شهر غول ها در جنگل آمازون

شهر غول ها در جنگل آمازون

اکوادور یکی از کشورهای آمریکای جنوبی که در شمال غربی این قاره واقع شده است. پایتخت آن کیتو و بزرگترین شهرش گوایاکیول است. این کشور در شرق و جنوب با پرو، در شمال با  کلمبیا و در غرب با جزایر گالاپاگوس همسایه است. این کشور یکی از جذاب ترین کشورهای امریکای جنوبی است که پر است از عجایب که دارای مجموعه ای از فرهنگ های بومی، معماری غنی و جاذبه های طبیعی بی نظیر است به طوری اگر شما به این کشور سفر کنید تجربه متفاوتی را در سفر رقم خواهید زد.

شهر غول ها در جنگل آمازون

در افسانه های فولکلور اکوادور قبل از آن که انسان ها پا به زمین بگذارند غول ها بر این سرزمین فرمانروایی می کردند و شهرهای مختلفی ساخته بودند. اما این موجودات ناگهان شهر خود را رها کردند و شهرهای آن ها برای همیشه در دل جنگل های آمازون مدفون ماند. بومی ها باور دارند که شهر گمشده غول ها هنوز هم در جنگل وجود دارد و حالا ظاهرا این شهر کشف شده است. البته باستان شناسان که به غول و این قبیل چیزها باور ندارند معتقدند که این منطقه باستانی می تواند بقایایی از یک تمدن شگفت انگیز قبل از اینکاها باشد. اما اندازه بسیار بزرگ اشیاء و ابزارآلات کشف شده در این منطقه دانشمندان را هم شوکه کرده است و هنوز توجیهی علمی برای آن ندارند.

شهر غول ها در جنگل آمازون

در سال ۲۰۱۲ گروهی از ماجراجویان و محققین با همکاری بومیان منطقه به دنبال کشف شهر گمشده غول ها به جنگل های اکوادور رفتند. بار اول آن ها در دل جنگل گم شدند و نتوانستند چیزی پیدا کنند، اما بعد به طور تصادفی به دیواره ای سنگی و عجیب برخورد کردند. این دیواره در کناره رودخانه ای کوچک قرار داشت و انگار از بلوک های سنگی غول پیکر ساخته شده بود. گفته می شود که این دیواره ها بخشی از اهرام عظیمی هستند که توسط غول ها ساخته شده اند. مردم محلی این منطقه را محلی مقدس می دانستند و در مراسم های آئینی خود برای ملاقات با ارواح به این منطقه می آمدند. کشف شهر گمشده غول ها یکی از مهم ترین کشفیات قرن بیست و یک تاکنون به حساب می آید و ابعاد جدیدی از زندگی مردمان باستان را به ما نشان می دهد. چه به غول اعتقاد داشته باشید یا نه، کشف منطقه باستانی از لحاظ علمی هم که شده بسیار باارزش و مهم تلقی می شود.

شهر غول ها در جنگل آمازون

جزئیات شهر غول ها اکوادور

در منطقه کشف شده یک سازه هرم مانند بزرگ وجود دارد که ۸۰ متر مربع زیربنا و ۸۰ متر ارتفاع دارد. این سازه عجیب از بلوک های سنگی بزرگ تشکیل شده که به صورت نامنظم برش خورده اند و وزن هرکدام از این بلوک ها حدود ۲ تن تخمین زده می شود. صدها بلوک روی هم قرار گرفته اند و دیوارهای این سازه را تشکیل داده اند. بالای هرم یک منطقه مسطح است که ظاهرا برای برگزاری مراسم های مختلف از جمله قربانی استفاده می شده است. در اطراف این منطقه ابزارآلات و اشیاء  مختلفی از جنس سفال و سنگ کشف شده است. سازه های کشف شده و همین طور ابزارآلات عجیبی که در شهر گمشده غول ها کشف شده اند همگی حاکی از وجود یک تمدن ناشناخته در زمان های باستان و حتی قبل از تمدن اینکا دارد.

شهر غول ها در جنگل آمازون

کشف اهرام باستانی و ابزارآلات تاریخی به خودی خود باارزش هستند، اما چیزی که تعجب دانشمندان را برانگیخته اندازه برخی ابزارآلات کشف شده است. بعضی از این ابزارها بسیار بزرگ هستند و یک انسان یا جثه متوسط و معمول قادر به استفاده از آن ها نیست. همین موضوع بار دیگر فرضیه شهر گمشده غول ها را قوت بخشید و خیلی ها معتقدند که این منطقه محل زندگی غول ها بوده است.

شهر غول ها در جنگل آمازون
تحقیق در این سایت باستان شناسی باارزش همچنان ادامه دارد و هنوز دانشمندان و باستان شناسان نمی توانند با قطعیت در مورد این تمدن صحبت بکنند. آیا ممکن است این منطقه همان طور که بومیان باور دارند شهر گمشده غول ها باشد؟ 

منبعancient-origins.net

 

کلمه‌های کلیدی: