عجیب ترین پارک دنیا در آمریکا

آیا شما تابحال عجیب ترین پارک دنیا را دیده اید کجا بوده است ؟ امروز ما را همراهی کنید . در شهر پورتلند آمریکا پارک دایره ای کوچکی هست که فقط ۶۰ سانتی متر قطر دارد! این پارک در نگاه اول بیشتر از اینکه شبیه یک پارک باشد مثل یک گلدان کوچک می ماند!

ساکنان این شهر بر روی این پارک خیلی حساس هستند و هیچ کسی جلوی آن ها این پارک را «گلدان» خطاب نمی کند! سالیان سال است که مردم شهر این پارک را کوچک ترین پارک دنیا می دانند و برای ثابت کردن حرفشان هم می توانند گواهی گینس را رو کنند! دوست دارید درباره ی کوچک ترین پارک دنیا بیشتر بدانید؟

آشنایی با عجیب ترین پارک دنیا

با شنیدن اسم کوچک ترین پارک جهان شاید پارکی واقعی را تجسم کنید که اندازه اش کمی از پارک های محلی معمولی، کوچک تر است اما اصلا این طور نیست؛ کوچک ترین پارک دنیا انقدر کوچک است که هیچ کس نمی تواند در آن جا شود برای همین هم هست که برای درست کردن این پارک سعی شده تا همه چیز در اندازه های مینیاتوری و کوچک باشد! این پارک هم مثل پارک های بزرگ چرخ و فلک دارد اما چرخ و فلکی در اندازه ی کوچک!

عجیب ترین پارک دنیا در آمریکا
این پارک به صورت کاملا اتفاقی درست شد و باعث و بانی ساختش روزنامه نگار جوانی بود که در ساختمان روبروی این محل، کار می کرد. ماجرا به زمانی برمی گردد که قرار بود در محلی که امروز این پارک در آن قرار دارد یک تیر چراغ برق قرار بگیرد اما حوادثی دست به دست هم داد تا هیچ وقت پای هیچ چراغ برقی به این محل باز نشود!

بعد از مدتی در حفره ی کوچکی که برای تیر چراغ در نظر گرفته شده بود علف های هرزی جوانه زد، همین جوانه های کوچک و سبز کافی بود تا روزنامه نگار یکی از مجله های معروف آن زمان به اسم «فگان» تصیمم بگیرد تا در این محل گل بکارد.

تاریخ ساخت عجیب ترین پارک دنیا در آمریکا

فگان در سال ۱۹۴۶ از جنگ جهانی دوم برگشت تا شغل روزنامه نگاری را ادامه دهد. دفتر کار او در طبقه ی دوم ساختمان بود و او به راحتی می توانست از پنجره ی اتاق نه فقط چشم انداز خیابان شلوغ بلکه حفره ای را که برای برپا کردن تیرک چراغ برق کنده شده بود را هم ببیند. روزها گذشت و گذشت اما هیچ تیرکی در این حفره ی دایره ای قرار نگرفت برای همین سراسر این حفره را علف های هرز فرا گرفت.

فگان تصمیم گرفت تا مشکل این حفره را خودش حل کند برای همین دست به کار شد تا در این حفره گل های رنگارنگ بکارد. فگان آنقدر تحت تاثیر این پارک قرار گرفته بود که حتی ستونی را در روزنامه برای این پارک در نظر گرفت و هر روز در این ستون این پارک را توصیف می کرد.

عجیب ترین پارک دنیا در آمریکا

فگان داستان شکل گیری اولیه ی این پارک را هم ستون روزنامه تعریف کرده است، او می گوید از پنجره به بیرون نگاه می کرد که ناگهان «لپرکان» را دید که در حال کندن باغچه ی این پارک بود. حتما می پرسید لپرکان دیگر کیست؟ لپرکان یک موجود خیالی ایرلندی است که می تواند سه تا از آرزوهای انسان را برآورده کند. فگان به سمت لپرکان رفت و آرزو کرد که ای کاش پارکی برای خودش داشته باشد. از آن جایی که او اندازه ی این پارک را مشخص نکرده بود لپرکان هم همین حفره ی دایره ای شکل را به او داد.

فگان در سال ۱۹۶۹ به دلیل بیماری سرطان از دنیا رفت و تا چند سال، دیگران از این پارک نگهداری می کردند تا اینکه در سال ۱۹۷۶ این پارک رسما جزو پارک های شهری شد و نگهداری آن بر عهده ی شهرداری گذاشته شد. چیزی نگذشت که اسم این پارک در سال ۱۹۷۱ به کتاب گینس رفت و از آن زمان به شهرت جهانی رسید. حالا دیگر خیلی ها دوست داشتند تا کوچک ترین و عجیب ترین پارک دنیا را از نزدیک ببینند و حتی در کنار آن عکس های یادگاری بیندازند.

عجیب ترین پارک دنیا در آمریکا

پارکی با یک درخت تنها

در این سال ها در این پارک چیزهای عجیبی درست شده است مثلا یک استخر برای پروانه ها و یا یک چرخ و فلک مینیاتوری کوچک که توسط یک جرثقیل واقعی به این محل آورده شده است! در ماه مارس ۲۰۱۳ تنها درخت پارک به سرقت رفت و از آنجایی که این پارک برای مردم شهر اهمیت زیادی داشت مسئولان خیلی سریع درختی دیگری را جای درخت اصلی کاشتند اما خوشبختانه یک روز بعد عابرانی که از کنار این پارک رد می شدند درخت اصلی را در کنار درخت تازه کاشته شده دیدند.

ثبت عجیب ترین پارک دنیا در رکوردهای گینس

در ادامه مقاله عجیب ترین پارک دنیا در آمریکا ، یک ماه بعد مسئولان منطقه ی مسکونی بارنتوود در انگلیس به خاطر قرار دادن اسم این پارک در کتاب رکوردها به گینس اعتراض کردند و شکایتشان هم این بود که این پارک آنقدرها بزرگ نیست که بشود اسم «پارک» را بر روی آن گذاشت! مسئولان شهر انگلیسی با این کار می خواستند اسم پارک پرینس شهر آن ها جایگزین اسم این پارک در کتاب گینس شود.

عجیب ترین پارک دنیا در آمریکا
همه ی ما تا به حال پارک های زیادی دیده ایم، پارک های بزرگ و جذاب که صدها درخت در آن ها کاشته شده اما اینکه پارکی تا این حد کوچک در کتاب گینس ثبت شده و داستانی پرماجرا را از سر گذرانده هم برای خودش جالب است. در نزدیکی شما پارک هایی تا این حد کوچک هست؟

منبع: amusingplanet.com

کلمه‌های کلیدی: