بهترین زمان سفر به سوچی

سوچی شهری در سرزمین کراسنودار روسیه است که در ساحل دریای سیاه قرار دارد و آب و هوای آن نیمه استوایی مرطوب است، زمستان های ملایم و بارانی و تابستان ها ی آفتابی و گرم دارد. سوچی خرد اقلیم های زیادی دارد و دمای هوا در کل شهر آن در روز از جایی به جای دیگر فرق دارد مثلا وقتی دمای هوا در سواحل آدلار ۱۰ درجه سانتی گراد است در کوهستان کراسنایا پولیانا بسیار سردتر است.

بهترین زمان سفر به سوچی

آب و هوای سوچی

متوسط دمای سوچی در طول روز ۱۸٫۴ و در طول شب ۱۱٫۱ درجه سانتیگراد است. فوریه (بهمن) سردترین ماه سال است و دمای هوا در این ماه در طول روز بین ۵ تا ۱۵ درجه سانتیگراد و در طول شب بین ۲ تا ۱۰ درجه سانتی گراد می باشد. آگوست (مرداد) گرم ترین ماه در این شهر است و دمای هوا در طول روز بین ۲۵ تا ۳۰ و در طول شب حدود ۲۰ درجه سانتی گراد است. معمولا در آب و هوای این شهر نوسانات زیادی رخ نمی دهد و بیشترین دمایی که داشته مربوط به ۳۰ جولای سال ۲۰۰۰ بوده است. کمترین دمایی که تاکنون از این شهر به ثبت رسیده مربوط به ۲۵ ژانویه ۱۳۹۲ بوده که دمای هوا به منفی ۱۳٫۴ درجه سانتی گراد رسیده بود. در این اواخر هم در ۴ ژانویه ۲۰۱۶ دمای هوا منفی ۷٫۳ درجه سانتی گراد شده که سردترین دمای این مدت بوده است.

بهترین زمان سفر به سوچی

فصل زمستان در سوچی

این شهر زمستان های ملایمی دارد. ژانویه و فوریه (دی و بهمن) سردترین ماه های سال هستند. متوسط دما در روز در فصل زمستان حدود ۱۰ درجه و در شب حدود ۳ درجه سانتی گراد است.بهترین زمان سفر به سوچی

فصل تابستان در سوچی

به طور کلی در این محل فصل تابستان حدود ۶ ماه، از می تا اکتبر، طول می کشد. گرم ترین ماه های سال جولای و آگوست است که دمای هوا در آن در طول روز حدود ۲۷ تا ۲۸ و در شب ۲۰۰ درجه سانتی گرد است. در ژوئن و سپتامبر متوسط دمای هوا در روز حدود ۲۵ و در شب حدود ۱۵ درجه سانتی گراد است. در می و اکتبر متوسط دمای هوا در روز حدود ۲۰ درجه و ۱۲ درجه در شب است.

بهترین زمان سفر به سوچی

گردشگری در سوچی ژوئن تا آگوست است در این زمان گردشگران زیادی به سواحل دریای سیاه می روند تا تعطیلات تابستانی خود را بگذرانند. در طی این سه ماه قیمت اقامت، سفر و غذا به شدت بالا می رود. اگر می خواهید در طول این مدت به سوچی سفر کنید حتما یک ماه زودتر هتل خود را رزرو کنید چون هتل های اقامتی در این ایام خیلی زود پر می شوند. برای المپیک زمستانی ۲۰۱۴ در این شهر هتل های زیادی ساخته شد و می توانید با توجه به شرایط خود بهترین هتل را از بین آن ها انتخاب کنید. دسامبر تا مارس بهترین فصل برای رفتن به کوهستان کراسنایا پولیانا و اسکی است و در این زمان هتل ها پر از اسکی بازانی می شوند که از نقاط مختلف جهان به این مکان آمده اند.

بهترین زمان سفر به سوچی

ماه های خلوت در سوچی

با اینکه المپیک زمستانی ۲۰۱۴ تفریحگاه ساحلی آن را به مقصدی بین المللی تبدیل کرد اما معمولا شهر سوچی و مناطق اطراف نزدیک ساحل در بین ماه های نوامبر تا مارس خیلی خلوت هستند. در کوهستان کراسنایا پولیانا ماه های خلوت بین جولای تا نوامبر است چون دیگر نمی شود اسکی بازی کرد.

بهترین زمان سفر به سوچی

منبع: fodors.com 

و en.wikipedia.org

کلمه‌های کلیدی: