فرودگاه سیدنی یکی از بهترین فرودگاههای جهان

فرودگاه بین المللی کینگزفرد اسمیت یا همان فرودگاه بین المللی سیدنی استرالیا یکی از اولین مکان هایی است که شما در سفر به استرالیا خواهید دید. سفرهایی با هدف بازدید از یکی از زیباترین کشورهای جهان.

همه ساله گردشگران و توریست های بسیاری برای اهداف گردشگری و یا تجارت و بیزنس به استرالیا مراجعه می کنند که همین تعداد سفر ها فرودگاه سیدنی را زمره یکی از محبوبترین و بهترین فرودگاههای جهان قرار داده است. جابجایی حدود ۴۲ میلیون مسافر در سال این فرودگاه را به عنوان پر رفت و آمد ترین فرودگاه کل استرالیا معرفی کرده است.

     

فرودگاه بین المللی کینگزفرد اسمیت در ۸ کیلومتری جنوب شهر سیدنی است. جالب است بدانید دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی کانتاس (Qantas)، بزرگ ترین خط هوایی استرالیا، در این فرودگاه قرار دارد. این فرودگاه سه باند ورود و خروج مختلف دارد.

زمان تاسیس فرودگاه بین المللی سیدنی

در سال 1919 بود که فرودگاه سیدنی تاسیس شد. اولین پرواز آزمایشی از این فرودگاه در همان سال بلند شد . در طول چندین سال باندها و ترمینال های دیگری در فرودگاه ساخته و در نهایت در سال ۲۰۰۲ فرودگاه سیدنی به بخش خصوصی واگذار شد و آغازی بود برای بزرگتری شدن این فرودگاه بیمن المللی.

فرودگاه سیدنی

ترمینال های فرودگاه بین المللی سیدنی

  • ترمینال شماره ۱ فرودگاه سیدنی: این ترمینال که در شمال غربی فرودگاه قرار دارد امروز بین المللی شده است. جابجایی هر سال ۱۲ میلیون مسافر از این ترمینال در خاطره این فردگاه ثبت شده است.
  • ترمینال شماره  ۲ فرودگاه سیدنی: این ترمینال در بخش شمال شرقی فرودگاه قرار گرفته و مخصوص پروازهای داخلی استرالیا می باشد. ایرلاین هایی مثل ویرجین استرالیا، جت استار و رجیونال اکسپرس برای پروازهای داخلی از ترمینال شماره 2 استفاده می کنند.
  • ترمینال شماره ۳ فرودگاه سیدنی: ترمینال شماره ۳ برای پروازهای داخلی به کار می رود و مخصوص پروازهای داخلی کوانتاس و شرکت‌های زیرمجموعه این شرکت است.

در فرودگاه سیدنی چه اماناتی در اختیار مسافران قرار می گیرد

این فرودگاه دارای امکاناتی گسترده ای جهت رفاه حال مسافران می باشد. امکاناتی از جمله  رستوران های سنتی و فست فود، کافی شاپ، نمایندگی بانک های معروف، دستگاهای متعدد ATM ، صرافی، چرخ ‌دستی، چرخ‌ دستی کوچک پس از ورود به فضای داخلی ( رایگان) ، داروخانه، اتاق ‌بازی کودکان و …

ترانسفر به فرودگاه و بر عکس

مسافران از هر نقطه سیدنی میتوانند خود را به فرودگاه بین المللی سیدنی برسانند، اتوبوس ، تاکسی و قطار از جمله وسایل ترانسفر به فرودگاه می باشند.

منبع: وب سایت بین المللی فرودگاه سیدنی

کلمه‌های کلیدی: