بهترین زمان برای سفر به استرالیا

شاید برای شما هم سوال باشد که بهترین زمان برای سفر به کشور پهناور و زیبای استرالیا چه تاریخی است ؟ ما بدون فوت وقت عید نوروز را بهترین زمان برای سفر به استرالیا نام گذاری میکنیم.

رفتن به استرالیا شاید برای خیلی از ما رویا است ، اما آیا میدانید شما میتوانید با توجه به شرایطی که دارید برای گرفتن ویزای توریستی استرالیا اقدام و عید نوروز را در کنار خانواده در استرالیا باشید؟

حالا ما فرض را بر این میگذاریم که شما تور استرالیا را رزرو کردید ، اما آیا اطلاعاتی کشور استرالیا را دارید ؟ شما میدانید بهترین جاذبه های گردشگری استرالیا کجاست ؟ آیا مختصات دقیقی از کشور محل بازدید دارید؟

پس امروز با ایلیا گشت همراه باشید.

استرالیا کجاست ؟

استرالیا کشوری جزیره ای است که در هیچ مرز خاکی ندارد و اطراف آن در شمال به چند دریا و خلیج، در غرب با اقیانوس هند، در جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی و در شرق با اقیانوس آرام محدود می شود.

استرالیا با حدود 6.7 میلیون کیلومتر مربع کوچکترین قاره دنیا یعنی اقیانوسیه را شکل داده است. این جزیره از نظر زمین شناسی قدیمی ترین خشکی جهان محسوب می شود. در شرق آن کوهستان و غرب آن فلات غربی استرالیا قرار دارد. محیط زیست این کشور نیز بسیار متنوع و جالب توجه است و این کشور با داشتن ۷۵۵ گونه گیاهی و جانوری متنوع‌ترین کشور در دنیا از لحاظ زیست‌بوم است.

سفر به استرالیا

جاذبه های گردشگری استرالیا

باغ وحش ملبورن

باغ وحش ملبورن یکی از اعجاب انگیزترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود که انواع جانوران مانند شیرهای آرام، میمون های پر جست و خیز و خانواده های فیل های خوش قلب و دیگر موجودات بزرگ و کوچک در آن زندگی می کنند.

خانه اپرای سیدنی

خانه اپرای سیدنی یک مرکز چند رسانه ای در شهر سیدنی استرالیا است. این سالن یکی از مشهورترین و متمایزترین ساختمان های قرن بیستم است. این سالن پس از آماده شدن اسکلتش در سال 1957 توسط جورن اوتسون، معمار و آرشیتکت دانمارکی طراحی شد.

سواحل نینگالو

سواحل نینگالو یکی از آثار ثبت شده در  میراث جهانی است که در منطقه ساحلی شمال غربی استرالیا واقع شده است. بر اساس مستندات میراث جهانی یوسنکو محدوده این سواحل در شمال پرت و امتداد اقیانوس هند قرار دارد.  ساحل نینگالو 260 کیلومتر (160 مایل) طول داشته که طولانی ترین ساحل مرجانی استرالیا و تنها صخره‌ متصل به یک سرزمین وسیع است.

باغ وحش تارونگا سیدنی

یکی از بهترین باغ وحش‌های کشور استرالیا ، باغ وحش تارونگا سیدنی نام دارد. این باغ وحش یکی از جاذبه های دیدنی کشور استرالیا است که به منظره‌هایی تماشایی از جمله بندر سیدنی اشراف دارد. تارونگا در اصل به معنی «منظره‌ی زیبا» می‌باشد و با چشم‌اندازهای دیدنی اطرافش کاملاً هماهنگی دارد.  وجود کانگورو و کوالا جزو جدایی ناپذیر طبیعت کشور استرالیا است.

ساحل بوندی سیدنی

یکی از معروف‌ترین سواحل استرالیا ، ساحل بوندی است که در شهر سیدنی میباشد. بوندی یک کلمه بومی استرالیایی است که معنی آن صدای برخورد آب با تخته سنگ است. آب و هوای ساحلی و فضای باز سیدنی در استرالیا منحصر بفرد و مورد توجه گردشگرانی است که به این شهر سفر می کنند.

کلمه‌های کلیدی: