عجیب ترین فستیوال های جهان

در مقاله امروز ایلیاگشت قصد داریم شما را با عجیب ترین فستیوال های جهان آشنا سازیم. با ما همراه باشید. در سراسر دنیا هر ساله جشنواره های متنوعی برگزار می شود که رنگ، انرژی و معنای جدیدی را وارد زندگی افراد می کنند. فستیوال هایی که علاوه بر جنبه ی سرگرمی شان، به دلایل تاریخی و مذهبی و غیره برگزار می شوند. بعضی از این فستیوال ها به قدری جذابیت دارند و سرگرم کننده هستند که در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارند که بدون توجه به ریشه ی این جشن ها، آن ها را اجرا می کنند.

فستیوال هنری آگیت اگدا (Umbrella Sky Project) آگدا، پرتغال

یکی از عجیب ترین فستیوال های جهان، فستیوال هنری آگیت آگدا می باشد. یکی از نشانه های معروف این جشنواره، آویزان کردن صدها چتر رنگی از آسمان یکی از خیابان های این شهر است. بقیه ی نقاط شهر نیز مثل نیمکت های پارک، پله ها و تیر چراغ برق در این فستیوال با رنگ های شاد طراحی و تزئین می شوند که منظره ی مسحور کننده ای را در شطح شهر ایجاد می کنند.

هدف از این فستیوال ترویج پروژه های جدید موسیقیایی و هنری است که در آن هنرمندان نوظهور در کنار فعالان با سابقه ی عرصه ی هنر، فرصت ظهور و شناخته شدن را پیدا می کنند. این فستیوال در ماه جولای هر سال، به مدت ۳ هفته برگزار می شود.

عجیب ترین فستیوال های جهان

فستیوال مین لابستر (maine lobster festival)، راکلند، آمریکا

فستیوال مین لابستر از دیگر عجیب ترین فستیوال های جهان می باشد. این فستیوال که در ابتدا به عنوان جشنواره ی کوچک محلی برای علاقمند کردن افراد به غذای دریایی برگزار می شد، امروزه به یک فستیوال بزرگ و بین المللی تبدیل شده است که کیفیت بالای غذاهای دریایی این منطقه را ترویج می دهد. این جشنواره فعالیت هایی مثل تجربه ی پختن غذاهای دریایی را نیز برای شرکت کنندگان شامل می شود.

جالب است بدانید سالانه در این منطقه در حدود ۱۰ هزار کیلو خرچنگ با ۷۵۰ کیلو کره ی آب شده سرخ می شوند. در این جشنواره می توانید در فعالیت ها و مسابقات مختلفی از جمله مسابقه ی پخت خرچنگ شرکت کنید. این جشنواره در ماه آگوست هر سال به مدت ۶ روز برگزار می شود.

عجیب ترین فستیوال های جهان: فستیوال مین لابستر

فستیوال کارناوال (Carnevale festival)، ونیز، ایتالیا

غیر از گاندولاهایی که در کانال های آبی ونیز رفت و آمد دارند ، تصاویر افرادی که با ماسک های سنتی در جشنواره بین المللی کارناوال دیده می شوند هم از نمادهای معروف این شهر افسانه ای است. این جشنواره که به عنوان فستیوالی از دوره ی رنسانس شناخته می شود، بهترین مکان برای وقت گذرانی و لذت بردن بدون درگیر کردن هویت افراد است، چرا که صورت افراد شرکت کننده با ماسک کاملا پوشانده می شود.

هر سال بیش از ۳ میلیون نفر برای شرکت در این فستیوال معروف به ونیز سفر می کنند. همه ی شرکت کنندگان ماسک نمی زنند، اما پوشیدن لباس های مبدل در این جشنواره هم راهی است برای بیشتر لذت بردن از آن. در پایان این فستیوال، از بین برندگان بهترین لباس در هر روز، بهترین لباس کل این فستیوال انتخاب خواهد شد. این فستیوال هر سال در روزهای پایانی ژانویه به مدت ۱۱ روز برگزار می شود.

فستیوال کارناوال ونیز

کاسکاموراس (Cascamorras)، بازا، اسپانیا

یکی دیگر از عجیب ترین فستیوال های جهان، فستیوال کاسکاموراس اسپانیا است.هر ساله صدها اسپانیایی برای یادبود دزدیده شدن تندیس معروف پیداد (Piedad)، که ۵۰۰ سال پیش رخ داده است، صورت و بدن همدیگر را با ریختن نفت به روی یکدیگر، سیاه می کنند. این جشنواره هر ساله به مدت یک روز در ماه سپتامبر برگزار می شود. گفته می شود این جشنواره نمادی از جنگ و درگیری قدیمی شهرهای بازا و گادیکس است.

عجیب ترین فستیوال های جهان
کلمه‌های کلیدی: