سوغاتی های معروف سوچی

سوغاتی های معروف سوچی چیست ؟

شهر سوچی که از طرفی بر کرانه‌های دریای سیاه و از طرف دیگر بر دامنه بلندی‌های مملو از برف رشته کوه‌های قفقاز آرام گرفته، یکی از شهرهای توریستی و پر طرفدار کشور پهناور روسیه است. این شهر که زمانی میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی سال 2014 را بر عهده داشت، به تازگی میهمان برخی رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه را نیز بر عهده گرفته است. این شهر در سرزمین کراسنودار و در مرز غربی و جنوبی روسیه واقع شده است. ساحل زیبا و درخشان آن به همراه جاذبه‌های تاریخی و گردشگری دیگر، اینجا را به یکی از مقاصد اصلی توریست‌های اروپایی تبدیل نموده است.

در این گزارش قصد داریم تا شما را با سوغاتی های معروف سوچی روسیه آشنا سازیم . با ایلیاگشت همراه باشید.

ادویه سوچی

منطقه ی قفقاز نه فقط به خاطر غذاهای غیر معمول، بلکه به خاطر رنج وسیعی از گیاهانی که در آن وجود دارد هم شناخته شده است. اگر در فصل تابستان سری به فروشگاه های محلی ادویه فروشی سوچی بزنید با جمعیت زیادی از توریست ها که در این فروشگاه ها هستند روبرو می شوید. یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین و خوشمزه ترین ادویه های سوچی، Adjika نام دارد که به خاطر ادویه تند و آتشینی که در آن به کار رفته، ماندگاری بالایی دارد. این ادویه از فلفل قرمز، نمک و گیاهان خاصی تهیه می شود و بهترین نوع آن نوع خانگی است و جالب است بدانید گیاهانی که دقیقا در ساخت آن استفاده می شوند، هیچ وقت گفته نمی شوند و این موضوع مانند یک راز است. Adjika را در هر غذایی می توان استفاده کرد و طعم خاصی به آن داد از گوشت گرفته تا پاستا.

سوغاتی های معروف سوچی

عروسک های ماتروشکا

ماتروشکا (Matryoshka) به عنوان یکی از اصلی ترین سوغاتی های روسیه و حتی نمادی از این کشور شناخته می شوند، کشوری با تاریخی بلند بالا در ساخت صنایع نجاری. روی عروسک های ماتروشکا، شکل های مختلفی نقش بسته است، از صورت دخترک های خندان گرفته تا نقاشی چهره های سیاسی مثل ولادیمر پوتین. البته عروسک هایی که روی آنها چهره های سیاسی منقوش شده است خیلی زیبا نیستند اما از آنجا که تولید شده، پس حتما تقاضا داشته است! ماتروشکاها ارزان، خندان، رنگارنگ، سبک (که برای حمل مهم است) هستند. به عروسک های ماتروشکا عروسک های لانه ای هم می گویند چون هر کدام از آنها معمولا داخل خود ۵ تا عروسک دیگر دارند. این عروسک ها یکی از بهترین سوغاتی های سوچی هستند.

سوغاتی های معروف سوچی

صنایع دستی خشتی

در سوچی، سفالگری یکی از هنرهایی است که به خوبی جا افتاده است. هنرمندان کوزه گری محلی، ظرف و ظروف و اشیا بسیار زیبایی از سفال درست می کنند و همه ی اشیا ساخته شده را بطور سنتی با نمادی از اقامتگاه سوچی تزیین می کنند.

سوغاتی های معروف سوچی

شکلات

روس ها علاقه ی زیادی به شکلات و شیرینی دارند و تبحر خاصی هم در ساخت این خوشمزه دارند! دنبال مدرکید؟ کافیست یکی از شکلات های ساخت روسیه را امتحان کنید. علاوه بر این یکی از بهترین قسمت های شکلات های روسیه ای جدای از طعم فوق العاده ی آن، بسته بندی بسیار زیبا و خاص این کشور با تصویری از دختر کوچکی به نام Alyonka است.

سوغاتی های معروف سوچی

پوتین های Valenki

Valenki، اسم پوتین های معروف روسیه است که حالا در کشورهای زیادی و حتی در ایران هم خیلی استفاده می شود. جالب است بدانید این پوتین ها در روسیه و سوچی بسیار استفاده می شود و یکی از بهترین هدیه هایی است که در سفر به سوچی می توانید برای خودتان یا یکی از عزیزانتان بخرید. با دیدن عکس بالا حتما متوجه شده اید کدام پوتین ها را می گوییم و دیگر نیازی به توضیح نیست.

سوغاتی های معروف سوچی

منبع: today.com

کلمه‌های کلیدی: