ساحل شلی بهترین مکان برای موج سواری در استرالیا

سیدنی بزرگترین و در عین حال قدیمی ترین شهر زیبای استرالیا است. این بندر زیبا آنقدر جاذبه دارد که کسی از دیدن آن سیر نمی شود. سیدنی همانقدر که تاریخی و کهن است، مدرن نیز هست. در این گزارش قصد داریم تا شما را با یکی از جاذبه های گردشگری حومه سیدنی آشنا سازیم. با ایلیاگشت همراه باشید. 

ساحل شلی استرالیا

سواحل همیشه از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری اند. جایی که در آن آرامش و هیجان را با هم تجربه می کنید انتخاب با خودتان است می توانید در گوشه ای آرام بنشینید و به صدای امواج گوش بسپارید و یا بلند شوید و با موج سواری، شنا، غواصی و … به دنیایی از هیجان وارد شوید. بعضی از سواحل دنیا همه تفریحات را در کنار هم دارند مثل سواحل استرالیا که در سفر به این کشور بازدید از آن ها را به هیچ وجه نباید از دست داد. ساحل شلی، ساحلی در نزدیکی سیدنی است که با غذاهای خوشمزه، مسیر پیاده روی و تفریحات هیجان انگیزش از بهترین سواحل برای گشت و گذار است ساحل شلی ساحلی در حومه شهر سیدنی است و در سواحل شرقی استرالیا قرار دارد.

ساحل شلی استرالیا

خوبی این ساحل به این است که در آن خبری از امواج سهمگین نیست و دلیلش هم صخره های مرجانی ای است که در سمت راست ساحل قرار گرفته اند. پا به این ساحل زیبا که بگذارید هه جور امکانات رفاهی مثل دوش، سرویس بهداشتی، کیوکس هایی برای خرید غذا و قهوه برایتان فراهم است، ساحل رستوران معروفی به اسم «بیت هاوس» دارد که در آن می توانید با غذاهای دریایی حس بودن در کنار ساحل را لذت بخش تر کنید. کمی آنطرف تر مسیری سرسبز به چشم می خورد که با قدم زدن در آن مناظری تماشایی از سواحل شمالی هر لحظه در جلوی چشمانتان خودنمایی می کنند. ساحل شلی یکی از دو ساحل شرقی استرالیاست که نمایی به سمت سواحل غربی دارد.

ساحل شلی استرالیا

در این ساحل هیجان و نشاط انتظارتان را می کشد کافیست به بخش غربی ساحل بروید و در آنجا رویای موج سواری را به واقعیت تبدیل کنید. این قسمت از ساحل امواج سبکی دارد که آن را به محلی عالی برای موج سواری تبدیل کرده است. روی دیگری از هیجان هم در سمت دیگری از ساحل به انتظار نشسته است، قسمتی از شلی، منطقه محافظت شده آبزیان دریایی است پس لباس های غواصی به تن کنید و دل به عمق دریا بزنید؛ شفافیت آب و تنوع موجودات آبزی باعث می شود که به راحتی بتوانید صدها ماهی و جانوران دریایی رنگارنگ را از نزدیک ببینید حتی اگر تبحری در غواصی ندارید خودتان را از این هیجان محروم نکنید چون اینجا جایی دارد برای آموزش غواصی. عمق بیشتر قسمت های این ساحل ۲ تا ۶ متر است برای همین است که اینجا محلی محبوب برای غواصان مبتدی و حرفه ای شده است.

ساحل شلی استرالیا

فقط در کنار خط ساحلی شنا نکنید به میان صخره ها بروید و همه جا را به دنبال آبزیان رنگارنگ بگردید. کمی دورتر از ساحل در بستر دریا موتوری به زیر آب فرو رفته که پس از سال ها ماندن در زیر آب، ظاهری تماشایی به خود گرفته غواصان در زیر آب معمولا از آن هم دیدن می کنند. خانواده ها به راحتی می توانند خودشان را به این ساحل برسانند و روزی خوش را در زیر سایه درختانش بگذرانند. درختان، سایه دلپذیری را در ساحل به وجود آوره اند که می توانید بساط پیکنیک خود را در زیر آن ها پهن کنید و زل بزنید به امواج آرام دریا. اینجا ماجراجویی دیگری هم داریددر دو طرف ساحل صخره هایی هست  که هرچند کوچکند اما که می توانید از روی آن ها بالا بروید و صخره نوردی را هم امتحان کنید.

 

منبعen.wikipedia.org

 

کلمه‌های کلیدی: