بهترین دسرهای فرانسوی

فرانسه کشوری در اروپای غربی است که در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس دارای سواحل و با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا همسایه است. این کشور زیبا، بزرگ‌ترین کشور اتحادیه اروپا و سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا است. شهر پاریس پایتخت و بزرگ‌ترین شهر و مرکز تجارت و فرهنگ آن است. 

بهترین دسرهای فرانسوی

در گزارش امروز ایلیاگشت قصد داریم تا شما را با بهترین دسرهای فرانسوی آشنا سازیم . غذاها و دسرهای فرانسوی آنقدر لذیذ و خوشمزه هستند که در همه جای دنیا محبوبیت دارند. بسیاری از این غذاها و دسرها راه خود را به آشپزی دیگر کشورها باز کرده اند و بخشی از فرهنگ و زندگی روزمره آن ها شده اند. امروز می خواهیم بهترین و خوشمزه ترین دسرهای فرانسوی را به شما معرفی کنیم. این دسرها با طعم فوق العاده ای که دارند هم در فرانسه و هم در تمام دنیا بسیار محبوب و پرطرفدار هستند.

سوفله | Soufflé

این غذای فرانسوی هم از شهرت زیادی در سرتاسر جهان برخوردار است و با ظاهر پفدارش بسیار وسوسه برانگیز است. سوفله انواع بسیار مختلفی دارد و با توجه به مواد اولیه ای که در آن استفاده می شود می توان آن را به عنوان دسر یا غذا استفاده کرد.

کرپ | Crêpe

کرپ هم اگرچه یکی از دسرهای فرانسوی است اما مثل سوفله این غذا را هم می توان با مواد مختلفی درست کرد. کرپ شیرین را معمولا به عنوان دسر و همراه با قهوه و چای میل می کنند و داخل آن را با نوتلا، شکر و کره یا میوه پر می کنند. اما دسر نمکی را هم با اضافه کردن موادی مثل قارچ، پنیر و … را می توان به عنوان میان وعده یا غذا هم استفاده کرد.

تارت لیمویی فرانسوی | French lemon tart

تارت لیمویی دسری بسیار لذیذ و خوشمزه است که با عطر لیمویی که دارد بسیار وسوسه برانگیز است. این شیرینی خامه ای در همه جای فرانسه تهیه می شود و یکی از دسرهای سنتی این کشور به حساب می آید. در سفر به فرانسه می توانید در هر کافه ای این دسر خوشمزه را سفارش بدهید و از طعم اصیل و فرانسوی آن لذت ببرید.

بهترین دسرهای فرانسوی

کرم بروله | Crème brûlée

از دسرهای فرانسوی که به شما معرفی می کنیم کرم بروله مشهور است. این دسر خوشمزه فرانسوی بسیار ساده و آسان است و در عین حال طعمی فوق العاده لذیذ دارد. این دسر بر پایه کاسترد تهیه می شود و در انتها روی آن با فندک برشته و قهوه ای می شود. البته امروزه این دسر در همه جای دنیا پیدا می شود اما مطمئنا امتحان آن در کشور فرانسه که زادگاه کرم بروله است لطف دیگری دارد.

بهترین دسرهای فرانسوی

کرم کارامل | Crème caramel

کرم کارامل آنقدر جهانی شده که شاید فکر نمی کردید یکی از دسرهای فرانسوی باشد. اما این دسر خوشمزه و لذیذ هم یکی از دسرهای سنتی فرانسه است که شباهت های زیادی با کرم بروله دارد. این دسر هم از کاسترد تهیه می شود و یک لایه کارامل هم به آن اضافه می شود و بافتی بسیار نرم و لذیذ دارد که در دهان آب می شود. کرم کارامل را به راحتی می توان در منزل درست کرد یا اگر به فرانسه سفر کردید در کافه های مشهور فرانسوی آن را امتحان کرد.

بهترین دسرهای فرانسوی

مرنگ | Meringues

اگر اهل شیرینی پزی و آشپزی باشید حتما با مرنگ آشنا هستید. مرنگ بافتی بسیار لطیف و ترد دارد و تنها از سفیده تخم مرغ و شکر تهیه می شود. مرنگ را معمولا با بادام، وانیل یا لیمو طعم دار می کنند و گاهی برای تزئین روی کیک و شیرینی هم از آن استفاده می کنند. البته مرنگ به صورت تنها هم بسیار خوشمزه است و می توانید در مغازه های قنادی فرانسوی آن را به وفور پیدا کنید. مرنگ را معمولا با قیف به شکل های مختلف در می آورند اما در برخی قنادی های سنتی فرانسوی مرنگ ها را با قاشق های بزرگ تهیه می کنند و ظاهری هیجان انگیزتر دارد.

بهترین دسرهای فرانسوی

نان شیرینی کروسان | Croissant

این نان شیرینی حلزونی شکل هم یکی دیگر از دسرهای فرانسوی است که در سرتاسر جهان محبوبیت پیدا کرده است. خمیر نان را به شکل حلزونی پیچ می دهند و داخل آن را با شکلات پر می کنند. فرانسوی ها کروسان را معمولا به عنوان صبحانه یا عصرانه همراه با قهوه میل می کنند. شیرینی کروسان اگر تازه و داغ باشد بسیار لذیذ و خوشمزه است و یکی از بهترین دسرهای فرانسوی به شمار می رود.

بهترین دسرهای فرانسوی

منبع: thisisinsider.com

 

کلمه‌های کلیدی: