معروف ترین صبحانه های دنیا

معروف ترین صبحانه های دنیا

طبیعتا برای هر فرد بهترین قسمت روز ، صبح ها و بهترین و جذاب ترین وعده غذایی، صبحانه است. اگر کسی غیر از این می باشد، باید سریعا به دکتر مراجعه کند.

ولی تعریف دقیقی از صبحانه در هیچ جای دنیا وجود ندارد، ما به شما می گوییم که معروف ترین صبحانه های دنیا کجا پیدا می شود و چه چیزی است.

ناتو ژاپنی Natto Japan

در واقع این ناتوی ژاپنی برای بعضی از مردم خوب می باشد، زیرا در آن لوبیا و سویا به کار رفته و برای اکثر مردم در وعده صبح زیاد مناسب نیست. طعم تند و عطر قوی این صبحانه شما را بیدار می کند. در این صبحانه مواد مغذی است که در آن کلسترول صفر است. 

معروف ترین صبحانه

هاگسلاگ هلند Hagelslag The Netherlands

این صبحانه بیشتر شبیه میان وعده های ایرانی ها می باشد. نان توست و کاکائو. همین . این میشود صبحانه هلندی .

معروف ترین صبحانه

کروس اسپانیا Churros Spain

کروس در حقیقت یک پیراشکی باریک و چرب به علاوه شکلات داغ می باشد، شاید بتوان گفت این هم برای ما ایرانی ها همان میان وعده لذیذ و یا شاید یه عصرانه باشد.

معروف ترین صبحانه

کروکی مانسی Croque Monsieur France

این صبحانه لذیذ فرانسوی پنیر و ژامبون توست می باشد. از ظاهر آن پیداست که بسیار خوشمزه است، به سلیقه من بود این صبحانه را وعده ناهار سرو میکردم. برای خوشمزه تر شدن این صبحانه به آن جعفری تازه و سبزیجات معطر هم اضافه میکنند. 

معروف ترین صبحانه

کیدگری اسکاتلند Kedgeree Scotland

اسکاتلندی ها هم سبحانه دارند که شبیه غذاهای آسیایی است، به این دلیل که سربازان بریتانیایی از هند آموزش دیده اند برای پخت این صبحانه و با خود به اروپا برده اند. ماهی، برنج، تخم مرغ و یا گوشت، نخود فرنگی و سبزیجات معطر. یک ناهار کامل در وعده صبحانه. نوش جان

چیلاکلیس مکزیک Chilaquiles Mexico

مکزیکی ها هم وعده صبحانه بسیار سنگین و مغزی غذا میخورند، آنها برای وعده صبحانه سس تند مخصوص ذرت تهیه میکنند و نیمرو را در آن میخوابانند، در ادامه سسی تند با سبزیجات مخصوص بر روی آن میریزند و میل می کنند. خواب شبانگاهی بسیار سریع از سر آنان دور خواهد شد.

معروف ترین صبحانه

دابلز ترینیداد توباگو Doubles Trinidad and Tobago

در این کشور آفریقایی، خمیر نخود فرنگی را سرخ میکنند و بر روی آن سسی مخصوص می ریزند و در وعده صبحانه میل میکنند، شاید این صبحانه ساده ترین منو در این گزارش باشد، اما از محبوبیت بالایی برخوردار است.

معروف ترین صبحانه

صبحانه آمریکایی American Breakfast

و رسیدیم به کامل ترین و مفصل ترین صبحانه این گزارشف صبحانه ای در حد اعلا در آمریکا. شعار آمریکایی ها در سر میز صبحانه این است : من همه این ها را میخواهم، همین حالا هم میخوام. شاید این شعار گویای همه چیز باشد اما برایتان میگوییم چه چیزی میخواهند. تخم مرغ، سوسیس، سیب زمینی، بیکن شفاف، ژامبون، پن کیک، شربت و شیر، شاید کمی قهوه . واقعا این صبحاه بر روی میز دلبری میکند.

معروف ترین صبحانه

آرپاس ونزوئلا Arepas Venezuela

نان های پخته شده با آرد ذرت که درون آن پر است از مواد غذایی سرخ شده و چرب. پر شده با کره، پنیر، گوشت، سوسیس یا تخم مرغ. البته در بعضی از نقاط ونزوئلا آووکادو هم در آن میریزند، این هم یک صبحانه کامل در حد وعده دیگری است به غیر از صبحانه.

معروف ترین صبحانه

ماسالا دوسا هند Masala Dosa India

پنک کیک سبک و ترد که ساخته شده است از خمیر برنج و عدس سیاه و پر شده با سیب زمینی، پیاز و ادویه جات، ترشی جات مخلوط با سس کاری و نارگیل . لذت صبحانه هندی را از دست ندهید. با خوردن این صبحانه برای اتفاقات در هر روزی آماده هستید.

معروف ترین صبحانه

اما همه این گزارش یک طرف جای نام صبحانه ایرانی خالی بود. حیف ، واقعا حیف ، بهت نظر من بهترین صبحانه بر روی کره زمین را باید در همین ایران میل کرد. چای شیرین با نان سنگگ تازه و پنیر تبریز، نیمرو و یا املت صبحگاهی هم که بسیار دلبری میکند، اگر علاقه مندید مرباهای مختلف ایرانی را میتوانید میل کنید، سر شیر و عسل هم پادشاه صبحگاهی است. نوش جان

معروف ترین صبحانه

منبع : www.gapyear.com

کلمه‌های کلیدی: