سوغات معروف آفریقای جنوبی

خرید سوغات در مسافرت همیشه جذاب بوده است. امروز در ایلیاگشت قصد داری تا شما را با سوغات آفریقای جنوبی آشنا سازیم. آفریقای جنوبی کشوری است که چیزی از غذاهای منحصر بفرد، طبیعت فوق العاده و فرهنگ غنی کم ندارد و یکی از بهترین کشورها برای خرید سوغاتی های خاص و تاثیرگذار است. در ادامه با ۵ تا از بهترین سوغاتی های این کشور آشنا می شویم.

5 مورد از بهترین سوغات آفریقای جنوبی

زیورآلات آفریقایی

زیورآلات آفریقایی به طور گسترده ای در همه قبایل استفاده می شود و در واقع بخشی از فرهنگ و آداب و رسوم این کشور محسوب می شود. زیورالات بسیار جالب و متنوعی در فروشگاه های صنایع دستی، بوتیک ها و مراکز خرید در هر جای این کشور یافت می شود. وقتی وارد یکی از این مغازه ها می شوید می بینید که چقدر سخت است که همه ی آنها را نخرید!

سوغات معروف آفریقای جنوبی

اشکال هنری آفریقایی

مانند زیور آلات، اشکال هنری هم یکی از موارد محبوب توریست ها و بومی های کشور است. این سرگرمی خلاقانه از مناطق روستایی نشات گرفت و بعد از مدتی به یک تجارت محبوب برای افراد و هنرمندان تبدیل شد. در مغازه های صنایع دستی که این اشکال را می فروشند، می توانید وسایل دکوری و تزیینی زیبا و خاصی را بخرید که مطمئنان در هیچ کجای دیگر به جز آفریقای جنوبی پیدا نمی شود. از گل و ماشین های اسباب بازی گرفته تا اشکال حیوانات عجیب و غریب، وسایل خانه، لباس های سنتی و

سوغات معروف آفریقای جنوبی

تخم شترمرغ آفریقایی

مطمئنا تا بحال ندیده اید و نشنیده اید که تخم شترمرغ در جایی سوغاتی باشد! اما بد نیست بدانید که یکی از اصلی ترین سوغات آفریقای جنوبی تخم شتر مرغ است. به هر حال یادتان باشد که داریم درباره ی یکی از خاص ترین کشورهای دنیا صحبت می کنیم. تخم های شترمرغ تزیینی یکی از خاص ترین وسایل دکوری و سوغاتی هایی است که می توانید به کسی هدیه بدهید.

این تخم مرغ ها بسیار حساس هستند اما اگر می توانید آنها را بدون خطر حمل کنید، مطمئنا دوست دارید تا چندین و چند تا از آنها را خریداری کنید. این تخم مرغ ها به زیبایی با نقش و نگارهای آفریقایی و طلا و جواهرات تزیین می شوند. البته آنها را نمی توانید از هر فروشگاهی خریداری کنید و باید کمی بگردید و البته پول زیادی هم در جیبتان داشته باشید.

سوغات معروف آفریقای جنوبی

سنگ تانزایت-Tanzanite

با توجه به نرخ ارز مطلوبی که در این کشور وجود دارد، توریست های بین المللی زیادی به آفریقا سفر می کنند تا سنگ های قیمتی و فلزهای ارزشمند و گرانبها بخرند. در کنار الماس، تانزانیت یکی دیگر از سنگ های گرانبهایی است که تنها منبع آن آفریقای جنوبی است. این سنگ هزاران بار از الماس کمیاب تر است و به رنگ آبی تیره است که برای تزیین جواهرات فوق العاده است. اگر خواستید این سنگ را بخرید فقط آن را از مغازه های مجوزدار خریداری کنید.

سوغات معروف آفریقای جنوبی

چای Rooibos

چای رویباس یکی از خاص ترین محصولات بومی آفریقای جنوبی است که لیست خریدتان بدون آن کامل نخواهد شد. این چای بدون کافئین و بسیار خوشمزه و خوشبو از یک درختچه ی خاصی که در کوه های cederberg است می روید. این منطقه ۳ ساعت تا شهر کیپ تاون فاصله دارد. چای رویباس امروزه صادرات جهانی می شود و به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانیش مشهور است.

سوغات معروف آفریقای جنوبی

منبع: theculturetrip.com

کلمه‌های کلیدی: