کلیسایی عجیب در فنلاند

در گزارش امروز ایلیاگشت قصد داریم تا شما را یکی از کلیساهای خیلی عجیب در کشور فنلاند آشنا کنیم. کلیسایی با معماری فوق العاده عجیب در شهر هلسینکی، پایتخت کشور فنلاند. 

کلیسایی عجیب در فنلاند

وقتی شما در مورد هلسینکی صحبت میکنید قطعا در مورد یک شهر فوق العاده مدرن صحبت میکنید، همیشه مدرنیته با هیاهو و صدا های مختلف و جریان تند زندگی همراه است. در مرکز همین شلوغی اما جایی هست برای راز و نیاز با خدای خود. جایی که از سکوت زیادی آن شما تعجب میکنید.

نمازخانه سکوت در قلب شهر هلسینکی

در یکی از شلوغ ترین میدان های هلسینکی سازه ای عظیم از جنس چوب و به شکل مدور خودنمایی می کند که Kamppi Chapel نامیده می شود. این جا همان نماز خانه سکوت است. سازه ای زیبا و حرفه ای از جنس چوب توسکای کشو فنلاند . حتی صئلی های داخلی آن نیز از جنس چوب توسکا می باشد.

کلیسایی عجیب در فنلاند

جالب است بدانید دلیل اینکه این سازه بزرگ را در مرکز  سر و صدای هلسینکی ساخته اند این است که به شما نشان دهند ارتباط با خدا می تواند در قلب هیاهو آرامش بخش باشد. روزانه بالغ بر ۲۰۰۰۰۰ نفر در مرکز شهر هلسینکی تردد می کنند و نمازخانه سکوت میتواند جاذبه ای زیبا و مورد استفاده روزانه مردم باشد.

کلیسایی عجیب در فنلاند

نکته جالب توجه این است که این کلیسا مانند سایر کلیساهای مسیحیت نیست. یعنی امور روزانه کلیسایی در آن برگزار نمی گردد. اینجا فقط مکانی است برای ریلکس کردن و ارتباط درونی با خداوند، جایی برای استراحت و تفکر کردن در سکوت. درب های این نمازحانه به روی همه مردم باز است و همه میتوانند از این مکان خلوت لذت ببرند.

کلیسایی عجیب در فنلاند

نکته ای که اینجا را با سایر اماکن مذهبی جهان تمیز میدهد این است که این مکان دارای معماری فوق العاده منحصری به فردی است که چشم هر بیننده ای را به خود جلب میکند و شما را وادار میکند حتما در آن بنشینید و دقایقی را خلوت کنید. این کلیسا هم اکنون به یکی از جاذبه های گردشگری مهم شهر هلسینکی فنلاند تبدیل شده است و سالانه میزبان هزاران گردشگری می باشد.

کلیسایی عجیب در فنلاند

نماز خانه سکوت فنلاند با معماری مدور که کاملا گرد است ساخته شده است که یک سمت آن از سمت دیگر بلندتر می باشد. این بنا توسط تیم طراحان K2S ساخته شده است. پیشنهاد ما این است که هر وقت به هلسینکی سفری داشتید حتما به این کلیسای مقدس بیایید.

منبع : ویکی پدیا – www.tripadvisor.com

کلمه‌های کلیدی: