شکم‌گردی در کره جنوبی

نکات جالبی که درباره شکم گردی در کره جنوبی که شما نمی دانستید! به طور کل هر کشور دارای غذاهایی میباشند که گردشگران از قبل آن را می‌شناسند و در برنامه‌ریزی خود، امتحان کردن آن غذا را قرار می‌دهند. کشور کره جنوبی زیاد این قوانین را شامل نمی‌شود. به همین علت وقتی به این کشور سفر می‌کنید، بسیار غذاهای متنوعی میتوانید پیدا کنید و نوش جان کنید. امتحان غذاهای کره‌ای نیاز به مقدار زیادی پول ندارد. با ایلیا گشت همراه باشید تا با حال و هوای رستوران‌های کره جنوبی بیشتر آشنا شوید.

شکم گردی در کره جنوبی

از فروش غذا در سوپر مارکت‌ها تعجب نکنید

برای شهروندان غربی، فروش غذاهایی مانند سوشی در سوپرمارکت های ۷-Eleven کاملا تعریف نشده است. فکر نکنید که در فروشگاه های کره ای هم داستان به همین منوال است زیرا در بیشتر این فروشگاه های غذاهایی تازه تهیه و ارائه می شوند. البته این غذاها دارای کیفیت غذاهای رستوران ها نیستند اما خوشمزه و البته ارزان هستند. اگر تنها دنبال یک غذای ساده و شکم پر کن هستید، گیمپاب یا کوفته برنجی با قیمت چند هزار وون گزینه های خوبی محسوب می شوند.

اما اگر دنبال یک غذای کامل و متشکل از چند بخش هستید، می توانید یک جعبه ناهار کامل را بین ۴ تا ۶ هزار وون تهیه کنید. البته این غذاها را     نمی توان در گروه غذاهای سه ستاره طبقه بندی کرد اما قطعا طعم آن ها از آن چه مد نظر شماست بهتر بوده و هزینه کمی نیز برای ان خواهید پرداخت.

اگر در فروشگاه ها و سوپر مارکت ها غذای خود را تهیه کرده و جزو طرفداران نودل هستید، گزینه های پیش روی شما بسیار زیاد خواهد بود. در فروشگاه ramyun شما با یک راهرو و قفسه هایی مملو از انواع نودل با طعم های مختلف با قیمت ۱ تا دو هزار وون روبرو می‌شوید که مشابه آن را در هیچ جای دیگری ندیده‌اید.

شما بدون شک باید قیمت بسیار بیشتری را برای خوردن یک نودل در آمریکا پرداخت کنید و از سوی دیگر طعم و مزه این نودل ها نیز بسیار بهتر و متنوع‌تر هستند. توصیه می کنیم به جای گرفتن یک بسته نودل با یک طعم خاص، یک بسته ادویه زده شده، یک بسته سس دار و کمی روغن را مخلوط کنید. غذای تهیه شده با این روش بسیار خوشمزه بوده و با بسیاری از دیگر نودل ها متفاوت خواهدبود. به خاطر داشته باشید هر چه این مزه بهتر باشد، میزان وسوسه انگیز بودن آن نیز بیشتر می شود.

غذاهای غربی قابل دسترسی، اما گران

اگر واقعا مشتاق باشید، همه نوع غذای غربی در کره جنوبی قابل دسترسی و ارائه است. همبرگر، پاستا، پیتزا، مرغ سرخ شده و استیک توانسته اند مسیر خود را در فرهنگ غذایی کره پیدا کنند. البته اگر در کره به فکر صرفه جویی هستید، استفاده از غذاهای غربی گزینه خوبی محسوب نمی شود. یک ظرف پاستا در رستوران های این کشور حدود ۲۰ هزار وون قیمت داشته و یک پیتزا می تواند تا ۳۰ هزار وون هزینه در برداشته باشد.

به طور خاص اگر پیتزای سبک کره ای که در آن انواع میگو، سیب زمینی، مایونز، ذرت و ۵ نوع ماده غذایی مختلف دیگر استفاده می شود را سفارش بدهید، هزینه زیادی در صورت حساب شما ارائه خواهد شد. کمترین چیزی که درباره پیتزای کره ای می توان گفت، پیچیده بودن و کامل بودن مواد غذایی آن است.

گوشت گاو در کره بسیار گران است و پیدا کردن یک راسته گوساله با قیمتی کمتر از ۵۰ هزار وون تقریبا محال بوده و همبرگر بین ۱۰ تا ۱۵ هزار وون قیمت دارد. البته مرغ سوخاری تا حدی شرایط بهتری داشته و توصیه می کنیم در سفر به کره حتما آن را امتحان کنید. در کره، مرغ به صورت های مختلفی سرخ شده و شما می توانید آن را طعم های مختلفی بچشید. اگر شما با یک یا دو نفر از دوستان تان قصد غذا خوردن دارید، توصیه می کنیم از طعم های مختلف سفارش داده و غذای تان را با یکدیگر شریک شوید.

یک وعده مرغ سرخ شده به همراه نوشابه و سیب زمینی با قیمت ۱۵ هزار وون ارائه شده و تقریبا برای دو نفر کافی است. پیدا کردن این غذا چندان سخت نبوده و مرغ سرخ شده و نوشیدنی را می توان یکی از محبوب ترین غذاهای کره ای دانست. اگر مطمئن نیستید که چه جور مرغ سرخ شده ای را سفارش دهید، ما به شما gangjeong chicken یا (닭강정) را که با سس تند و شیرین که مانند عسل چسبناک است و به روی ان دانه های خرد شده بادام اضافه می شود توصیه می کنیم.

غذایی های غربی در سوپرمارکت های کره جنوبی

خوشمزه ترین غذاهای کره جنوبی در رستوران های بوفه باز

در ادامه مقاله شکم گردی در کره جنوبی می خواهیم درباره غذاهای خوشمزه در رستوران های بوفه باز که شما با پرداخت ورودیه هر چقدر دوست داشته باشید غذا خواهید خورد، در سراسر کره جنوبی رایج هستند. این رستوران ها محل خوبی برای امتحان کردن انواع مختلف غذاها به شمار می روند.اگر هم از جمله آدم های ماجراجویی هستید که می خواهید غذاهای کره ای را قبل از سفارش دادن یا خوردن کامل، مزه مزه کنید نیز بوفه های باز گزینه خوبی محسوب می شود. روش های مختلفی برای پیدا کردن این مدل رستوران ها وجود دارد.

برخی از بوفه ها روی غذاهای غربی تمرکز داشته و برخی به سوشی و گروهی نیز به غذاهای سنتی کره ای.در این کشور همچنین رستوران های باربیکیو وجود دارد که با پرداخت ۱۰ تا ۱۲ هزار وون می توانید تا جایی که توان دارید از انواع کباب ها مصرف کنید. به یاد داشته باشید معمولا هزینه پرداختی برای بوفه ها از یک وعده غذایی ساده بیشتر خواهد بود.

متوسط قیمت بوفه باز بین ۱۵ تا ۳۰ هزار وون و بستگی به نوع کیفیت و تعداد غذاهای ارائه شده دارد. این رستوران ها نسبت به همه گزینه هایی که پیش از این معرفی شدند، گران تر بوده و در عوض شما در یک وعده فرصت امتحان کردن انواع مختلفی از غذاها را خواهید داشت. امکان پیدا کردن بوفه های ارزان تر که کیفیت کمتری دارند نیز وجود دارد.

شکم گردی در کره جنوبی و غذاهای خیابانی

موضوع جالب توجه درباره رستوران های بوفه باز در کره جنوبی این است که حتی در رستوران های زنجیره ای مانند اشلی (Ashley) نیز تنوع غذایی از یک شعبه تا شعبه دیگر کاملا متفاوت است. البته در یک شهر ممکن است هزینه ورودی دو شعبه رستوران اشلی، متفاوت باشد. تفاوت بین این پرداختی ها بستگی مستقیم به دریافت می کنید داشته و هزینه بالاتر مساوی با گزینه های بیشتر پیش رو و البته کیفیت بالا تر است. در برخی بوفه ها محدودیت زمانی و معمولا دو ساعته اعمال می شود، پس بهتر است در هنگام ورود به یک رستوران، این موضوعات را در نظر داشته باشید.

مانند همه بوفه ها در سراسر دنیا، شما نمی توانید هر روز از این نوع غذا استفاده کنید اما پیشنهاد می کنیم در روزهای اول سفر خود از رستوران های بوفه باز استفاده کنید تا ایده ای کلی درباره غذاهای کره ای جنوبی به دست بیاورید. به این ترتیب شما اطلاعات خوبی از انواع غذاها و قیمت تقریبی آن ها در طول سفر خود در کشور کره خواهید داشت.

کلمه‌های کلیدی: