جاذبه های دیدنی شهر پاتایا

پاتایا شهر ساحلی کوچکی است در کشور تایلند که در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد. شهر پاتایا در فاصله ۱۶۵ کیلومتری و در جنوب شرقی شهر بانکوک قرار دارد. با بازدید بیش از ۵٫۵ میلیون توریست خارجی در سال، این شهر یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی کشور تایلند به حساب می‌آید. این شهر به دلیل وجود، کاباره‌ها و انواع محلات تفریحات شبانه شهرت جهانی دارد.

در این گزارش با ایلیاگشت همراه باشید تا شما را چند جاذبه های دیدنی شهر پاتایا که هزاران طرفدار دارد آشنا سازیم.

مینی سیام پاتایا | Mini Siam Of Pattaya

مینی سیام، یک پارک مینیاتوری واقع در مرکز شهر پاتایا می باشد و از سال 1985 آغاز به کار کرد. این بنا در کیلومتر 143 جاده ی سوخومیت در منطقه بانگلامونگ قرار گرفته است. این مجموعه به دو بخش مینی سیام و مینی یوروپ(اروپای کوچک)تقسیم می شود. از مرکز شهر می توانید با تاکسی یا توک توک در عرض 20 دقیقه به آنجا برسید. سیام نام قدیم کشور هزار معبد تایلند است و کلمه مینی سیام به معنای تایلند کوچک است.

جاذبه های دیدنی شهر پاتایا

معبد حقیقت پاتایا | The Sanctuary Of Truth Of Pattaya

معبد حقیقت پاتایا، در زمینی به مساحت 35 هکتار قرار گرفته است. فلسفه ی ساخت این معبد، باوری باستانی از زمین، دانش و فلسفه را در خود نهان دارد. ساخت این معبد مربوط به سال 1980 می باشد. اکنون بیش از 20 سال است که در دست ساخت است و ممکن است تا 15 سال دیگر هم ادامه داشته باشد. بزرگترین خانه ی عبادت در آسیاست و از منحصر به فردترین سازه های مقدس آسیایی است.

باغ وحش ببرها پاتایا ( سریراکا) | Sriracha Tiger Zoo Of Pattaya

جاذبه های دیدنی شهر پاتایا

باغ وحش ببرهای پاتایا، در سال 1997 افتتاح شده و فاصله این مجموعه ی تفریحی تا پاتایا چیزی حدود 30 دقیقه می باشد. باغ وحش به چهار بخش تقسیم شده است. بخش پرورش ببر، بخش استعدادیابی ببر، بخش کروکدیل ها و قسمت حیوانات. یکی از جذاب ترین کارهایی که می توانید در باغ وحش انجام دهید، زمانی است که به توله ببرها، شترمرغ ها، شترها و کانگوروها غذا می دهید. همچنین می توانید با توله ببرها عکس بیندازید، نمایش های مخصوص کروکدیل ها را ببینید و یا فیل سواری کنید.

دنیای زیر آب پاتایا | Under Water World Of Pattaya

دنیای زیر آب پاتایا، یکی از بزرگترین آکواریوم ها با ظرفیت 3.8 میلیون لیتر آب در جهان است که در واقع دنیایی متفاوت را به ببیندگان عرضه می‌دارد. این آکواریوم با مساحت 19 هزار متر مربع، تونلی به طول ۱۰۰ مترست که حدود ۵۰۰۰ آبزی از ۲۰۰ گونه‌ی متنوع را در خود جای داده است. از جمله کوسه، سمور دریایی، سفره ماهی و…که همگی در کنار هم مسالمت آمیز زندگی می کنند. هنگام رد شدن از این تونل شگفت انگیز، در بالای سرتان انواع ماهی های ریز و درشت با رنگ های خارق العاده و باو نکردنی که دسته دسته حرکت می کنند وستاره های دریایی و مرجان ها را می بینید.

جاذبه های دیدنی شهر پاتایا

موزه بطری های شیشه ای پاتایا | The Bottle Art Museum Of Pattaya

موزه ی بطری های شیشه ای پاتایا، یکی از جذابترین دیدنیهای این شهر است که در سال 1995 میلادی توسط یک هنرمند هلندی ساخته شد و سالانه گردشگران بسیاری را جذب خود میکند.

این مجموعه ی هنری بسیار خلاقانه در خیابان سوخومیت روبروی مجموعه ی مینی سیام قرار گرفته است. درابتدا به صورت یک آموزشگاه برای آموزش هنرجویان تایلندی در زمینه ی هنر در بطری های شیشه ای افتتاح گردید.

جاذبه های دیدنی شهر پاتایا

منبع : ایلیاگشت

کلمه‌های کلیدی: