بهترین رستوران‌های تهران

شهر تهران بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور ایران است. با توجه به جمعیّت 8.7 میلیون نفری، این شهر بیست و پنجمین شهر پرجمعیّت و بیست و هفتمین شهر بزرگ جهان به‌شمار می‌آید. تهران مرکز ثقل سیاسی اداری کشور طی 200 سال اخیر محسوب می شود. شهری آباد که راه های دسترسی قابل قبولی دارد. 

معمولا، وقتی صحبت از غذای اصیل ایرانی می‌شود، «چلوکباب» در ذهن همه نقش می‌بندد. کباب کوبیده ایرانی یک غذای اصیل، کامل و هیجان‌انگیز است که تقریبا همه آن را دوست دارند و حقیقتاً نمی‌شود به آن نه گفت. چلوکباب، غذایی است که در اکثر شهرهای ایران طرفداران بسیاری دارد و یکی از نمادهای ایران است. در این مقاله سعی داریم، بهترین رستوران‌های تهران را برای خوردن یک کباب خوشمزه به شما معرفی کنیم. 

بهترین رستوران‌های تهران را بشناسیم…

شمال تهران: چلوکبابی اطمینان

چلوکبابی اطمینان، در وسط بازار قدیمی و پر رفت و آمد تجریش قرار دارد. این رستوران از قدیمی‌ترین و البته بهترین رستوران‌های تهران است که حداقل برای نیم قرن، دست نخورده باقی مانده است. در این رستوران می‌توانید انواع چلوکباب و چلو خورش‌های اصیل را پیدا کنید. بعد از گشت و گذار در بازار تجریش، خوردن یک پرس چلوکباب ناب در کبابی اطمینان، خیلی می‌چسبد.

بهترین رستوران‌های تهران

غرب تهران: چلوکبابی طرقی

رستوران طرقی در تقاطع بلوار مرزداران و اتوبان اشرفی اصفهانی واقع شده است. هرچند ظاهر این رستوران از شکل و شمایل مناسبی برخوردار نیست، اما به کیفیت غذاهای مرغوب آن می‌ارزد. طعم کباب کوبیده طرقی عالی است و در وقت ناهار، کسبه اطراف منتظر غداهایش هستند. این رستوران برای قرار گذاشتن و نشستن مناسب نیست. اما می‌توانید غذا را به منزل برده و نوش‌جان کنید. چون واقعا ارزشش را دارد. قیمت غذا در این رستوران، بسیار مناسب است.

بهترین رستوران‌های تهران

بین مرکز و شمال تهران: چلوکبابی ایرانیان

چلوکبابی ایرانیان، یک رستوران کاملا ایرانی است. اگر از چهار راه کریم‌خان چند قدم بالاتر بروید، در تقاطع قائم‌مقام این رستوران را می‌بینید. این رستوران ظاهر شیک و جدیدی دارد که به تازگی بازسازی شده است. اما از قدیمی‌ترین رستوران‌های تهران است. منوی ایرانیان فقط با انواع کباب مزین شده که هم به صورت خوراک و هم به صورت چلو قابل سفارش است.

بهترین رستوران‌های تهران

بازار تهران: رستوران مسلم

اگر گذرتان به بازار تهران خورد، مُسلم را از دست ندهید. رستوران مسلم، یکی از قدیمی‌ترین هاست. البته مسلم بیشتر به خاطر ته‌‌چین‌هایش شهرت دارد، اما انصافا از کباب کوبیده آن هم نمی‌توان گذشت. برای غذا خوردن در این رستوران، احتمالا باید یک صف طولانی را پشت سر بگذارید، اما واقعا ارزشش را دارد. سرویس‌دهی در مسلم، بسیار منظم و سریع است. مسلم در بازار تهران و نبش سبزه میدان واقع شده است.

بهترین رستوران‌های تهران

قلب تهران: کباب‌سرای منصور

اگر کباب‌خور هستید، حتما سری به کباب‌سرای منصور بزنید. از چهار راه بهشتی اندکی که بالاتر بروید، کباب سرای منصور را، نبش پله اول و روبروی پارک ساعی، با ظاهری قدیمی خواهید دید. منصور، کباب‌ کوبیده و جوجه کباب‌های فوق‌العاده‌ای دارد، اما باید قید جای پارک مناسب را بزنید.

بهترین رستوران‌های تهران

مرکز تهران: چلوکبابی ولیمه

در تقاطع خیابان ولیعصر و نوفل لوشاتو، از هرکس آدرس یک رستوران خوب را بخواهید، ولیمه را به شما معرفی می‌کنند. رستوران ولیمه در یک مکان قدیمی واقع شده است و جزء بهترین رستوران‌های تهران محسوب می‌شود. ولیمه سر ظهر غلغله است. در ولیمه می‌توانید انواع چلوکباب و خوراک را نوش‌جان کنید. راستی اگر به رستوران ولیمه رفتید، حتما پول نقد همراهتان داشته باشید، چون کارت‌خوان ندارند.

بهترین رستوران‌های تهران

در این مقاله سعی کردیم، بهترین رستوران‌های تهران را در مناطق مختلف به شما معرفی کنیم تا در سفر به تهران در ایام نوروز 98 بتوانید در بهترین رستوران‌های تهران غذا میل کنید. بهترین‌هایی که هم کیفیت مناسبی دارند و هم مقرون به صرفه هستند. اما در مقالات بعدی حتما لوکس‌ترین‌ها را هم به شما معرفی خواهیم کرد. 

کلمه‌های کلیدی: