صربستان بدون ویزا

شاید تا همین چند وقت پیش سفر به قلب اروپا بدون ویزا برای خیلی از ایرانیان رویا و یا آرزو بود. اما چند وقتی است که در تبلیغات و محافل گردشگری میگویند صربستان بدون ویزا! 

صربستان بدون ویزا

بله با دیپلماسی قوی دولت، چند وقتی است ویزای صربستان برای ایرانیان برداشته شده است ، یعنی فقط با رزرو پرواز و هتل و پرداخت عوارض خروج از کشو به راحتی میتوانید به سفر اروپایی بروید. 

جالب است بدانید بعد از لغو ویزا برای ایرانیان تا کنون حدود 8000 نفر به کشور زیبای صربستان سفر کرده اند. 

صربستان کجاست ؟

صربستان با نام رسمی جمهوری صربستان، یک کشور احاطه شده در خشکی در مرکز جنوب اروپا است که بخش جنوبی جلگهٔ پانونی و جنوب شبه‌جزیره بالکان را در بر گرفته‌است. این کشور با مجارستان در شمال،رومانی و بلغارستان در شرق، جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو در جنوب، کرواسی و بوسنی و هرزگوین در غرب هم‌مرز است. بلگراد پایتخت این کشور است.

صربستان بدون ویزا

شب های بلگراد

به طور کلی صربستان کشور جوانی است و تعداد جوانان در شهرهای آن زیاد است، از این سو باید در شهر های آن به خصوص در شهر بلگراد که پایتخت این کشور اروپایی است انتظار شب های پرهیجانی داشته باشید. بلگراد به عنوان یکی از شب زنده دارهای اروپایی شناخته می شود و در نتیجه زندگی شبانه ی آن معروف است، بطوریکه شب ها اگر برای قدم زدن و کمی خوش گذرانی به خیابان بروید حتما غافلگیر خواهید شد.

صربستان بدون ویزا

آب و هوای صربستان

منطقه های شمال صربستان زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم دارند و بر خلاف این منطقه، در جنوب صربستان آب و هوا معتدل است و به خاطر داشتن کوهستان و ساحل در کنار هم بسیار برای سفر ایده آل است با این حال در فصل های سرد سال کوهستان های این منطقه پوشیده از برف می شوند و در نتیجه آن جا تبدیل به منطقه ای عالی برای اسکی سواران می شود و توریست های زیادی  را به خود می کشاند.

صربستان بدون ویزا

فستیوال اگزیت صربستان

هر سال در ماه تیر در صربستان جشنی به نام فستیوال اگزیت (Exit) برگزار می گردد. جشنی شاد که در واقع یک جشنواره موسیقی است و باعث می شود، گردشگران زیادی از سراسر جهان زیادی برای دیدن آن به صربستان بیایند. البته باید گفت در ایام عادی سال در تمام شهرهای این کشور می توان سکوتی دوست داشتنی و خالی از هیاهو و شلوغی های توریست ها را دید.

صربستان بدون ویزا

بهترین شهر صربستان برای سفر

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که نمیدانید که سفر به صربستان بهتر است از کدام شهر آن دیدن کنید، در جواب باید گفت که قطعا بلگراد را می توان دوست داشتنی ترین شهر آن دانست.شما در این شهر به دلیل مردمش به هیچ عنوان احساس غربت نمی کنید. شهر بعدی نوی ساد (Novi sad) است که در آن محل برگزاری همین جشنواره موسیقی صربستان هم هست .

صربستان بدون ویزا

کلمه‌های کلیدی: