نکاتی مهم برای سفر به سوئیس

سوئیس کشوری در اروپای غربی با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس، است. این کشور از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه مرز مشترک دارد.

سوئیس یکی ازامن ترین کشور های جهان است.زیبایی کشورهای اروپایی، از جمله سوئیس آنقدر فراوان و زیباست که به نظر می آید برای سفر به این کشورها بهتر است برای این که کل زمان سفرمان را به حیرت از این مناظر نگذرانید، ابتدا کمی بیشتر درباره ی آن ها مطالعه کنید و بدانید.سوئیس کشوری دراروپای غربی است که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن اشتاین، از غرب با فرانسه و از جنوب با ایتالیا، همسایه است و جمعیتی ۷٫۵ میلیون نفری دارد.پایتخت سوئیس، شهر برن است و با در آمد سالانه ی ۳۹ هزار دلار برای هر نفر، از جمله ثرتمندترین کشورهای جهان محسوب می گردد.

سفر به سوئیس
سوئیس، کشوری چند زبانه است

بعضی از مردم به اشتباه، زبان رسمی کشور را سوئیسی و یا یک زبان واحد میدانند، در صورتی که این گونه نیست. سوئیس کشوری ۴ زبانه است و مردم در آن به آلمانی، فرانسوی،ایتالیایی و رومانیایی صحبت می کنند. استان های جنوبی سوئیس که اصطلاحا به آن کانتوس می گویند، شامل ژنو، نوشتال و لوزان را شامل می شوند، به زبان فرانسه صحبت می کنند.

اکثر مردم در سوئیس از جمله لوزان و زوریخ، به زبان آلمانی صحبت می کنند. اما لهجه ی بسیار غلیظی دارند و حتی اگر شما در سوئیس مشغول یادگیری زبان آلمانی هم باشید، تقریبا برای شما صحبت کردن با دیگران سخت است. و در آخر، اقلیتی بسیار کوچک در جنوب شرقی سوئیس به زبان رومانیایی، صحبت می کنند. خوشبختانه اگر شما به زبان ایتالیایی یا فرانسوی یا زبان های مرسوم دیگر در سوئیس مسلط نیستید، مردم سوئیس زبان انگلیسی را نیز، صحبت می کنند.

در سوئیس خیلی کوتاه خوش آمد گویی میکنند

اغلب مردم با این تصور که قرار است با مردمی چند زبانه و چند فرهنگی، ملاقات کنند، اکثرا نمی دانند چه برخوردی داشته باشند. بهترین نوع برخورد، ساده و البته با حفظ حریم های خصوصی بین شما و مردمان این سرزمین است.

در کنار دریاچه های سوئیساین نکات را رعایت کنید

تقریبا در هر شهری از سوئیس، یک دریاچه بسیار با شکوه وجود دارد که قوهای زیبایی در آن در حال شنا هستند. برخلاف ظاهر آرام و باوقار این قوها، در واقعیت آن ها در فکر خورد کردن استخوان های شما هستند و اصلا رفتار دوستانه ای با شما، در صورت برخورد نخواهند داشت، پس تا جایی که می توانید از فاصله ای مشخص از زیبایی و حضور آنان لذت ببرید. همچنین فصل تابستان، تنها فصلی است که مردم سوئیس آفتاب را به طور کامل در اختیار دارند و از آن استفاده می کنند، بنابراین در کنار تمام سواحل و مراکز تفریحی که قابلیت آفتاب گرفتن دارد، مردم در حال شادی و خوشحالی هستند و شما شاهد پر جنب و جوش ترین حالت مردم سوئیس خواهید بود و با توجه به این که مردم سوئیس، به آرام بودنشان معروف هستند، حتما کمی شوکه خواهید شد.

سفر به سوئیس

مردم سوئیس شروع زود و پایان زودتر دارند

مردم سوئیس، پروتستانی هستند ولی رویه ای کالوینیسم دارند و این بدان معناست که کافه ها ساعت ۶ صبح باز می شوند، کلاس های درس ساعت ۸ صبح برگزار می شود و یک فروشگاه موارد غذایی بعد از همه، شروع به کار می کند. با گذشت زمان عادت خواهید کرد ولی در ابتدا امیدواریم که خوشتان بیاید.

اگر زندگی شبانه را دوست دارید به سوئیس سفر کنید

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که زندگیشان تازه از شب شروع می شود، به شما سفر به سوئیس را پیشنهاد می کنیم زیرا، مراکز تفریحی متنوع و بسیاری آماده خدمت رسانی به مردم درشب هستند.

سوئیس حمل و نقل عمومی بسیار خوب دارد

حمل ونقل عمومی در سوئیس بسیار منظم و قابل اعتماد است و برای هر کدام از وسایل حمل و نقل عمومی، یک برنامه ی مشخص و کامل تعریف شده است. به طور مثال، اگر در یک شهر کوچک بدون قطار بمانید، اتوبوس برای هر مقصدی که بخواهید وجود دارد. اما اگر در شهری کوچک مثل نیون هستید، زمان های حرکت را چک کنید و اگر در شهری بزرگ همچون بازل هستید، لازم نیست برنامه ها را چک کنید، به اندازه ی نیاز وسایل حمل ونقل وجود دارد. همچنین شما می توانید با تهیه ی وینا کارت، به راختی وجه سفر خودرا پرداخت کنید و نگران پرداخت پول در هر بار استفاده از وسایل حمل و نقل، نباشید.

سفر به سوئیس

سوئیس، کشوری دموکرات است

شهروندان سوئیس، در سال ۳ یا ۴ بار در مورد اصلاحات قانون اساسی رای می دهند و شما هر زمان از سال که به آنجا سفر کنید، بدون شک با صحنه های انتخاباتی روبرو خواهید شد.

بهترین شکلات های سوئیسی، شکلات های محلی هستند

برای مزه کردن بهترین شکلات سوئیسی هرگز به به یک قروشگاه مواد غذایی نروید و به جای آن به شکلات فروشی های محلی مراجعه کنید.شکلات های گرم سوئیسی، بی شک یکی از بهترین انواع شکلات هایی است که در طول سفرتان امتحان خواهید کرد.

سفر به سوئیس

در سوئیس همه چیز بسیار گران است

سوئیس، یکی از گران ترین کشورهادر کل دنیاست.اگر شما قصد دارید نهار بخورید، رو کمتر از ۲۰ دلار برای هزینه ی غذای خود حساب نکنید.برای استفاده از تاکسی ها، حتما از نرخ کرایه ی آن ها اطلاعات کسب کنید و حتما پول خرد همراه خود داشته باشید.

ژنو، مرکز تنوع فرهنگی

ژنو تنها شهری ساده در کشور سوئیس نیست بلکه مثل یک مرکز جهانگردی و گردشگری در قلب یکی از کشورهای اروپایی است. به همین خاطر شما در هنگام اقامت در ژنو، با مردم زیادی از کشورهای دیگر ملاقات خواهید کرد که خود این، فرصت غنیمتی است که با اکثر فرهنگ های دنیا آشنا شوید.

سفر به سوئیس

سوئیس کشور نسبتا کوچکی است

شما در ۵ ساعت با قطار می توانید ازبیشتر شهرهای سوئیس از جمله؛ زوریخ و بازل، گذر کنید و در نهایت کل کشور را با قطار گشته باشید.

کلمه‌های کلیدی: