پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان را بشناسید

پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان کدام ها هستند؟ به نقل از «سازمان جهانی فرودگاهها» موسوم به (ACI) مستقر در شهر مونترال کانادا، بر اساس تعداد مسافری که از فرودگاه های دنیا استفاده می کنند و تعداد هواپیمایی که وارد باند می شوند، هر ساله آماری از سوی این شورا اعلام می شود و امسال نیز ده فرودگاه به عنوان پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان شناخته شدند.

گفتنی است در آمار مذکور ذکر شده است که این فرودگاه ها به خاطر حجم و تراکم بسیار بالای مسافر و اثاثیه آنها، بدون داشتن امکانات مناسب فنی و مدرن، قابلیت جوابگویی به این حجم عظیم از مسافر را نخواهند داشت و بنابراین این فرودگاهها جزو برترین و پیشرفته ترین فرودگاههای دنیا نیز شناخته می شوند.

فرودگاه هانه‌دا توکیو – ژاپن

فرودگاه بین المللی توکیو که به فرودگاه هانه دا نیز معروف است، فرودگاهی بین‌المللی است که در شهر توکیو، پایتخت کشور ژاپن قرار دارد. فرودگاه بین‌المللی توکیو، آشیانه خطوط هوایی ژاپن نیز به حساب می آید و در سال گذشته ۶۴ میلیون مسافر را جابجا کرده است.

پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان:فرودگاه هانه‌دا توکیو 

فرودگاه بین‌المللی دنور – کلرادو آمریکا

یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان فرودگاه بین المللی دنور است که در دنیا به فرودگاه سبز نیز معروف است زیرا بخشی از انرژی مورد نیاز خود را از طریق انرژی خورشیدی تامین می‌کند و به الگویی برای ساخت فرودگاه های جدید تبدیل شده است. این فرودگاه در سال گذشته حدود ۵۲ میلیون مسافر جابجا کرده است.

پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان:فرودگاه بین‌المللی دنور

فرودگاه بین المللی فرانکفورت

فرودگاه بین المللی فرانکفورت یکی دیگر از پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان می باشد. فرودگاه بین المللی فرانکفورت در آلمان که به فرودگاه راین ماین نیز مشهور است، در شهر فرانکفورت و بزرگ‌ترین فرودگاه کشور آلمان و سومین فرودگاه بزرگ در کل اروپا است. این فرودگاه بیش از ۵۳ میلیون مسافر جابجا کرده است.

پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان

فرودگاه بین‌المللی دالاس فورت ورث – تگزاس آمریکا

دالاس فورت ورث فرودگاهی بین‌المللی در آمریکا است که در شهر فورت وورث در ایالت تگزاس واقع شده و در جایگاه هشتمین پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان از دید سازمان بین المللی فرودگاهها است. این فرودگاه در سال ۲۰۱۰ میلادی ۵۷ میلیون مسافر جابجا کرده است.

فرودگاه بین‌المللی دالاس فورت ورث

فرودگاه شارل دوگل پاریس – فرانسه

فرودگاه بین المللی شارل دوگل، فرودگاه اصلی شهر پاریس و بزرگترین فرودگاه در فرانسه است. نام این فرودگاه در احترام به شارل دوگل رهبر جنبش مقاومت فرانسه در جنگ جهانی دوم تعیین شده است. این فرودگاه در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی پاریس واقع شده است. در سال گذشته میلادی بیش از ۵۸ میلیون مسافر در این فرودگاه جابه جا شده‌اند.

پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان:فرودگاه شارل دوگل پاریس

فرودگاه بین‌المللی لس ‌آنجلس – کالیفرنیا آمریکا

فرودگاه بین المللی لس آنجلس در شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا واقع شده و در رده ششم پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان است. معماری این فرودگاه نیز به وسیله معمار مشهور دنیا، ویلیام پریرا صورت گرفته است. این فرودگاه ۵۹ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۰ جابجا کرده است.

فرودگاه بین‌المللی لس ‌آنجلس

فرودگاه بین المللی هارتسفیلد جکسون آتلانتا – شهر جورجیا آمریکا

یکی دیگر از پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان، فرودگاه هارتسفیلد جکسون با ورود ۹۰ میلیون مسافر در سال قبل شناخته شد. در هر دقیقه ۳ هواپیما در حال فرود و یا برخاستن از باند فرودگاه است و روزانه ۲۵۰ هزار مسافر از این فرودگاه استفاده می کنند.

فرودگاه هیترو لندن – انگلیس

فرودگاه هیترو در لندن که معمولاً تنها با نام «هیترو» شناخته می‌شود، تا چند سال پیش شلوغ‌ترین و کارآمدترین فرودگاه جهان بود اما اکنون در رده چهارم قرار دارد ولی همچنان شلوغ‌ ترین فرودگاه اروپا است و مرکز اصلی مسافرت از آسیا، اروپا و آفریقا به قاره آمریکا و بالعکس است. هیترو در ۲۴ کیلومتری غرب «چرینگ کراس» در مرکز لندن واقع شده است و در سال گذشته ۶۵ میلیون مسافر را جابجا کرده است.

پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان: فرودگاه هیترو لندن

فرودگاه بین‌المللی اوهیر شیکاگو – ایلونیز آمریکا

فرودگاهی بین‌المللی است که در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی واقع شده و در جایگاه سومین فرودگاه پررفت و آمد جهان می‌باشد.
فرودگاه اوهیر، یکی از شاهکارهای معماری جهان نیز شناخته شده است و معماری سالن اصلی آن توسط معمار مشهور آمریکایی چارلز اف. مورفی است. در سال گذشته ۶۷ میلیون با استقاده از این فرودگاه سفر کرده اند.

فرودگاه بین‌المللی اوهیر شیکاگو

فرودگاه بین المللی پکن – چین

فرودگاه بین‌المللی پکن، فرودگاهی بین‌المللی است که در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهر پکن، پایتخت جمهوری خلق چین واقع شده و پر رفت و آمدترین فرودگاه بین‌المللی این کشور و قاره آسیا محسوب می‌شود. این فرودگاه همچنین با جابجایی ۷۴ میلیون مسافر در سال، دومین فرودگاه شلوغ جهان شناخته شده است. فرودگاه بین‌المللی پکن، مرکز هواپیمایی ایر چاینا نیز محسوب می‌شود. ۵۰۰ هزار هواپیما در سال گذشته از باند این فرودگاه برای جابجایی مسافر و کالا استفاده کرده اند.

پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان
فرودگاه بین المللی پکن، بزرگترین مرکز حمل و نقل هوایی جهان
کلمه‌های کلیدی: