دستان خدا در ویتنام

شاید اسم دستان خدا شما را به یاد استعاره های خاص بیاندازد ولی با دیدن این پل عظیم که توسط دستانی بیرون از زده از کوه نگه داشته شده است ، واقعا به به این اسم ایمان میاورید. اما واقعا قضیه دستان خدا چیست ؟

دانانگ یکی از شهرهای بزرگ ، زیبا و مهم ترین بندر جنوبی ویتنام است که در دهانه رودخانه هان واقع شده است. این شهر از نظر شهری و اقتصادی پس از هوشی مین، هانوی و هایفونگ، چهارمین شهر بزرگ ویتنام محسوب می شود. این شهر از نظر جغرافیایی در سواحل جنوبی چین و دهانه رودخانه هان قرار دارد.

یکی از منابع مهم اقتصادی این شهر گردشگری است. این شهر هاب حمل و نقل مرکزی ویتنام است. از جاذبه های این شهر می توان به پل موسوم به دست خدا نام برد.این پل که نام اصلی اش کاوو وانگ و بخشی از یک مجموعه تفریحی است در سال 1919 احداث شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

علت نامگذاری آن نیز به دلیل وجود دو پایه سنگی به شکل دست انسان است که در زیر این پل قرار گرفته است. همه کشورها برای جذب توریست و و درآمدزایی اقدام به ساختن بناهای منحصر به فرد میکنند، نمونه ای از همین بناهای منحصر به  فرد همین پل دستان خداست. همه ساله گردشگران زیادی برای مشاهده پل دستان خدا به کشور ویتنام می آیند.

همانطور که در تصاویر پیداست بر بلندای شهر بندری دانانگ دو دست عظیم از کوه بیرون زده و پلی بزرگ بر روی آن تعبیه شده که عابران میتوانند با حرکت از روی پل نمایی زیبا از طبیعت شهر دانانگ را مشاهده نمایند. در این بین اینطور به عابران القا میگردد که بین دستان خدا حرکت میکنید. 

سال ساخت این پل به 1919 بر میگردد، در ابتدا نام این پل کاو ونگ نام گذاری شد ولی رفته رفته به اسامی دیگیری نیز معروف شد که معروف ترین آنها همان دستان خداست. گردشگران با ورود به این پل میتوانند از سایر امکانات این پل مانند کافی شاپ و رستوران و یا محل اقامت بهره مند گردند.

منبع : www.nationalgeographic.com

کلمه‌های کلیدی: