زیباترین ایستگاه های متروی سنت پترزبورگ

مترو در سنت پترزبورگ فقط یک وسیله حمل و نقل نیست. این مترو در جهان به زیبایی و نوآوری معماری ایستگاه های آن مشهور است. خط اول مترو سنت پترزبورگ در سال 1955 ساخته شد و تمام هشت ایستگاه در این خط به مانند موزه طراحی گردیده است. مترو این شهر از آن زمان به بعد گسترش یافته است، و ایستگاه های جدید با خلاقیتی خاص به سیستم حمل و نقل سنت پترزبورگ اضافه شده است. وقتی مسافران خارجی به روسیه و شهر سنت پترزبورگ میرسند برای دیدن یکی از جاذبه های گردشگری آن مترو میروند.

آوتوو | Avtovo

وقتی شما در مترو آوتوو به ستون های بزرگ و سنگ مرمر در داخل ایستگاه میرسید تعجب میکنید، با خود میگویید به یک کاخ رسیدیم. سقف ایستگاه توسط 46 ستون پشتیبانی می شود، 30 ستون ساخته شده از سنگ مرمر و 16 ستون که با شیشه تزئین شده است. موضوع تزئین ایستگاه دفاع از لنینگراد در دوران محاصره جنگ جهانی دوم است.

زیباترین ایستگاه های متروی سنت پترزبورگ

کیروسکی زاود | Kirovsky Zavod

نام ایستگاه از کارخانه Kirovsky در مجاورت آن گرفته شده است و موضوع کلی ایستگاه توسعه صنایع سوسیالیستی است. تسمه نقاله بر روی دیوارهای ایستگاه ، صنایع مختلف اتحاد جماهیر شوروی سابق را نشان می دهد اعم از برق، نفت، معدن زغال سنگ و تولید فلز. ایستگاه با سنگ مرمر خاکستری تزئین شده است. 

زیباترین ایستگاه های متروی سنت پترزبورگ

ناروسکایا | Narvskaya

Narvskaya به دنبال Kirovsky Zavod در خط قرمز مترو است و همچنین طرحی آن با مضمون شوروی است. ایده اصلی اینجا جشن های حرفه های مختلف در سراسر اتحاد جماهیر شوروی است. بر روی دیوارها، پزشکان، سازندگان، کشاورزان، ملوانان و دیگر حرفه های بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. نام ایستگاه از دروازه پیروزی Narva، که اشاره ای دارد به پیروزی روسیه در برابر ناپلئون در سال 1812 گرفته شده است.

زیباترین ایستگاه های متروی سنت پترزبورگ

پوشکینسکایا | Pushkinskaya

در روسیه، شاعر مشهور، الکساندر پوشکین نیازی به مقدمه و تعریف ندارد، بنابراین تعجب آور نیست که هر دو شهر مسکو و سن پترزبورگ ایستگاه متروی را به نام او دارند. در انتهای ایستگاه در سنت پترزبورگ، مجسمه ای از پوشکین وجود دارد که به طور مرتب گل های زیر آن توسط مردم محلی گذاشته است. پشت سر او تصویری از Tsarskoe Selo (که اکنون نامیده می شود Pushkin)، حومه ای از سنت پترزبورگ جایی است که او بیشتر جوانان خود را صرف کرده و تحصیل کرده است.

زیباترین ایستگاه های متروی سنت پترزبورگ

پلوشچاد وستانیا | Ploshchad Vosstaniya

نام ایستگاه به معنای میدان انقلاب است، طراحی ایستگاه همچنین به یک موضوع اختصاص دارد، که انقلاب اکتبر 1917 است.در این ایستگاه دو مجسمه لنین وجود دارد. یکی از مجسمه ها لنین را نشان می دهد پس از سالها در تبعید در سنت پترزبورگ که در کلبه اش است، یکی دیگر هم نشان می دهد که لنین در حال سخنرانی در کاخ است.

زیباترین ایستگاه های متروی سنت پترزبورگ

اسپورتیونایا | Sportivnaya

این ایستگاه مترو در نزدیکی استادیوم قدیمی سنت پترزبورگ قرار دارد و موضوع ورزش را بررسی می کند. نقاشی های روی دیوار نشان دهنده ورزشکاران المپیک هستند. چراغ ها در ایستگاه مانند شعله های المپیک می باشد. در کل وقتی به این ایستگاه می رسید حال و هوای المپیک و ورزشی پیدا میکنید.

زیباترین ایستگاه های متروی سنت پترزبورگ

مژدوناردنایا | Mezhdunarodnaya

معنی لغوی نام این ایستگاه مترو به معنی ایستگاه بین المللی است که در نزدیکی خیابان اصلی سنت پترزبورگ قرار دارد.  موضوع ایستگاه تولد ملت است. برای نشان دادن این، نقاشی های موزاییک آتلانتیس که در حال نگه داشتن جهان هستند در انتهای ایستگاه دیده می شود. ایستگاه Mezhdunarodnaya در حال حاضر در پایان خط، اما انتظار می رود گسترش در آینده نزدیک است.

زیباترین ایستگاه های متروی سنت پترزبورگ

آدمیرالتیسکایا | Admiralteyskaya

این ایستگاه به آینده اتلاق میشود. موضوع این ایستگاه به دستاوردها و تکنولوژی های نوین دریایی روسیه اشاره دارد. بنابراین نام، موضوع در اینجا قایقرانی است. این به ناوگان دریایی روسیه و رهبران دریایی اختصاص داده شده است، با پرتره های آنها در کنار دیوار قرار گرفته است.

زیباترین ایستگاه های متروی سنت پترزبورگ

منبعtheculturetrip.com

 

 

کلمه‌های کلیدی: