این همه مجسمه در بوداپست به چه معناست ؟

شهر بوداپست بزرگترین شهر و پایتخت کشور مجارستان است. این شهر مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی مجارستان است. بدون شک شهر بوداپست یکی از زیباترین شهرهای قاره زیبای اروپا است. این شهر در دو طرف رود دانوب قرار گرفته است و از دو بخش بودا و پست تشکیل شده که اولی در کرانهٔ غربی و دومی در سمت شرقی این رود واقع شده‌اند. هر چیزی که رازی در پشت سر خود داشته باشد، هم ترسناک است و هم هیجان انگیز!

این حس را هر کسی تجربه کرده است و این یکی از احساسات مشترک بین انسان هاست. همه ی ما در زندگی خود به دنبال کشف رازهای زیادی هستیم. برخی از آن ها مهم، برخی واقعا بی اهمیت و برخی هم جالب هستند. راز مجسمه های بوداپست از آن دسته رازهایی است که دانستن آن ها می تواند جالب و هیجان انگیز باشد.

مجسمه های بوداپست

این شهر پیشینه‌ای خوب، فرهنگی زنده، معماری‌های زیبا و غذاهایی دلچسب و ارزان دارد . اگر قصد سفری نسبتا ارزان به اروپا داشته باشید این شهر می‌تواند یکی از انتخاب های شما باشد. شهر بوداپست یکی از شهرهای اروپایی است که پر است از مجسمه های مختلف!

در خیابان های این شهر راه می روید و اگر حواستان جای دیگری باشد ممکن است که به یکی از این مجسمه های بوداپستی که در سر راهتان قرار گرفته است، برخورد نمایید. اما اگر حواستان را جمع کنید، می بینید که در بیشتر نقاط شهر از این مجسمه های رازآلود بسیار در سر راه شما قرار گرفته است! خیلی از کسانی که به این شهر سفر کرده اند و با این مجسمه ها مواجه شده اند برایشان سوال بوده است که راز مجسمه های بوداپست چیست؟ با ایلیاگشت همراه باشید تا نگاهی گذرا داشته باشیم این همه مجسمه در بوداپست.

مجسمه ی پلیس چاق بوداپست / Chubby Police

یکی از این مجسمه های بوداپست با قیافه ی بسیار مهربانش، پلیس چاق است. در راز مجسمه های بوداپست و در بررسی این لیست می خواهیم به شما درباره ی اعتقادی که مردم بوداپست به این مجسمه دارند نکات جالبی بگوییم. برای مردم این شهر، مجسمه ی پلیس چاق چیزی فراتر از یک مجسمه است و مردم فکر می کنند که اگر بر روی شکم این تندیس دست بمالند، خوش اقبالی و خوش شانسی به سراغشان خواهد آمد!

در این شهرت خوب برای این مجسمه، جای گیری آن نیز بی تاثیر نبوده است و به خاطر قرار گیری آن در نزدیکی کلیسای مهم بوداپست یعنی کلیسای سنت استفان، این مجسمه اعتقاد و اعتماد مردم بیشتری را نسبت به خود جلب کرده است. این مجسمه در میدان زرینی قرار گرفته و توسط یک مجسمه ساز که پدر بزرگ خودش هم یک پلیس چاق و مهربان بوده، ساخته شده است.

مجسمه ی پلیس چاق بوداپست

مجسمه ی کفش های رود دانوب بوداپست / Sculpture of the Danube River shoes

از معروف ترین و شناخته شده ترین جاذبه های بوداپست که راز مجسمه های بوداپست را کمی غمگین می کند، مجسمه ی کفش های کرانه ی رود دانوب است. این مجسمه ها که در نزدیکی مجلس سنای مجارستان ساخته شده اند، نگاهی بسیار غمگین و مفهومی به جریانات قرن ۱۹ مجارستان و غرق و کشته شدن بسیاری از شهروندان مجارستانی ساخته شده اند. این کفش ها که در واقع ۶۰ جفت هستند، تنها نمایندگانی از هزاران مجارستانی است که به دست Arrow Cross کشته شدند.

مجسمه ی کفش های رود دانوب بوداپست

مجسمه ی کولومبو بوداپست / Columbo

یکی از مجسمه هایی که در بین موارد راز مجسمه های بوداپست بررسی خواهیم کرد، مجسمه ی کولومبو است. بیشتر مردم مجارستان کولومبو را می شناسند زیرا او یکی از شخصیت های تلویزیونی در مجارستان است. او یک کارآگاه باهوش بوده که رمز و رازهای بسیاری را در فیلمش حل کرده است.

مجسمه ی کولومبو بوداپست 

مجسمه ی شیرها بوداپست / Statue of lions

رمز و راز مجسمه ی شیرها در بوداپست جالب و خواندنی است! افسانه ای که پشت داستان ساخت این مجسمه هاست می گوید که؛ مارشالکو که سازنده ی این مجسمه است در دو طرف یکی از پل های معروف بوداپست، دو شیر ساخت و آن در هم به کار خود مطمئن بود که شرط گذاشت که هر کس در این مجسمه ها مشکلی پیدا کند، در آن صورت او خودش را به رود پرت خواهد کرد.

خیلی ها دور هم جمع شدند تا در این دو شیر اشکالی را بیایند اما نتوانستند تا این که یک کودک متوجه شد که این شیرها زبان ندارند و مارشالکو هم طبق وعده اش خود را به دریاچه پرت کرد. البته این داستان بیشتر افسانه است و در بین مردم عادی برای گذراندن وقتشان در کنار یکدیگر روایت می شود! این شیرها هم زبان دارند اما دیده نمی شوند. مارشالکو هم به مرگ طبیعی از دنیا رفت.

مجسمه ی شیرها بوداپست

مجسمه ی پسران خیابان پل بوداپست / Statue of St. Paul’s Sons

پسران خیابان پل یکی دیگر از مجسمه های دیدنی و شاهکار در لیست راز مجسمه های بوداپست است. این مجسمه های جالب که یک مجموعه ی کامل هستند، اثری متفاوت و زیبا می باشند که در نزدیکی منطقه ی کوروین قرار گرفته اند. این مجسمه ها در واقع جمعی از پسرانی که می خواهند به مدرسه بروند را نشان می دهد اما آن ها تنها همان چیزهایی که می بینید نیستند بلکه داستان جالبی دارند!

پسران خیابان پل از کتاب فرانک مولار ایده گرفته شده اند. این پسران در واقع بر سر زمینی متروکه بحث و دعوا دارند. این کتاب در مدارس ابتدایی مجارستان تدریس می شود.

مجسمه ی پسران خیابان پل بوداپست

 

کلمه‌های کلیدی: