بایدها و نبایدهای سفر به مراکش

همانطور که قبلا هم گفته شد، مراکش کشوری با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوان است که همه ساله تعداد زیادی گردشگر را به سمت خود جذب می‌کند. این کشور هم همانند سایر کشورها قوانین خاص خودش را دارد. اگر قصد سفر به مراکش را دارید باید یک سری موارد را رعایت کنید تا سفری آسوده‌خاطر داشته باشید. در ادامه با ایلیا گشت همراه باشید تا شما را با بایدها و نبایدهای سفر به مراکش آشنا کنیم.

محترم شمردن دین اسلام

بایدها و نبایدهای سفر به مراکش

حدود 90 درصد جمعیت کشور مراش را مسلمانان تشکیل داده‌اند و بیشتر شهروندان مراکش اهل سنت هستند. پس بدیهی است که دین اسلام برای آنان در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد. اگرچه مراکش یکی از آزادترین کشورهای مسلمان به شمار می‌رود اما باز هم نباید ریسک کرد. رعایت این مسئله برای ایرانیان دشوار نیست زیرا قوانین اسلامی در ایران هم رعایت می‌شود. اگر مسلمان نیستید، ممنوعیت ورود افراد غیر مسلمان به اماکن خاص مانند مساجد را جدی بگیرید. توصیه می‌کنیم که هنگام بازدید از مراکش، لباس مناسب به تن داشته باشید.

احترام به پادشاهی مراکش

بایدها و نبایدهای سفر به مراکش

نظام سیاسی حاکم بر مراکش نظام پادشاهی است به همین دلیل حفظ احترام پادشاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این کشور ممکن است برخی غرغرها یا تمسخرهای زیرلب نادیده گرفته شود، اما اگر از این مقدار فراتر رود ممکن است عواقبی ناخوش‌آیند به دنبال داشته و سفر را به کامتان زهر کند. بی‌احترامی به شخص پادشاه عواقبی همچون سه سال زندانی بودن را در پی دارد. همچنین انجام هر گونه شوخی با عکس پادشاه هم جزء ممنوعیات محسوب می‌شود و به طور کلی توصیه می‌کنیم حین سفر تمامی قوانین مراکش را رعایت کرده تا سفری بی‌دغدغه داشته باشید.

آدام و رسوم غذا خوردن

بایدها و نبایدهای سفر به مراکش

احتمالا در سفر به مراکش، هوس خوردن غذاهای محلی به سرتان می‌زند. بسیاری از غذاهای محلی مراکش، به صورت سنتی و با دست خورده می‌شوند. دقت داشته باشید که اگر شما هم خواستید از این روش سنتی برای خوردن غذاهای محلی استفاده کنید، با دست راستتان این کار را انجام دهید. اگرچه عدم رعایت این مسئله مشکل خاصی برایتان ایجاد نمی‌کند، اما ممکن است با نگاه‌های سرزنش‌آمیر دیگران مواجه شوید.

[foogallery id=”22375″]

چای نعنا را تست کنید

بایدها و نبایدهای سفر به مراکش

نوشیدنی چای‌نعنا به نوعی نوشیدنی ملی مراکش محسوب می‌شود. این نوشیدنی مملو از برگ‌های تازه نعنا و شکر بوده و از طعم بی‌نظیری برخوردار است. به طور کلی نعنا یکی از گیاهانی است که در مراکش بسیار مورد استفاده بوده و طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که در سفر به مراکش حتما به یک کافۀ دنج رفته و از طعم فوق‌العاده چای نعنا لذت ببرید.

با لباس ساحلی به گشت‌وگذار نروید

بایدها و نبایدهای سفر به مراکش

با توجه به نظام سیاسی حاکم بر مراکش و همچنین رواج دین اسلام در این کشور، استاندارد لباس پوشیدن در مراکش کمی خاص است به طوری که بیشتر پوشیدن لباس‌های پوشیده در این کشور رواج دارد. لباس‌های ویژۀ ساجل به هیچ عنوان برای گردش در محیط شهر، بازارها و مراکز خرید مناسب نیست. پس بهتر است برای در امان ماندن از نگاه‌های سرزنش‌آمیز مراقب نوع پوشش خود باشید.

امیدواریم که این توصیه‌نامه سفر به مراکش بتواند برایتان مفید واقع شود. سفر خوبی را برایتان آرزومندیم.

منبع

 

کلمه‌های کلیدی: