آشنایی با دنیای زیر آب در آکواریوم بارسلونا

امروز ایلیاگشت را همراهی کنید تا شما را با جاذبه های دیدنی بارسلونا آشنا سازیم. یکی از جاذبه های دیدنی شهر بارسلونا در کشور اسپانیا آکواریوم آن می باشد که دارای ۳۵ آکواریوم مجزا است و در کل مجموعه ۱۱ هزار نوع و ۴۵۰ گونه مختلف از ماهیان و جانوران زندگی می کنند. آکواریوم بارسلونا در نزدیکی مرکز خرید Maremagnum قرار گرفته و بسیاری پس از خرید کردن تصمیم می گیرند به تماشای دنیای زیر آب بروند و راز و رمز و شگفتی های آن را از نیزدیک تماشا کنند. آکواریوم دارای تانک اقیانوس است که در آن کوسه و دیگر ماهی های بزرگ نگهداری می شود.

تجربه دیدن دنیای زیر آب در آکواریوم بارسلونا

آکواریوم مدیترانه | Mediterranean aquariums

این مجموعه بزرگ ترین آکواریوم با تم مدیترانه در جهان است، در واقع اگر می خواهید با دنیای زیر آب های دریای مدیترانه آشنا شوید نیازی نیست که خیس شوید بلکه تنها کافی است کمی بیشتر پیش بروید واز ۱۴ آکواریومی که به آن اختصاص داده شده اند دیدن کنید. در هر کدام از آن ها می توانید درباره گونه های مشهور یاد بگیرید. همچنین دو گونه در خطر انقراض که جزو محافظت شده ها هستند نیز در این جا نگهداری می شوند. هنگامی که در امتداد این آکواریوم قدم می زنید ممکن است فکر کنید که در حال شنا کردن با کوسه ها هستید.

اوقیانوسیم | The Oceanarium

این بخش در کل اروپا منحصر به فرد است و برخی گونه های نادر در آن نگهداری می شوند. قطر آن ۳۶ و عمقش ۵ متر است، که در کل ۴ میلیون لیتر آب را در خود جای داده است. دراین مجموعه گونه های متعدد و متنوعی مانند مارماهی، ماهی مولالا، پرتوماهیان بزرگ و دو نوع کوسه نگهداری می شود که ستارگان اصلی آکواریوم بارسلونا به حساب می آیند.

یک تونل شفاف که بیش از ۸۰ متر طول داردبه شما این امکان را می دهد که از یک پیاده روی دیدنی و جذاب در زیر آب لذت ببرید. شما می توانید لذت کشف دریای مدیترانه را تجربه کنید، به طوری که گویی در کنار کف دریا هستید، فقط چند اینچ دورتر از کوسه ها و سایر گونه های خطرناک.

آکواریوم بارسلونا

آکواریوم موضوعی | Themed aquariums

آکواریوم های مضمون شما را قادر به لذت بردن از جزئیات کوچک گیاه و جانوران دریایی می سازد که به طور کامل در آکواریوم های بزرگ دیده نمی شود. این تانک های کوچک دارای تعدادی از ماژول های تعاملی هستند که می توانید از آنها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موجودات موجود استفاده کنید.

سیاره آبی | Planeta Aqua

نزدیک به سه چهارم سیاره ما با آب پوشیده شده است با این حال اطلاعات اکثر ما از دنیای زیر آب بسیار کم است. پس از بازدید از طبقات نام برده در آکواریوم بارسلونا ادامه مسیر بازدید به طبقه دوم می رسد. در این قسمت شما می توانید موجوداتی را مشاهده کنید که از متنوع ترین محیط های آبی آورده شده اند. آن ها در آب های بسیار سرد، اعماق تاریک و یا آب های گرم زندگی می کنند. در این قسمت گونه خاصی از پنگوئن های بازیگوش نیز نگهداری می شود.

تجربه دیدن دنیای زیر آب در آکواریوم بارسلونا

جواهر دریا | Jewels of the sea

بدون شک دریا جواهرات زیادی را در خود جای داده است اما در آکواریو بارسلونا منظور از جواهر صدف ها هستند که در طول تاریخ برای کابرد های مختلفی به کار گرفته شده اند در این جا شما می توانید برخی از نادر ترین و خارق العاده ترین آن ها را در کنار ابزاری که برای مطالعه شان به کار گرفته شده است مشاهده کنید.

آکواریوم های گرمسیری | Tropical aquariums

دنیای رنگارنگ رنگی پیش ما از زیر دریا باز می شود. اینها صخره های مرجانی هستند: منحصر به فرد، با ساختاری زیباکه با کلنی های کوچک معماری ساخته شده اند. L’Aquàrium de Barcelona دارای ۷ آکواریوم است که این دریاها را نشان می دهد و به خواص شگفت انگیز آن می پردازد تا شما را قادر به سفر در دریاهای گرمسیری بدون نیاز به گرفتن یک هواپیما کند.

آکواریوم بارسلونا

نکات لازم برای بازدید از آکواریوم بارسلونا

هنگام ورود به مجموعه آکواریوم بارسلونا جمجمه بزرگی یک کوسه و تابلوهای بزرگی را می بینید که روی آن ها نوشته عکاسی کردن ممنوع است. اما در واقع عکاسی کردن با این جمجمه ممنوع است و اگر تمایل داشته باشید می توانید با آن عکس بگیرید و در آخر با پرداخت هزینه عکستان را دریافت کنید همچنین در طول گردشتان ممکن است از شما عکس بگیرند و بگویند که رایگان است اما هنگام خروج اگر بخواهید عکستان را تحویل بگیرید باید هزینه آن ها را پرداخت کنید. به هر حال عکاسی با دوربین خودتان برایتان هزینه ای نخواهد داشت.

تجربه دیدن دنیای زیر آب در آکواریوم بارسلونا

خروجی آکواریوم بارسلونا به گونه ای زیبا تزئین شده است. در این قسمت فروشگاه بسیار زیبایی عموما برای بچه ها فعال است که عروسک همه ی آبزیانی که در آکواریوم دیدید را برای فروش عرضه کرده اند و عموما افرادی که با کودکان خود از این آکواریوم دیدن کرده اند برای فرزندان خود و یا حتی برای خود نیز از این عروسک ها که از سایزهای بسیار کوچک گرفته تا ابعاد یکی دو متری هستند خرید می کنند.

منبع: aquariumbcn.com

 

کلمه‌های کلیدی: