8 راز جزیره سانتورینی که شما نمیدانید

شما بارها و بارها نام جزایر سانتورینی یا سنتورینی راشنیده اید، اولین چیزی در ذهن شما نقش میبندد خانه های سفید رنگ با سقف های آبی و گلهای زیبای صورتی است. درست است ؟ جزایر سانتورنی یکی از مکانهای رویایی و عجیب دنیاست که بسیاری از عکسهای سلبریتی های جهان از اینجاست.

اما این همه ماجرا نیست. ما در این جا قصد داریم شما را با رازهای سانتورینی آشنا سازیم. 8 راز سانتورینی که شما نمیدانید.

همه سقف های منازل جزیره سانتورینی آبی نیست

شما میتوانید فقط در قسمت اویا جزیره سانتورینی اینها را بیایید. یعنی بعضی از وب سایتها و عکاسان با دستکاری عکسها اینطور القا میکنند که همه چیز اینجا سفید و آبی است، در حالی که اینطور نیست.

8 راز سانتورینی

مردم فکر میکنند بهشت گمشده اطراف جزیره سانتورینی است

اغلب مردم فکر میکنند که قصر ویران شده یافسانه آتلانتیس همین جاست و در زیر آبهای جزیره سانتورینی است. میگویند پس از اینکه خدایان خشمگین شدند آتلانتیس را ویران نمودند و به اعماق دریا فرستادند. همچنین می گیویند مهم نیست شما اعتقاد دارید وی ا نه ، ولی باید به افسانه های محلی ما احترام بگذارید . پس یادتان باشد در سفر به جزیره سانتورینی یونان هیچگاه در مورد اعتقادات و افسانه ها با مردم محلی بحث نکنید.

8 راز سانتورینی

ورود شما به هتل و دریاقت اتاق ممکن است ساعتها به طول بیانجامد

نکته مهم این سات که سانتورینی پر از پله ها و نیم پله های زیباست، زیبا برای عکاسی ولی گاهی شما هم مانند مردم محلی از این پله ها خسته می شوید. اما چه موقع ؟ باید گفت که اتوبوس توریستی که شما را به این جزیره آورده ، درست در همان قسمت مسطح یعنی پایین تمام پله ها شما را پیاده میکند و باید زحمت طی کردن پله های زیاد را تا هتل خودتان بکشید. البته برای چمدان ها و وسایل شما ، کارگرانی هستند که بار های شما را تا هتل حمل کنند ولی باید به آنها انعام و یا تیپ بپردازید. در نهایت پروسه رسیدن شما به هتل شاید چند ساعت طول بکشد، ولی به زیبایی های سانتورینی می ارزد.

اثرات سونامی چنیدن هزار ساله در سانتورینی

دانشمندان می گویند چندین هزار سال پیش یک سونامی عجیب و بزرگی این منطقه را درنوردید و درر نتیجه آن چند جزیره کوچک و جزیره کرت پدیدار شد . شما هم اکنون میتوانید در اعماق آب بروید و هم غواضی کنید و هم اثرات همان سونامی را ببینید. لایه های مولکولی سنگ های متنوعی که در اعماق آب ها وجود دارد ، نشان از همین موضوع دارد.

کل جزیره سانتورینی یک غول گدازه آتشفشانی است

مردم و دانشمندان می گویند که کل جزیره سانتورینی بر اثر انفجار عظیم یک آتشفشان در اعماق آب به وجود آمده است و امروزه تبدیل شده است به یکی از مراکز مهم توریستی جهان.

ساکنان اولیه سانتورینی غارنشن بودند

مردم میگویند ساکنان اولیه جزیره سانتورینی برای در امان بودن از بلایای طبیعی، سیل، آتشفشان و …. در غار زندگی می کردند. البته هم اکنون هم شما میتوانید در رستوران های و هتلهای بسیار لوکسی که در همان غارها ساخته شده است اقامت داشته باشید و از تاریخ و تمدن مردم اولیه سانتورینی اطلاع کسب کنید.

منبع : www.travelandleisure.com

کلمه‌های کلیدی: