بر روی آسمان با پل آسمان سوچی قدم بزنید

شهر سوچی که از طرفی بر کرانه‌های دریای سیاه و از طرف دیگر بر دامنه بلندی‌های مملو از برف رشته کوه‌های قفقاز آرام گرفته، یکی از شهرهای توریستی و پر طرفدار کشور پهناور روسیه است. این شهر که زمانی میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی سال 2014 را بر عهده داشت، به تازگی میهمان برخی رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه را نیز بر عهده گرفته است.

پل آسمان سوچی

این شهر یکی از منحصربفردترین شهرهای روسیه است و بعضی از جنبه های تفریحگاه ها نیمه استوایی را دارد، بغیر از کوه های تماشایی قفقاز و سواحل زیبای ماسه ای آن، گردشگران بسیاری برای پوشش گیاهی نیمه استوایی ، پارک های زیاد، بناهای تاریخی و معماری استالینیستی ساختمان های این شهر، جذب آن می شوند.  اخیرا و در سال ۲۰۱۴ پلی بر روی یکی از پارک های این شهر نصب شده که از منحصربفردترین پل های دنیاست و ماجراجویان را از سراسر دنیا به این شهر زیبا می کشاند.

پل آسمانی سوچی روسیه بلندترین پل پیاده روی معلق در دنیا است که بر روی دهکده «کاراسنایا پلیانا» قرار دارد و همزمان ۳۰,۰۰۰ نفر می توانند روی آن راه بروند. بخش مرکزی پل ۴۳۹ متر طول دارد که بزرگ ترین پل معلق دنیا می باشد. طراحی این پل منحصربفرد است بطوریکه کابل های اصلی که برای حفاظت پل بکار رفته شده در قسمت بالای مسیر پیاده روی پل قرار دارد. پل آسمانی سوچی در واقع بخشی از پارک آسمانی است و در آن بانجی جامپینگ زیر نظر Aj Hacket  انجام می شود. جاذبه های ورزشی هیجان انگیز مثل بانجی جامپینگ ۲۰۷ متری، بانجی جامپینگ ۶۹ متری، تاب ۱۷۰ متری، مسیر زیپ لاین در این پارک وجود دارد که انجام آن ها واقعا دل و جرات می خواهد.

پل آسمان سوچی

فقط راه رفتن بر روی پل به اندازه کافی هیجان انگیز نخواهد بود بلکه اگر می خواهید هیجان واقعی را تجربه کنید بانجی جامپینگ و زیپ لاین را تجربه کنید.

اگر جرات بانجی جانپینگ از ارتفاع ۲۰۷ متری را ندارید می توانید شانس خود را در بانجی جانپینگ دیگر این پل که در ارتفاع ۶۹ متری است امتحان کنید و هیجان این پرش و را از دست ندهید.

پل آسمان سوچی

این پل دو سکو برای مشاهده مناظر اطراف دارد که هر دو چشم انداز  زیبایی پانارامایی از کوه های اطراف و ساحل دریای سیاه دارند. دیدن مناظر زیبا و شگفت انگیز این پارک از آن ارتفاع تجربه ای بینظیر را برای شما به ارمغان می آورد.

برای ساخت پل آسمان سوچی از ۷۴۰ تن فولاد و ۲۰۰۰ متر مکعب بتن استفاده شده که به گفته سازندگانش می تواند در مقابل زلزله، تندباد، برف و باران و یخبندان مقاومت کند. برای ساخت این پل از معماران روسی و نیوزلندی استفاده شده، طراحی آن ۳ سال و ساخت آن ۲ سال به طول انجامیده است.

پل آسمان سوچی

کلمه‌های کلیدی: