند. اما این نکته بی شک دانستنش برای شما جالب خواهد بود که بدانید این میوه ظاهری شبیه هندوانه ی کوچک و مزه ای شبیه به خیار دارد!

میوه های عجیب و غریب

در مکزیک و به صورت کلی در کشورهای آمریکای مرکزی به این میوه لقب سندیا راتون (sandía ratón) داده اند. درست است که در توصیف طعم این میوه می گوییم که مزه ی خیار می دهد اما کمی ترش تر است و مزه ای نمکی و لیمویی دارد. کوکاملون را به عنوان میوه ای ترش مصرف نمایید. پیدا کردن این میوه با این که مشهور است اما کمی سخت است.

مانیوک-Manioc

این گیاه که شبیه به یک تکه ی نازک درخت است، یکی از مهم ترین مواد آشپزی در جزایر کارائیب است! این گیاه را خشک و سپس تبدیل به آرد می کنند. معمولا از آن برای پخت و پز کنار گوشت گاو و یا کار دیگر سبزیجات استفاده می کنند.

میوه های عجیب و غریب

سیتروس مدیکا وار. سارکداکتیلیس-Citrus medica var. sarcodactylis

سیتروس مدیکا وار. سارکداکتیلیس با آن اسم بلند و بالایش ک معادل بسیار کوتاه تر نیز دارد، بالنگ انگشت دار! این میوه که با ظاهر عجیب و غریب و چند شاخه ای خود یکی از عجیب ترین میوه های دنیا است، ظاهرا از هند به چین آورده شده و در حال حاضر هم تنوع فراوانی دارد. بالنگ انگشت دار را می توان در علوم پزشکی و دارویی سنتی، میوه ای بسیار مفید دانست. البته اضافه بر آن، این میوه را می توان به عنوان یک طعم دهنده منحصر به فرد نیز دانست.

میوه های عجیب و غریب

لیچی-Lychee

لیچی (Lychee) میوه ای با قیافه ای توت فرنگی مانند است که مزه سیب زمینی می دهد! بهترین نوع این میوه در چین یافت می شود. در اوخر بهار می توان از بهترین نوع این میوه خریداری کرد.

میوه های عجیب و غریب
کلمه‌های کلیدی: