بهترین زمان سفر به باکو

پر جمعیّت‌ترین شهر منطقه قفقاز باکو است. وجود تعداد زیاد پارک‌های ساحلی و برگزاری برنامه‌های متعدد هنری از جمله تئاتر، اپرا و موسیقی، جذابیت های زیادی برای این شهر به ارمغان آورده است. این شهر فوق العاده زیبا، همیشه میزبان گردشگران ایرانی در خود است و الحق و الانصاف که حق مطلب را در برابر برطرف سازی تمام نیازهای یک گردشگر، از دیدن جاذبه های تفریحی و تاریخی گرفته تا اساسی ترین نیازهای یک فرد را به خوبی تامین می نماید. ولی تا به حال به این مطلب فکر کرده اید که بهترین زمان برای سفر به باکو چه وقتی است؟

بهترین زمان سفر به باکو

قبل از آن که به این بپردازیم که زمان مناسب برای سفر به باکو چه موقعی است بیایید تا اول کمی درباره ی شرایط آب و هوایی و اقلیمی کلی که باکو در آن قرار دارد را مورد بررسی قرار دهیم. می توان گفت که آب و هوای باکو در شرایط نرمال، همانند آب و هوای تهران خودمان است. تابستان های باکو گرمِ گرم و زمستان هایش از آن زمستان های سردی است که باید حداقل با چند لایه لباس پشمی گرم به استقبالش رفت.

حال اگر عاشق برف هستید و خود را دوستدار سرما می دانید، می توانید تا در ماه دی به این شهر آذربایجانی سفر کنید تا آنقدر برف ببینید که کاملا راضی شوید. البته این نکته را در زمره ی دانستنی های خود قرار دهید که از فصل آبان تا دی، یعنی به مدت ۳ ماه این شهر در بالاترین سطح رطوبت خود قرار دارد و بارش برف و باران در آن بسیار زیاد است.

بهترین زمان سفر به باکو

بهترین زمان سفر به باکو چه موقع می باشد؟ البته این به آن معنا نیست که شما در اسفند برف و سرما را نمی بینید بلکه زمستان هنوز هم هست اما نه به شدت این ۳ ماه که درابتدا گفته شد. از سرما که رد شویم، می رسیم به آن سر پل درجه ی آب و هوایی یعنی گرما.

حال بیشترین میزان دمای هوا و گرما در باکو را می توان از ماه های خرداد تا شهریور دانست. البته این ماه هایی که ما برای شما شرایط آب و هواییش را گفتیم، اینگونه نیستند که آزاردهنده باشند ولی به هر حال ما در بین این ماه ها، زمان هایی را داریم که در زمره ی بهترین زمان مناسب برای سفر به باکو هستند.

بهترین زمان سفر به باکو

بیایید کلیشه ها را کنار بگذاریم و از همین زمان حالی که در آن هستیم، بهترین زمان مناسب برای سفر به باکو را معرفی نماییم. از شهریور تا اواسط آبان ماه یعنی همین روزهایی که در پیش روی ماست و از آن ها فاصله ای هم نداریم، یکی از بهترین زمان های مناسب برای سفر به شهر باکوی زیباست.

از آن جایی که در شروع فصل تابستان آب و هوا خشک خشک است، از اواسط شهریور که سر و کله ی پادشاه فصل ها پاییز پیدا می شود، هوای باکو رو به خنکی می گذارد و از گرمای تند به خلق و خویی خنک و بهشتی می رسد. از جمله ویژگی های حضور در باکو در این آب و هوا این است که با این که هوا خنک است اما بارش برف و بارانی در کار نیست.

بهترین زمان سفر به باکو

البته این را هم در نظر داشته باشید که اگر بیشتر به قصد خرید و حضور در فستیوال های مختلف به باکو سفر می کنید، بهترین زمان ممکن برای شما همین روزهایی است که در پیش رو داریم.

بیایید فرض کنیم که پاییز و زمستان تمام شده و در آستانه ی فصل بهار و البته تعطیلات عید نوروز هستیم، طبیعتا بیشتر افراد برای سفر مقصد باکو را انتخاب می کنند زیرا علاوه بر نزدیکی این شهر آذربایجانی، آب و هوای بهاری این شهر فوق العاده است. به این صورت است که ماه های مناسب بعدی برای لیست کردن زمان مناسب برای سفر به باکو را از ماه فروردین تا اوایل خرداد ماه معرفی می نماییم.

بهترین زمان سفر به باکو

با پایان یافتن ماه اسفند، زمستان سرد باکو تمام می شود و زمین سفیدپوش و یخ زده ی این شهر، باز به نشانه های بهار زنده می شود و بهترین نوع آب و هوا را به سر و روی خود می بیند. همچنین با توجه به اشتراکات فرهنگی ایران و آذربایجان، این شهر مملو از فستیوال ها و جشن های مختلف به مناسبت به بهار می شود.

در تابستان ها هوای باکو گرم و تا حدودی شرجی است و دلیل آن هم این است که رطوبت دریای خزر بسیار بر روی آن تاثیرگذار است. البته این هوا فقط مختص به ظهرها و زمان هایی است که خورشید مصرانه بر روی زمین می تابد و برعکس آن، شب هایش بسیار خنک و خوش آب و هوا است و به همین علت اکثر مردم شب ها را برای گشت و گذار انتخاب می نمایند.

 

کلمه‌های کلیدی: