بهترین کشورهای جهان برای زندگی

بهترین کشورهای جهان برای زندگی کدام اند؟

شاید برای شما هم سئوال پیش آمده باشد که بهترین کشورهای جهان برای زندگی کدام کشورها هستند. پس با ما همراه باشید تا این گزارش را به پایان برسانیم.

بر اساس یک مطالعه انجام شده توسط موسسه Legatum در سال 2017، نروژ بهترین کشور برای زندگی است. به دنبال آن نیوزلند، فنلاند، سوئیس، سوئد، هلند و دانمارک است.

بهترین مکان های جهان برای تحصیل، امنیت شغلی، رفاه اقتصادی و مراقبت های بهداشتی که در سطح بالا قرار دارند به ترتیب زیر می باشد.

نروژ

در ابتدا نروژ یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی می باشد. نروژی ها به عنوان یکی از ثروتمندترین و کمترین میزان فساد کشورهای دنیا، با کیفیت فوق العاده بالا زندگی است. با توجه به زیرساخت قوی خدمات اجتماعی، نروژ پارامترهای زیادی برای ایجاد یکی زندگی خوب دارد از جمله بهداشت، آموزش، حکومتداری و آزادی دارد. جال است بدانید نروژ همواره به عنوان یکی از شادترین کشورهای دنیا شناخته می شود.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی: نروژ

نیوزلند

4.8 میلیون ساکن نیوزلند کشوری در نیمکره جنوبی هستند. مردم نیوزلند از سطح تحصیلات عالی، خدمات بهداشتی، فرصت های اقتصادی، آزادی، حکومتداری و غیره برخوردار است. در سال های اخیر، رفاه نیوزیلند به طور پیوسته همراه با کیفیت زندگی آن افزایش یافته است.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی: نیوزلند

فنلاند

فنلاند به طور کلی در تمام مقیاس های مربوط به کیفیت زندگی به طور کلی در رتبه بندی جهانی قرار دارد. این عمدتا به دلیل پیشرفت های بیشتر در زمینه مراقبت های بهداشتی و آموزش، و نیز حوزه های حاکمیت و آزادی شخصی است. اگر چه درآمد سرانه در سال های اخیر در فنلاند کمی کاهش یافته است، اما این کشور همچنان فوق العاده با شکوه است. فنلاند همچنین درجه آزادی مطبوعات بسیار بالایی دارد و شکاف جنسیتی بسیار کمی دارد.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی: فنلاند

سوئیس

سوئیس یک کشور نسبتا کوچک است که دارای دریاچه و کوهستانی است. این کشور نیز به طور مداوم در میان بهترین کشورهای جهان است. اقتصاد پیشرفته آن، شهروندان خود را از بیشترین درآمد سرانه در این سیاره برخوردار می سازد. علاوه بر این، سوئیس از یک سیستم مراقبت عالی و آموزش عالی برخوردار است.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی: سوئیس

سوئد

سوئد، در شمال اروپا و شمال شرق دانمارک، دارای یک لیست مشترک از فهرست بهترین کشورهای جهان برای زندگی است. در واقع، سوئد در سال 2010، 2011، برای اولین بار در رتبه بندی وارد شد. ولی با وجود اینکه سوئد امسال در رتبه پنجم قرار دارد، اما سوئدی ها هنوز هم از بهترین کیفیت زندگی در جهان برخوردارند و دسترسی بسیار خوبی به آموزش عالی و خدمات بهداشتی عالی دارند.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی: سوئد

هلند

هلند یک کشور نسبتا کوچک در اروپای غربی است. با بیش از 16.5 میلیون نفر جمعیت به نسبت مساحت آن، هلند یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است. هلند از کشورهایی است که به درستی اداره می شوند و از فساد تقریبا خالی است. هلند همچنین دارای یک سیستم بسیار قوی از خدمات اجتماعی است که شامل مراقبت های بهداشتی و آموزشی می شود.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی: هلند

دانمارک

دانمارک یک کشور در شمال اروپا است که اغلب به خاطر کیفیت بالای زندگی آن احترام می گذارند. سیستم اجتماعی قوی و حمل و نقل عمومی عالی تنها دو چیز ارزشمند است که دانمارکی ها به آن دسترسی دارند. دانمارک نیز اغلب در میان شادترین کشورهای جهان قرار دارد.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی: دانمارک

کانادا

کانادا تنها کشور آمریکای شمالی در این فهرست است. کانادا به خاطر داشتن دولت خوب و درجه بالا و با کیفیت زندگی و آزادی فردی در فهرست بهترین کشورهای جهان برای زندگی قرار دارد. مانند استرالیا، کانادا یک کشور با درآمد بالا است که با درجه بالایی از ثبات سیاسی و کیفیت بالای زندگی است. میانگین امید به زندگی در کانادا بیش از 82 سال است.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی: کانادا

استرالیا

استرالیا در حال حاضر به عنوان نهمین کشور برتر جهان برای زندگی است. استرالیا با حدود 20 میلیون نفر جمعیت، یکی از کشورهای پرجمعیت جهان است. یک سیستم مراقبت بهداشتی قوی و یک محیط کسب و کار موفق تنها دو عامل از رتبه بندی استرالیا است. این کشور همچنین دارای درآمد بسیار بالا و ثبات سیاسی عالی است.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی: استرالیا

انگلستان

انگلیس واقع در شمال غرب اروپاست، انگلستان در فهرست بهترین کشورهای جهان برای زندگی است. انگلستان دارای یک شبکه قوی از زیرساخت های مراقبت های بهداشتی و آموزشی است. میانگین امید به زندگی در انگلستان 81 سال است. فقدان مقایسه ای از رشد اقتصادی و هزینه بالای املاک و مستغلات، ممکن است دو عامل مانع از حرکت انگلیس به سمت رتبه های بالاتر از آن شود.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی: انگلستان

منبع : www.worldatlas.com

کلمه‌های کلیدی: