فعالیت های عجیب درپاریس

در این مقاله می خواهیم فعالیت های عجیب در پاریس را بررسی کنیم، وقتی به پاریس فکر می کنید چه واژ ه هایی به ذهنتان می رسد؟ زیبا، دیدنی، رمانتیک، برج ایفل، پر زرق و برق، شاید گران… اما مطئمنا «ماجراجویی» جز کلمه هایی نیست که به فکرتان می رسد. یکی از بهترین ویژگی های پاریس این است که این شهر چیزهای زیادی برای ارائه دارد البته اگر کمی ذهنتان را از کلیشه های توریستی معمول رها کنید. پاریس بهشت شکم گردان است، شهری است که می توان با پای پیاده، با دوچرخه، قایق یا حتی اسکیت گوشه گوشه ی آن را گشت.

پاریس گردی با قایق

آیا تا حالا شده که دلتان خواسته باشد قایق رانی کنید؟ یکی از کارهای هیجان انگیز در پاریس گشتن آن با قایق است. در این شهر شرکتی به نام Marin D’eau Douce وجود دارد که به شما یک قایق مناسب اجاره می دهد تا خودتان آن را برانید. هر قایق را بنا به انتخابتان می توانید از ۱ ساعت الی ۱ روز اجاره کنید. اگر دوست دارید یک روز تنبلانه را در پاریس بگذرانید و از طرفی از روزتان استفاده هم کرده باشید، پاریس گردی با قایق بهترین انتخاب است.

قایق سواری در شهر پاریس

پاریس گردی با دوچرخه

اولین باری که به پاریس قدم می گذارید از تعداد زیاد دوچرخه سوارهایی که در خیابان های آن در حال رکاب زدن هستند تعجب زده می شوید که مخصوصا برای گشت و گذار در خیابان های باریک شهر بهترین گزینه هست. در سفر به پاریس می توانید شما هم یکی از این دوچرخه ها اجاره کنید و لذت آن را در این شهر دوست داشتنی تجربه کنید. بهترین زمان برای دوچرخه سواری در این شهر روزهای یکشنبه صبح است که خیابان ها خلوت هستند، راحت می توانید در کنار رودخانه رکاب بزنید و از هوای بدون آلودگی لذت ببرید.

دوچرخه سواری از جاذبه های شهر پاریس

خوراکی های خوشمزه های پاریس

دنبال راهی هستید تا حس شیرینی دوستیتان را راضی کنید؟ پاریس شهر شرینی ها و دوست داران شیرینی است! به هر گوشه ی آن که نگاه کنید می توانید کافه قنادی هایی را ببینید اما اگر دوست دارید تاپ ترین و خاص ترین مغازه های قنادی این شهر را ببینید پیشنهاد می کنیم در تورهای پیاده روی ای که در این شهر به صورت رایگان برگزار می شود شرکت کنید معمولا در این تورها شیرینی فروشی ها و کافه های منحصر بفرد پاریس معرفی می شوند و می توانید بفهمید که بهترین کافه های این شهر برای خرید ماکارون و بقیه ی دسرهای سنتی و نیمه سنتی پاریس کجاست.

راهنماهای گردشگری این تورها، خود پاریسی هستند و افرادی هستند که در این شهر اقامت می کنند معمولا گروه های این تورها گروه های کوچکی از افراد هستند تا راحت تر بتوان آن ها را مدیریت کرد.

خوراکی های خوشمزه پاریس

آبشارگردی پاریس

آیا می دانستید پاریس آبشار دارد؟ این آبشار در یکی از بزرگ ترین پارک های عمومی ای شهر به نام  Parc des Buttes Chaumont قرار دارد و یک آبشار  تپه و تالاب هم در آن قرار دارد و اگر عاشق به چالش کشیدن خودتان هستید می توانید مسیرهای پیاده روی شیبدار این پارک را انتخاب کنید. این پارک هم مسیر پیاده روی و هم مسیر دوچرخه سواری دارد.البته در این پارک به توریست بر نمی خورید چرا که بیشتر محبوب پاریسی هاست.

یکی از جاذبه های شهر پاریس، آبشارگردی می باشد.

تورهای اسکیت سواری در پاریس

تورهای اسکیت سواری پاریس با حضور ۱۰۰۰۰ نفر آن هم به صورت رایگان انجام می شود پس چرا شما یکی از آن ها نباشید؟ شما هم می توانید یک جفت اجاره کنید و به این گروه عظیم بپیوندید. هر جمعه شب در شهر پاریس تورهای اسکیت سواری برگزار می شود که می توانید در جلسات آن که کاملا رایگان هم هست شرکت کنید و به این سرگرمی هیجان انگیز بپیوندید. اما اگر تازه کار هستید و خیلی در اسکیت سواری تبحر ندارید، پیشنهاد می کنیم جلسه های یکشنبه را بردارید و نگران هم نباشید پلیس اسکیت سوار هم در کنارتان است!

اسکیت برد سواری در پاریس

بازدید از قبرستان های مخوف یکی از فعالیت های عجیب در پاریس

اگر از دیدن استخوان و جمجمه نمی هراسید حتما از Catacombs دیدن کنید و مطمئن باشید یکی از کارهای هیجان انگیز در پاریس است. در زیر خیابان های شلوغ  پلوغ پاریس شبکه ای از تونل ها وجود دارد که در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده اند. در آن زمان از این تونل ها استفاده ی استخراجی برای انجام کارهای معدنی می شد تا این که بعد از مدتی این تول ها متروکه شدند و تا اواخر قرن هجدهم میلادی بی استفاده باقی ماندند.

در همین زمان، قبرستان های پاریس هم دیگر مملو از جسد شده بودند و ظرفیت نگهداری اجساد بیشتری نداشتند و به همین دلیل در میان دیوارهای این تونل ها دفن شدند! امروزه میتوانید از قسمتی از این تونل ها دیدن کنید و با صدها هزاران اسکلت و جمجمه ای روبرو شوید که سال ها پیش در  این تونل ها دفن شده ناد، اجسادی که روحشان در میان این تونل ها سرگردان مانده است.

قبرستان های مخوف دسته جمعی

شرکت در فستیوال Nuit Blanche

اگر که در اوایل ماه اکتبر به پاریس پایتخت فرانسه می روید تحت هیچ قیمتی نباید جشنواره های هنری Nuit Blanche را که یک فستیوال سالانه است و هر سال در همین موقع برگزار می شود را از دست بدهید. فستیوالی که به صورت رایگان از ساعت ۷ صبح تا ۷ بعدازظهر برپا می شود و تمام شهر را تبدیل به یک جعبه ی نور، موسیقی، هنر و تئاتر می کند. هم پاریسی ها و هم توریست ها عاشق این جشنواره هستند و از بودن در آن لذت می برند.

فستیوال های معروف در پاریس

منبع: urbanadventures.com

 

کلمه‌های کلیدی: