در سفر مراقب وسایل خود باشیم

باید همیشه مراقب وسایل خودمان باشیم علی‌الخصوص وسایلی که برای مهم هستند. این موضوع زمانی میتواند بیشتر از حالت عادی اهمیت داشته باشد، آن هم زمانی میباشد که در مسافرت میباشیم و نسبت به شهر خودمان، شرایط کمی متفاوت است. پس باید متوجه باشیم که در سفر مراقب وسایل خود باشیم. با ایلیا گشت همراه باشید تا درباره نکات سفر بیشتر بدانید.

در سفر مراقب وسایل خود باشیم

نکاتی برای محافظت از وسایل در حین سفر

اگر قصد دارید در قطار، اتوبوس، یا یک جای عمومی شلوغ بخوابید همیشه پول، پاسپورت، کارت های اعتباری و کارت های حافظه دوربین خود را در جیب خود بگذارید. ترجیحا در یک کمربند پول. اگر کسی بخواهد در حین خواب دست به شلوارتان بزند به احتمال زیاد بیدار خواهید شد. حداقل من امیدوارم که بیدار شوید.

  • همیشه اشیای قیمتی خود (دوربین، لپ تاپ یا هر چیز دیگری که نمی خواهید سرقت شود) را با خود همراه ببرید. هرگز آنها را در اتوبوس نگذارید یا به راننده تاکسی یا ون ندهید که در صندوق عقب بگذارند. من همیشه کیفم را در دستم می‌گیرم. همچنین پول ها و کارت های اعتباریم را در چند جای مختلف پخش می کنم. بیشتر پول ها و کارت های اعتباریم را همراه خودم (در کمربند پول) حمل می‌کنم و بقیه را در کیفم می گذارم. این طوری اگر اتفاقی بیفتد همه پولم را یک دفعه از دست نمی دهم. تنها استثنا زمانی است که می خواهم در یک مکان عمومی بخوابم (در این حالت تمام پولم را در کمربند پولم می گذارم).
  • اگر بخواهم در یک قطار یا در یک مکان عمومی بخوابم، از یک قفل برای کوله کوچکم استفاده می کنم و آن را به یک چیز مطمئنی قفل می کنم یا دستم را دور آن می اندازم. (توصیه می کنم در ضمن خوابیدن در یک مکان عمومی از هدفون استفاده نکنید).
دزدی در سفر یکی از نکات سفر
  • در حال حاضر وقتی در داخل یک شهر قدم می زنم از یک کیف دستی کوچک قفل دار استفاده میکنم. این کیف آنقدر جا دارد که کیف پول، پاسپورت، تلفن و چند وسیله کوچک دیگر را در آن بگذارم. اگر بخواهم در طول روز کوله پشتی کوچکم را همراه نبرم، از یک کیف دوربین پددار استفاده می کنم.
  • وقتی یک هتل را رزرو می کنید مطمئن شوید که در مورد وضع امنیتی آن و اینکه آیا یک کمد به شما می دهند یا اینکه در داخل اتاق کمد مطمئنی هست، نظرات مثبتی وجود داشته باشد.
  • من همیشه بیمه مسافرت می خرم و اطمینان پیدا می کنم که اگر اتفاقی بیفتد، تمام اشیای قیمتی ام را پوشش می دهد.
  • در جاهای ناآشنا پرسه نزنید. (کاری که من در آمستردام کردم اما خوشبختانه اتفاق بدی نیفتاد).

کلاهبرداری های رایج در حین سفر، یکی از نکات سفر

مراقب کسانی که در قطار یا ایستگاه اتوبوس به شما پیشنهاد می دهند در حمل کیف و چمدان به شما کمک کنند، باشید. یک بار با فردی مواجه شدیم که به نظر نمی رسید در ایستگاه کار می کند اما وقتی قطار به ایستگاه می رسید به مردم پیشنهاد می کرد که به آنها در ترجمه اعلامیه ها و تابلوها کمک کند. وقتی قطار ما رسید با ما به داخل کوپه آمد و پیشنهاد کرد که کیفهای ما را در قفسه بالای کوپه بگذارد. من از دادن کیف کوچکم خودداری کردم. بعدها فهمیدم که او احتمالا در ضمن گذاشتن کیف ها، آنها را باز و سرقت می کرد زیرا شما از بیرون کوپه نمی توانید ببینید.

کلاهبرداری های رایج در حین سفر، یکی از نکات سفر

در آمریکای جنوبی و دیگر نقاط جهان همیشه کلاهبردارانی هستند که در کمین پول و اشیای قیمتی شما هستند. سارقان می توانند نقشه های دقیقی طراحی کنند که پیش از آنکه بفهمید حواستان را پرت می کنند و وسایل شما را می دزدند. پول و پاسپورت یکی از دوستان ما وقتی می خواست از آرژانتین برگردد دزدیده شد. سه نفر در این دزدی دست داشتند. نفر اول یک کرم سفیدی را روی پیراهن دوستم مالیده بود بدون اینکه او بفهمد. سپس یک پیرزن به او گفت که چیزی روی پیراهنش هست و پیشنهاد کرد یک دستمال بدهد تا آن را پاک کند.

او کوله پشتی اش را از دوشش برداشت تا بتواند پشت پیراهنش را نگاه کند. وقتی چرخید مردی را دید که کیف او را برداشته و در حال دویدن است و او نتوانست به آن مرد برسد. دوستم پول، پاسپورت و دوربینش را از دست داد. او مجبور شد در آن کشور بماند و فرایند طولانی و پرهزینه گرفتن یک پاسپورت دیگر را تحمل کند.

  • همیشه از اطراف خود باخبر باشید. اگر چیزی غیر عادی به نظر می رسد فقط به راه رفتن ادامه بدهید و به هیچ وجه کیف خود را رها نکنید.

نمی خواهم بگویم که دنیا جای وحشتناکی است یا باید از سفرکردن بترسید. تا موقعی که در حین سفر مراقب و مواظب اطرافتان باشید، به ویژه در حمل و نقل، می توانید از سفرتان لذت ببرید. این ها چند نکته و داستان بود که می تواند به شما کمک کند تا از اشتباهاتی که دیگران کرده اند دوری کنید. نود تا نود و پنج درصد از مواقع لازم نیست نگران باشید و با افراد مهربان و رفتار واقعا دوستانه ای مواجه خواهید شد.

با مراجعه به بخش مقالات سایت ایلیا گشت، می توانید تمام نکات مهم سفر برا مطالعه نمایید.

 

کلمه‌های کلیدی: