همه چیز درباره دماغه امید نیک

دماغه امید نیک کجاست ؟ چرا به آن دماغه میگویند؟ برای یافتن این پاسخ ما همراه باشید. این کشور تنها كشور در جهان است كه دارای سه پایتخت متفاوت می باشد، قوهٔ مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون، و قوهٔ قضائیه در بلوم فونتین قرار دارد. پرجمعیت‌ترین شهر این کشور،شهر بزرگ ژوهانسبورگ است. جمهوری آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو هم‌مرز است. امکان ندارد کسی به این کشور سفر کند و دلباخته ی فرهنگ ناب و مردم صمیمی و طبیعت زیبای این کشور نشود.

دماغه امید نیک

در تعریف از این کشور بیشتر وقتها از حیات وحش آن صحبت شده اما در این جا می خواهیم درباره یکی از دیدنی های منحصر بفرد که تاریخ جالب و کهنی را در پشت خود دارد صحبت کنیم: دماغه امید نیک. دماغه ی امید نیک حاصل از برآمدگی بوجود آمده در انتهای شبه جزیره ی کیپ، جایی در استان غربی کیپ و در آفریقای جنوبی است. این دماغه برای اولین بار در سال ۱۴۸۸ توسط فردی به نام باتولومئو دیاس در سفرش به پرتغال دیده شد و امروزه به یکی از برترین جاذبه های گردشگری در آفریقای جنوبی تبدیل شده است.

دماغه امید نیک

دانستنی های درباره دماغه امید نیک

یکی از تاریخ دانان بر این باور است که دیاس برای اولین بار اسم آن را “دماغه ی طوفان” نامید و جان دوم (John II) اسم آن را به ( Cape of Good Hope) یعنی همان دماغه ی امید نیک تغییر داد چون کشف این دماغه را خوش یمنی ای می دانست که بوسیله ی آن، کشور هند از طریق دریا برای اروپا قابل دسترسی است. ابن دماغه بخاطر آب و هوای طوفانی و امواج خشمگین دریا شناخته شده است و چمن و پوشش گیاهی کمی که دارد بخشی از طبیعت این دماغه است. بسیاری از توریست هایی که به آفریقای جنوبی و دماغه ی امید نیک می روند، تور کوتاه فانوس دریایی را که ۲۳۸ متر بالاتر از ارتفاع دریا قرار دارد خریداری می کنند تا با آن بتوانند به قسمت های مختلف دماغه بروند و زیبایی هایی بیشمار آن را بهتر درک کنند. Cape point، جنوب غربی ترین نقطه در آفریقا است.

دماغه امید نیک

شما می توانید عظمت صخره های دریایی را با هوای تازه در آفریقای جنوبی تجربه کنید. جزییاتی از این منطقه در دسترس است که یکی از آنها نشان دهنده ی وجود ۱۲۰۰ گونه ی مختلف گیاه در این منطقه و وجود پستانداران کوچکی مثل بزکوهی، گورخر و حتی بزرگترین پرنده ی آفریقای جنوبی یعنی شترمرغ در آن است. اگر به کشور شگفتی ها سفر کردید، کافی است تا کمی از وققت تان را بگذارید و به این منطقه ی خیره کننده اختصاص بدهید تا هم کمی از تاریخ آن را کشف کنید و هم کشتی های خرابی که در خط ساحلی به گل نشسته اند را ببینید. این دماغه همچنین جای بسیار خوبی برای افرادی است که دوست دارند همراه با بازدیدشان یک فعالیت دیگر هم مانند پیاده روی ، دوچرخه سواری، شنا در بخش های تعیین شده، غواصی، موج سواری و ماهیگیری داشته باشند و از دیدن مرغ های دریایی که بر فراز آب و بر سر وال های غول پیکر در پروازند لذت ببرند.

منبعbritannica.com

 

کلمه‌های کلیدی: