خیابان تهران در سئول

خیابان تهران در سئول را میشناسید ؟

سلامی دوباره به دوستان ایلیاگشت، آیا تابحال گذرتان به خیابان سئول در تهران افتاده است ؟ به بوستان سئول چطور ؟

شاید برایتان سوال پیش آمده است که چرا خیابانی با این نام در تهران وجود دارد. حالا اگر بدانید در شهر سئول کره جنوبی، خیابانی به نام تهران وجود دارد که خیلی تعجب میکنید.

خیابان تهران در سئول

بله خیابانی ۴ کیلومتری در منطقه گنگنام پایتخت کره جنوبی که از سمت شرق به غرب کشیده شده است و میتوان به جرات گفت از گران ترین منطقه های این شهر می باشد. خیابانی که بسیاری از آسمان خراش های مهم سئول در این خیابان می باشد .

خیابان تهران در سئول

شرکت های بزرگ صنعتی مثل سامسونگ و هینیکس هم در این خیابان ساختمان اصلی دارند. گرانترین و بلندترین سازهٔ این خیابان ، دولت کلان‌شهری سئول (Seoul Metropolitan Government) نام دارد که قیمت آن 200 میلیون دلار برآورد می‌شود هم در خیابان تهران قرار گرفته است.

چرا خیابان تهران در سئول وجود دارد؟

درست در سال 1977 بود که شهردار تهران به سئول سفر داشت، در زمانی که ایران جویای نام بود و زحمات زیادی برای ارتقای سطح زندگی در ایران انجام شده بود. در طول این سفر آقای غلامرضا نیک پی شهردار وقت تهران پیشنهاد داد که به جهت دوستی بیشتر دو ملت و همچنین به مناسبت سفر ایشان به سئول دو خیابان در سئول و تهران به نام یکدیگر نام گذاری گردد.

خیابان تهران در سئول

 خیابان تهران در شهر سئول بسیار از لحاظ قیمت و نوع زندگی شهری در درجه بالایی قرار دارد. در روزگارانی این خیابان به قطب آی تی کره جنوبی معروف بود و شرکت های بزرگ آی تی در اینجا دفتر داشتند ولی امروزه بیشتر به قطب اقتصادی معروف است و شرکت های بزرگ اقتصادی و مالیاتی در اینجا حضور دارند.

خیابانی در شهر تهران به عنوان خواهر خوانده خیابان تهران در سئول به طول 3 کیلومتر کشیده شده است . خیابانی زیبا در شمال شهر تهران در نزدیکی منطقه اوین .

پارک سئول در هم در همین منطقه در سال ۲۰۰۳ اقتتاح شد و به عنوان نمادی برای چهل سالگی رابطه خوب و فرهنگ غنی دو ملت ایجاد شد .

منبع : ویکی پدیا

 

کلمه‌های کلیدی: