حقایقی عجیب درباره قوانین آمریکا

در گزارش امروز ایلیاگشت قصد داریم تا بار دیگر شما را با قوانین عجیب آمریکا آشنا سازیم . اداره یک کشور کار بسیار سختی است و شما نمی توانید نظر حدود نیمی از جمعیت را به سوی خود جلب نمایید. از سوی دیگر نمی توانید قوانینی تصویب نمایید که موجب از بین رفتن نظام دموکراتیک شود. حقایقی از قوانین عجیب در آمریکا وجود دارند که شنیدن آن ها ممکن است انسان را شوکه کرده یا باعث خنده شود. به عنوان مثال شما در ایالت آلاسکا نمی توانید یک فلامینگو را به عنوان حیوان خانگی به یک آرایشگاه ببرید، یا در ایالت ایندیانا گرفتن ماهی با دست ممنوع می باشد.

 1. پیش از سال ۱۹۲۰ رای دادن زنان در ایالات متحده غیرقانونی بود. هنگامی که سوزان آنتونی، مدافع حقوق زنان تلاش کرد تا در انتخابات سال ۱۸۷۲ رای دهد، او دستگیر شده و ۱۰۰ دلار جریمه گردید.
 2. در ویلبور ایالت واشنگتن، سوار شدن بر اسبی که زشت می باشد غیرقانونی است.
 3. در روستای موهاو (Mohave) در ایالت آریزونا اگر کسی صابون بدزدد، می بایست آنقدر خود را با آن شسته تا صابون تمام شود.
 4. دختر عموها و پسر عموها ممکن است در یوتا (Utah) با یکدیگر زدواج کند، اما این اتفاق تنها پس از ۶۵ سالگی آن ها امکان خواهد داشت.
 5. در ایالت تنسی آمریکا، بدون مجوز بازی کردن کودکان در روز یکشنبه ممنوع می باشد.
 6. در داکوتای شمالی هیچکس نمی تواند در چهارم ژوئیه دستگیر شود. این تعطیلات معمولا به عنوان روز تخفیف برای پنج انگشتی ها (Five Finger Discount Day) شناخته می شود.
 7. در دیرزبورگ (Dyersburg) ایالت تنسی، برخلاف قانون است که یک دختر به یک پسر تلفن زده و از او در مورد قرار ملاقات سوال کند.
 8. در ایالت کالیفرنیا لیسیدن وزغ غیرقانونی است. ظاهرا برخی از مردم این کار را انجام داده تا همانند مصرف مواد مخدر احساس بهتری پیدا کنند. متاسفانه برخی از مردم توسط سم وزغ ها دچار آسیب های بسیاری شده اند.
 9. در ایالت میشیگان، متصل کردن یک کروکودیل به شیر آتشنشانی ممنوع می باشد.
 10. یک قانون قدیمی در کلرادو وجود داشته که افراد می بایست قبل از اینکه حمام کنند نسخه پزشک داشته باشند.حقایقی عجیب درباره قوانین آمریکا
 11. قانونی در کلرادو وجود داشته که بر اساس آن یک مرد نمی تواند با مادربزرگ همسرش ازدواج نماید.
 12. در کالیفرنیا ممنوع است که یک زن با لباس داخل خانه رانندگی کند.
 13. بر اساس قانون مینیاپولیس، فردی که پارک دوبل می کند را غل و زنجیر کرده و به او تنها نان و آب می دهند.
 14. در ایالت کانزاس زمانی که دو قطار در یک گذرگاه به یکدیگر می رسند می بایست هر دو متوقف شده و هیچ کدام شروع به حرکت نمی کنند تا یکی از آن ها راه بیافتد.
 15. یک نماینده از ایالت اوکلاهما به نام لیندا لارسن سعی کرد با پیشنهاد قانونی قبل از صدور مجوز ازدواج، میزان نرخ طلاق را کاهش دهد. قوانین او به این صورت بود: هیچ کس نباید خروپف کند. حداقل یک وعده غذایی در هفته می بایست بدون نیاز به مواد اولیه تهیه شود. خمیردندان می بایست از قسمت پایین آن فشار داده شود. جوراب ها نباید در حمام آویزان شود و صندلی توالت زمانی که استفاده نمی شود می بایست پایین داده شود.حقایقی عجیب درباره قوانین آمریکا
 16. در کالینز ایالت آیداهو آمریکا، برخلاف قانون است که با همسر مرد دیگری در خیابان قدم بزنید.
 17. در موریسویل ایالت پنسیلوانیا، استفاده زنان از لوازم آرایش بدون مجوز غیرقانونی می باشد.
 18. معاشقه در منطقه لیتل راک (Little Rock) ایالت آرکانزاس می تواند شما را برای ۳۰ روز به زندان بیاندازد.
 19. در ترورو ایالت می سی سی پی، یک مرد می بایست قبل از ازدواج شش بلدرچین و یا سه کلاغ را شکار کرده تا خود را اثبات نماید.

منبع: www.factretriever.com

 

کلمه‌های کلیدی: