بهترین کشور برای سفر در نوروز

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از خود بپرسید بهترین مقصد برای مسافرت در ایام نوروز کجاست ؟ پاسخ در بودجه خانواده شما و وضعیت خروجی شماست. اگر پول به اندازه کافی در اختیار دارید و شرایط اخذ ویزای اروپا را دارید ، میتوانید تورهای اروپایی را انتخاب کنید . اما اگرر بودجه محدود تری دارید میتوانید روی پیشنهادهای ایلیاگشت فکر کنید.

ترکیه

اولین مقصد نوروزی جذاب برای ایرانیان ترکیه و شهرهای زیبای آن می باشد. جمهوری ترکیه کشوری با اکثریت مسلمان است که با ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان و همینطور عراق و سوریه همسایه است. این کشور از شمال با دریای سیاه، و از جنوب‌غربی با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. ترکیه کشوری اوراسیایی محسوب می شود، بدین معنی که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی در قاره آسیا و خاورمیانه واقع شده است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان در قاره اروپا قرار دارد.

دبی

دومین مقصد محبوب گردشگری ایرانیان دبی می باشد . دبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات متحده عربی است که در جنوب کشور ایران، در حاشیه خلیج همیشه فارس و در شبه جزیره عربستان قرار گرفته است. این شهر، بندری با جذابیت‌های مدرن و گاهاً جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است.
نخستین نشانه‌های شهرسازی در دبی به سال ۱۷۹۹ میلادی مربوط می‌شود. در سال ۱۸۳۳ میلادی به دست شیخ «مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم» به طور رسمی به عنوان یک شهر بنیان گذاشته شد.

مالزی

مالزی کشوری است در جنوب شرقی آسیا که پایتخت آن کوالا لامپور است. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است. جاذبه های دیدنی و گردشگری این کشور باعث شده تا ایرانیان زیادی در ایام نوروز مالزی را برای سفر انتخاب کنند.

ارمنستان

همسایه شمالی ایران بسیار محبوب است برای مسافرت ایرانی ها . کشور ارمنستان که نام رسمی‌اش جمهوری ارمنستان می باشد، در قفقاز جنوبی قرار گرفته است.پایتخت این کشور شهر ایروان  است. این کشور از جنوب با ایران و نخجوان، از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان و از غرب با ترکیه همسایه است.

قبرس

سفری رویایی به کشور زیبای قبرس در نوروز میتواند برای شما خاطره ساز باشد. کشور جمهوری قبرس، جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه است که شهر نیکوزیا پایتخت آن می‌باشد. قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و قبرس جنوبی (بخش یونانی‌نشین) این کشور را به دو بخش تقسیم کرده‌اند. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. 

هندوستان

و سرانجام آخرین مقد برای سفر در نوروز کشور پهناور هندوستان است . هندوستان که نام رسمی‌اش جمهوری هندوستان است کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن دهلی نو می‌باشد. این کشور از  غرب با پاکستان؛ از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت؛ و از شرق با برمه و بنگلادش همسایه‌است. از جنوب نیز با اقیانوس هند مرز آبی دارد.

منبع : ایلیاگشت

کلمه‌های کلیدی: