در سفر به تایلند از بازار شناور پاتایا دیدن کنید

در گزارش امروز ایلیاگشت قصد داریم با یکی از زیباترین و مهیج ترین بازارهای کشور تایلند، بازار شناور پاتایا با نام انگلیسی Pattaya Floating Market آشنا شویم. با ما همراه باشید.

در میان جاذبه های گردشگری پاتایا قطعا بازار شناور حرف اول را می زند. این بازار نه تنها مرکز خریدی برای گشت و گذار است، بلکه تفریحات آبی و قایقرانی نیز دارد. چرا که می توانید با قایق های کوچک به قسمت های مختلف بازار بروید. هر چند که امکان پیاده روی بر روی راهروها و اسکله های چوبی آن را هم دارید.

بازار شناور پاتایا بزرگترین بازار شناور در جهان است و اجراها و نمایش های روزانه به همراه چندین نمایشگاه فرهنگی را از چهار منطقه مختلف کشور مانند رقص های کلاسیک تایلندی، رژه روندگان هنر رزمی و همچنین بوکس آبی (water boxing) ارائه می دهد. این نمایش ها بر روی پلی که بر روی یک کانال آبی کشیده شده است، اجرا می شود. این مرکز خرید تنها حکم بازار را ندارد بلکه در آن تفریحات و سرگرمی های بسیاری را می توانید پیدا کنید.

بازار شناور پاتایا

راه های دسترسی به بازار شناور پاتایا

اگر ماشین کرایه ای و شخصی ندارید، بهترین شیوه برای رسیدن به بازار شناور پاتایا و ورودی آن، اتوبوس های سفید بات به نام سنگتائو (songthaew) است. برای رسیدن به این اتوبوس ها به سمت جنوب بزرگراه سوخومویت (Sukhumvit highway) بروید. این شیوه ارزان ترین راه برای رسیدن به بازار است.

از جنوب پاتایا و برای سفر ۵٫۳ کیلومتری تقریبا ۱۰ تا ۲۰ بات برای هر نفر باید هزینه کنید. همچنین یکی از آسان ترین راه ها برای رسیدن به این مکان، استفاده از تاکسی های معروف تایلند به نام گربتاکسی (GrabTaxi) است. همچنین اگر از منتظر ماندن برای زدن مسافر اتوبوس های رنگ آبی بات خسته نمی شوید، می توانید با این اتوبوس ها نیز خود را به این بازار برسانید.

  • هزینه بلیط ورودیبازار شناور پاتایا ۲۰۰ بات است که قبل از ورود باید بپردازید.
  • آدرس و اطلاعات تماس: بازار شناور پاتایا، ۴۵۱/۳۰۴ مو ۱۲، جاده سوخومویت پاتایا
  • تلفن: ۰۳۸ ۷۰۶۳۴۰

رزرو بلیط بازار شناور

اگر صبح زود و در اوایل روز اقدام به خرید بلیط های ورودی بازار شناور پاتایا کنید، تخفیف های خوبی خواهید گرفت. اگر از طریق سایت هایی که این بلیط های ورودی را می فروسند، بلیط خود را می خرید، می توانید بلیط های ترکیبی انتخاب کنید. به عنوان مثال می توانید تنها هزینه ورودی به بازار شناور را پرداخت کنید یا اینکه بلیط ترکیبی هزینه ورودی به علاوه تفریحاتی همانند زیپ لاین در بازار، قایق سواری و تماشای نمایش های اجرا شده در بازار را بخرید.

اگر به دنبال تخفیف های بیشتر و بزرگتری هستید به شما پیشنهاد می کنیم که کل تور بازار شناور پاتایا را خریداری کنید. در این صورت نه تنها همان موقع تخفیف می گیرید بلکه برای دومین خرید خود یا معرفی دوستانتان هم تخفیف خواهید گرفت.

بازار شناور پاتایا

بازار شناور پاتایا، بزرگترین بازار شناور جهان است

بازار شناور پاتایا بیان می کند که بزرگترین بازار شناور در جهان است. این بازار، در سال ۲۰۰۸ برای استفاده عموم باز افتتاح شد و به سرعت محبوبیت خود را در میان جاذبه های پاتایا پیدا کرد. هم اکنون این بازار، تبدیل به یکی از شلوغ ترین جاذبه های پاتایا شده است.

بازار شناور پاتایا

بازار شناور پاتایا، توسط یک تاجر محلی به نام Warida Sae-eung ساخته شده است. مجموع مساحتی که این بازار را پوشش می دهد، ۱۰۰،۰۰۰ متر مربع بوده و دارای چهار منطقه اصلی است. هر یک از چهار قسمت های اصلی بازار نشان دهنده معماری و فرهنگ تایلند در چهار ناحیه شمال، شمال شرقی، مرکزی و جنوب تایلند است. در ننتیجه خود تبدیل به موزه ای از فرهنگ تایلندی شده است.

بازار شناور پاتایا

برنامه و ساعات کار بازار

  • نمایش درام های شناور با دم هایی طولانی: ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ بعدازظهر
  • اجرای موسیقی معاصر تایلندی: ۱۱:۳۰ صبح تا ۱۲:۰۰ بعدازظهر، ۱۲:۳۰ صبح تا ۱ بعد از ظهر، ۶:۳۰ تا ۷:۰۰ بعد از ظهر
  • سی بوکس (بوکسی که بر روی صفحات شناور بر روی آب اجرا می شود): ۱:۱۵ صبح – ۱:۴۵ بعد از ظهر، ۳:۱۵ صبح ۳:۴۵ بعد از ظهر، ۵: ۰۰-۵: ۳۰ بعد از ظهر
  • بوکس قدیمی تک-چک(Tap-Chak): ۲:۰۰ pm-2:30pm
  • نمایش شناور گروه موسیقی تایلندی: از ساعت ۲:۳۰  تا ۳۰:۳۰، ۴:۳۰ بعد از ظهر تا ۴:۴۵ و ۵:۱۵  بعد از ظهر تا ۵:۴۵ بعد از ظهر
  • مسابقات پاروزنی درون بشکه: ساعت ۶ تا ۶:۱۵ بعد از ظهر
بازار شناور پاتایا

 

کلمه‌های کلیدی: