حقایق عجیبی درباره ی کره شمالی

گزارش امروز ایلیاگشت مربوط میشود به یکی از عجیب ترین کشورهای جهان، کره شمالی. کره شمالی که به صورت رسمی به آن جمهوری خلق کره می گویند، کشوری در آسیای شرقی بوده و بخش شمالی شبه جزیره کره را تشکیل می دهد. پایتخت این کشور پیونگ یانگ و بزرگترین شهر این کشور نیز می باشد. نام کره از گوگوریو که یکی از قدرت های بزرگ در شرق آسیا بوده گرفته شده است.

کره شمال در قسمت های شمال و شمال غربی با کشورهای چین و روسیه هم مرز بوده و در قسمت جنوبی با کره جنوبی مرز مشترک دارد. هر دو کره خود را به تنهایی تنها دولت شبه جزیره کره و جزایر مجاور می دانند. در این مطلب قصد داریم واقعیت ها وحقایق عجیبی درباره ی کره شمالی را به عنوان کشوری کمتر شناخته شده در جهان تشریح کنیم .

در سال ۱۹۴۸ نام رسمی کره شمالی به جمهوری دموکراتیک خلق کره تغییر پیدا کرد. نام محلی این کشور Choson-minjujuui-inmin-koughwaguk بوده که به ان سرزمین آرامش صبحگاهی گفته می شود.

حقایقی عجیب از کره شمالی

تاریخ کشور کره شمالی

زمانی که ژاپن در ۱۵ اوت ۱۹۴۵ در انتهای جنگ جهانی دوم تسلیم شد، رییس جمهور ایالات متحده، ترومن و رهبر شوروی، استالین موافقت کردند که ایالات متحده به طور موقت به عنوان وکیل کره جنوبی و شوروی به عنوان وکیل کره شمالی عمل کنند. این اقدام موقت زمانی دائمی شد که کره شمالی در سال ۱۹۴۸ خود را به عنوان کشوری مستقل با حکومت کمونیستی اعلام نمود.

با توجه به اینکه کره شمالی وسعت بیشتر نسبت به همسایه جنوبی خود دارد اما کره جنوبی دارای جمعیتی بیش از دو برابر کره شمالی می باشد.کره شمالی کمی کوچکتر از می سیس سی پی می باشد. این کشور کمتر شناخته شده در حدود ۵۵ درصد از شبه جزیره کره را تشکیل داده که بیش از ۱۲۰ هزار کیلومتر مربع از ۲۲۰ هزار کیلومتر مربع تمام شبه جزیره کره را شامل می شود.

حقایقی عجیب از کره شمالی

حقایق عجیبی درباره ی کره شمالی که شما نمی دانید!

 • کلمه کره که بسیاری معتقد هستند آن را مارکوپولو به اروپا آورده است به معنی سرزمین کوه های بلند و رودهای درخشان است.نقطه DMZ یا منطقه کمونیستی در امتداد خطوط موازی ۳۸ یکی از شدیدترین شرایط امنیتی را در میان مرزهای جهان دارد.
 • در ادامه مقاله حقایقی عجیب از کره شمالی ، کریسمس در کره شمالی وجود نداشته و به جای این جشن، مردم این کشور تولد رییس جمهور کنونی یعنی کیم جونگ ایل را در ۲۴ دسامبر جشن می گیرند. کره شمالی همچنین روز ولنتاین را جشن نگرفته اما روز ۱۶ فوریه جشن تولد ژنرال را جشن می گیرند. یکی از هدیه های محبوب بین زوج ها در روز ولنتاین نشان حزب کارگزی می باشد.
حقایقی عجیب از کره شمالی

بنیانگذار کره جنوبی

 • کیم ایل سونگ که در سال های ۱۹۱۲ تا ۱۹۹۴ زندگی می کرده است با نام کیم سونگ جو به دنیا آم، اما در سال ۱۹۳۵ نام او به کیم ایل سونگ تغییر پیدا کرد که به معنی تبدیل شدن به خورشید است. او که یک فرد پروتستانی بود بنیانگذار جمهوری خلق کره می باشد.
 • اگرچه که مردم کره شمالی و جنوبی دارای یک زبان مشترک و همچنین فرهنگ و تاریخ ۵ هزار ساله مشترک می باشد اما در حدود ۱۰ میلیون کره ای از سال ۱۹۴۸ به علت مرز موازی ۳۸ از اعضای خانواده خود جدا شده اند.
 • کره شمالی دارای اداره تبلیغات خود بوده و تمامی ارتباطات را کنترل می کند. دولت تمامی برنامه های خراجی را ممنوع کرده و ایستگاه های رادیویی و تلویزیونی به برنامه های دولتی متصل است.
حقایقی عجیب از کره شمالی
 • کیم جونگ ایل که رهبر کنونی کره شمالی می باشد گفته می شود که در کوه های پکتو (Mount Paektu) همانند یک اسطوره به دنیا آمده است. البته که مدارک روسی نشان می دهد او در سیبری متولد شده است.
 • کیم جونگ ایل تنها ۱۵۵ سانتی متر قد داشته و او در داخل کفش خود کفی های ۱۰ سانتی متری قرار داده تا کوتاهی قد خود را جبران نماید.کیم جونگ ایل مجموعه ای از ۲۰ هزار فیلم داشته که از جمله آن ها تمامی سری های فیلم جیمز باند می باشد.
 • کره شمالی دارای چهارمین ساختار نظامی در جهان می باشد که ۱۰ میلیون نفر فعال در آن است. به ازای هر ۲۵ شهروند این کشور یک نفر به عنوان سرباز بوده و کره شمالی بالاترین درصد پرسنل نظامی در سراسر جهان را دارد. در سال ۲۰۰۱ کره شمالی بیش از ۵ میلیارد دلار برای ارتش خود هزینه کرده که بیش از ۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است. این میزان برای ایالات متحده در حدود ۳٫۷ درصد است.
حقایقی عجیب از کره شمالی
 • کشور کره شمالی جنگل زدایی سریعی را تجربه کرده است. جنگل زدایی که یکی از بحران های زیست محیطی این کشور به شمار می رود حتی باعث شده تا لوله های توپخانه آن ها که در گذشته با درختان پنهان شده بودند نمایان گردد.
 • میانگین امید به زندگی در کره شمالی برای مردان ۶۱ و برای زنان ۶۶ سال می باشد.
 • در سال ۲۰۱۰ میلادی کره شمالی با نزدیک به ۲۳ میلیون نفر جمعیت به عنوان پنجاهمین کشور پرجمعیت جهان شناخته می شد. ایالات متحده که رتبه سوم را دارد جمعیتی بیش از ۳۱۰ میلیون و چین با رتبه نخست جمعیتی بیش از ۱ میلیارد نفر را در خود جای داده اند.
 • کره شمال دارای بزرگترین پرچم جهان بوده که در ارتفاع ۱۶۰ متری زمین نصب شده است. این پرچم وزنی در حدود ۲۷۰ کیلوگرم دارد.
 • کره شمالی دارای ۳ پایگاه داده های اینترنتی می باشد. این در حالی است که ایالات متحده در جهان بیشترین میزان پایگاه داده را با ۴۳۹ میلیون دارد.
حقایقی عجیب از کره شمالی
 • پس از مرگ او کیم ایل سونگ رییس جمهور ابدی کشور شد.
 • در کره شمالی تنها یک حزب به نام حزب کارگران وجود داشته که اعضای آن نیز می بایست همیشه نشان رهبر بزرگ خود یعنی کیم ایل سونگ را به همراه داشته باشند.
 • ژاپن و روسیه برای اولین بار در سال ۱۸۹۶ پیشنهاد کردند تا کره را در مرز موازی ۳۸ برای کاهش تنش ها میان دو کشور تقسیم کنند. با این حال ژاپن در سال ۱۹۰۴ کنترل تمام شبه جزیره کره را به دست آورد.
 • دولت کره شمالی به شدت بر تمام سطوح آموزش و پرورش این کشور نشارت دارد. نرخ سوادآموزی افراد بالای ۱۵ سال در این کشور ۹۹ درصد می باشد.

منبع: www.factretriever.com

 

کلمه‌های کلیدی: