جاذبه های دیدنی سنگاپور

در گزارش امروز قصد داریم شما را با جاذبه های دیدنی سنگاپور بیشتر آشنا نماییم، سنگاپور پایتخت کشور_سنگاپور است که از چندین جزیره تشکیل شده است، با این حال یکی از ثروتمندترین شهر-کشورهای دنیا محسوب می‌شود. مردم این شهر فرهنگ خاصی دارند که حتما شناختن آن‌ها می‌تواند برایتان بسیار جالب باشد. سنگاپور در زبان مالایی به معنی شیر است به همین دلیل این شهر به شهر «شیر» شهرت یافته‌است.

این شهر به راستی یک بهشت استوایی مدرن است. باغ‌ها و جنگل‌های شهر آنقدر فراوانند که به این شهر لقب شهری درون باغ داده‌اند. دیدنی‌های آن دوستداران طبیعت را به وجد می‌آورد. جنگل‌های انبوه بارانی با حیوانات دوست‌داشتنی در کنار مزرعه‌های کارت پستالی پر از موز و پاپایا مناظر شگرفی را خلق کرده اند.در گزارش امروز قصد داریم تا شما را با جاذبه های دیدنی سنگاپور آشنا سازیم

فرودگاه چانگی

فرودگاه چانگی سنگاپور در شهر سنگاپور یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های تردد هوایی در جنوب شرق آسیا است. در بدو ورود به این شهر شما از این جاذبه دیدن خواهید کرد. فرودگاه چانگی نخستین فرودگاه مسافری سنگاپور و در عین حال بزرگ‌ترین قطب حمل‌و نقل در جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۶ برای چهارمین سال متوالی به‌عنوان بهترین فرودگاه جهان از طرف اسکای‌ترکس (Skytrax) برگزیده شده و یکی از پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های جهان از لحاظ جابه‌جایی مسافران بین‌المللی و باربری است.

جاذبه های دیدنی سنگاپور

نایت سافاری سنگاپور

اولین باغ وحش حیوانات شب زی در دنیا و یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری سنگاپور ، نایت سافاری میباشد. این جاذبه گردشگری سنگاپور بسیار هیجان انگیز است. مشاهده این محل در شب با استفاده از نورپردازی ویژه است، همچنین نمایش قبیله های مختلف بومی مانند رقص‌های قبیله ای، خوردن آتش و.. در این باغ وحش صورت می گیرد.

جاذبه های دیدنی سنگاپور

اسکله کلارک سنگاپور

یکی از جذابیت های سنگاپور جاذبه ای به نام اسکله کلارک است که به منطقه کلارک کی معروف است که از بهترین مکان های تفریحی برای زندگی شبانه محسوب میشود. در بعضی شهرها و کشورهای دنیا از جمله شهرهای جنوب شرق آسیا شما با زندگی شبانه روبرو می شوید، به شکلی که تا دیروقت مغازه ها و رستوران ها باز هستند و شما می توانید در مراکز تفریحی از شب هایتان لذت ببرید.

جاذبه های دیدنی سنگاپور

باغ‌های بوتانیک سنگاپور

باغ  گیاه شناسی سنگاپور (Singapore Botanic Gardens) با  63.7 – هکتار  در کشور  سنگاپور قرار دارد. این باغ تنها باغی  در جهان می باشد  که از 5 صبح تا 12 نیمه شب هر روز باز است.  “باغ گیاه شناسی ” در سال 1822 توسط  سر استمفورد رافلز، بنیانگذار سنگاپور مدرن و مشتاق طبیعت ، تاسیس شد.  یکی از جاذبه های  اصلی این پارک ، باغ ملی ارکیده می باشد که  دارای  بیش از 1000 گونه اصلی  و  2،000 گونه پیوند زنده شده از ارکیده می باشد.

جاذبه های دیدنی سنگاپور

جنگل ابر سنگاپور

جنگل ابر که جنگل آبی هم نامیده می شود یکی از جاذبه های دیدنی کشور سنگاپور است. جنگل ابر ، جنگلی گرمسیری یا نیمه گرمسیری، همیشه سبز، میان کوهی و مرطوب است که همیشه یا به صورت فصلی دارای پوشش ابری کم ارتفاع پایا در بالا است که در اطلس بین المللی ابرها (2017) به عنوان سیلواژنیوز شناخته می شود.

جاذبه های دیدنی سنگاپور

جزیره سنتوزا سنگاپور

جزیره‌ی کوچک سنتوزا در جنوب سنگاپور قرار دارد. این جزیره‌ی تفریحی شگفت‌انگیز، با سواحل مصنوعی زیبا و سرگرمی‌های متنوع برای سنین مختلف، به مقصد بسیاری از گردشگران آسیا و دیگر نقاط جهان تبدیل شده است.

جاذبه های دیدنی سنگاپور

موزه مادام توسو سنگاپور

موزه های زنجیره ای مادام توسو یکی از مشهورترین موزه های دنیا هستند که 13 شعبه در سراسر دنیا از جمله برلین، نیویورک، سنگاپور، شانگهای، واشنگتن دی سی، استانبول و … دارند و شامل تندیس هایی از جنس موم متعلق به چهره های شناخته شده در جهان مانند خواننده ها، بازیگرها، ملکه ها، پادشاهان، سیاستمداران، ورزشکاران میباشد.

جاذبه های دیدنی سنگاپور

استخر اینفنتی سنگاپور

بر بلندای ساختمان شنهای خلیج مارینا با ارتفاع 340 متر از سطح زمین استخری بسیار زیبا و غیر قابل پیش بینی وجود دارد که بدون شک برای شنا انتخاب افراد شجاع میباشد و زمانی که در آن شنا میکنید تمام شهر سنگاپور زیر پای شما خواهد بود. نام این استخر 150 متری Infinity Pool میباشد که 1424 متر مکعب آب را داخل خود نگه میدارد و برای ساخت آن 191 تن فولاد ضد زنگ استفاده شده است و با این ابعاد رکورددار طولانی ترین استخر مرتفع جهان میباشد.

جاذبه های دیدنی سنگاپور

پرنده سنگاپوری

یکی از جذاب ترین جاذبه های سنگاپور چرخ و فلک 165 متری آن در آسمان این کشور میباشد که تا سال 2014 عنوان مرتفع ترین چرخ و فلک دنیا را در دست داشت تا انکه چرخ و فلکی بزرگتر در لاس وگاس ساخته شد. طراحی و ساخت این سازه غول پیکر به عهده دکتر کیشو کوروکاوا معمار برجسته ژاپنی بود که ساخت آن از سال 2005 میلادی آغاز شد و در نهایت در سال 2008 میلادی به صورت رسمی افتتاح گردید.

جاذبه های دیدنی سنگاپور

 

کلمه‌های کلیدی: