پارک های ملی آفریقای جنوبی

پارک های ملی آفریقای جنوبی

این کشور تنها كشور در جهان است كه داراي سه پایتخت متفاوت مي باشد؛ قوهٔ مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون، و قوهٔ قضائیه در بلوم فونتین قرار دارد. غیر ممکن است که به آفریقای جنوبی سفر کنید و دیداری از حیات وحش آن نداشته باشید. یکی از شناسه های اصلی آفریقای جنوبی در دنیا، حیات وحش بی نظیر و پارک های ملی فوق العاده بکر آن است. اگر دوست دارید معنای حیات وحش این کشور حیرت انگیز را با تمام وجودتان لمس کنید، کافی است سری به ۲ پارک ملی آن بزنید. در آفریقا چندین پارک ملی وجود دارد که بعضی از آنها مانند کروگر بسیار معروف و برخی دیگر کمتر شناخته شده است. در پایین سعی کرده ایم صرف نظر از معروف بودن یا نبودن، دو تا از بکرترین این پارکها را به شما معرفی کنیم.

پارک ملی کروگر

پراک ملی کروگر را می توان معروفترین پارک ملی آفریقای جنوبی دانست. اگر چه ممکن است کمی گران باشد، اما تجربه ای که در آن بدست می آورید ارزشش را دارد. اگر از علاقمندان به طبیعت و حیات وحش باشید، می توانید به جنوب غربی پارک رفته و بهترین صحنه های حیات وحش را آنجا ببینید. علفزارهای این قسمت کمی بلندند و در آنها گله های گورخر و زرافه و شیرها زندگی می کنند. در بخش شمالی این پارک، . رودخانه های Limpopo و Luvuvhu جریان دارند و چشم انداز بسیار زیبایی را به وجود آورده اند.علفزارهای این منطقه، از شمال لتابا تا زمین های آبرفتی Shingwedzi در مقایسه با بیشتر نقاط این پارک جنگلی حیوانات کمتری دارد.

پارک های ملی آفریقای جنوبی

گردشگاه حیات وحش میلوان

بله ، می دانیم از آنجایی که این مکان در کشور کوچک سوازیلند است، به عنوان یک سافاری در آفریقای جنوبی محسوب نمی شود. با این حال، اگر در آفریقای جنوبی هستید، بهتر است، به این سمت تغییر مسیر بدهید. سوازیلند با آفریقای جنوبی و موزامبیک مرز مشترک دارد و قطعا باید سری به آن زد. گردشگاه حیات وحش میلوان، جایی تماشایی است. آنچه این مکان را این چنین دیدنی می کند، این حقیقت است که شما می توانید تمام پارک را پیاده بگردید، خیلی نگران حیوانات درنده نباشید. تنها حیوانات خطرناک این پارک کروکدیل‌ها و اسب‌های آبی هستند و از آنجا که تمایل دارند، نزدیک آب بمانند، شما می توانید بی‌ هیچ مشکلی در دشت ‌ها و تپه‌ ها قدم بزنید – البته مراقب مارها باشید.

پارک های ملی آفریقای جنوبی

مزیت دیگر این پارک، این است که می توانید روی زمین آن بخوابید. ما در یک کلبه آفریقایی زیبا(roundavel) ماندیم و همانجا خوابیدیم و صبح درحالی بیدارشدیم که بزکوهی، شترمرغ و گراز در حیاط جلویی‌مان بودند. یک تجربه فراموش نشدنی! علاوه بر تجربه برخورد نزدیک با حیات وحش، مزیت دیگر این پارک ورودی ۴۰سوازی (۴٫۳۱ دلار) آن است . باورکردنی نیست. شدیدا توصیه می کنیم که در سافاری خود به آفریقای جنوبی، به این پارک ‌های ملی کم هزینه ، کمتر شناخته شده و فوق العاده بروید. ما قادر بودیم، هرآنچه که می خواستیم و حتی بیشتر از آن را ببینیم…همه چیز به جز لئوپاردهای چابک، کرگدن سیاه کمیاب و چیتاها که باید تا رفتن ‌مان به ماسای مارا در کنیا منتظرشان بمانیم. تمام آنچه نیاز دارید، یک نقشه، کمی غذا، یک ماشین و حس ماجراجویی است. دوربین تان را بردارید و به این سفر بروید.

پارک های ملی آفریقای جنوبی

منبعsanparks.org

 

کلمه‌های کلیدی: