فرودگاه سابیها استانبول

شهر استانبول دارای دو فرودگاه بین المللی است. معروف ترین آنها فرودگاه بین المللی آتاتورک، اولین فرودگاه آن است که اسمش برای بیشتر ما آشناست اما بعد از اینکه صنعت گردشگری ترکیه متحول شد و گردشگران زیادی به سمت آن سرازیر شدند دیگر این فرودگاه نمی توانست جوابگوی این همه مسافر باشد به همین دلیل فرودگاه سابیها استانبول در خارج از شهر ساخته شد.

فرودگاه سابیها استانبول

فرودگاه سابیها (Sabiha) بعد از فرودگاه آتاتورک دومین فرودگاه بین المللی استانبول است و در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی مرکز این شهر قرار دارد. این فرودگاه در سمت آسیایی استانبول است و قطب شرکت هواپیمایی پگاسوس ایرلاینز و پایگاه ترکیش ایرلاین و بوراجت است.

دلیل نامگذاری فرودگاه سابیها استانبول

چرا اسم این فرودگاه را سابیها گذاشتند؟ نام این فرودگاه از خانم سابیها گوکچن، اولین خلبان خانوم جنگنده های ترکیه گرفته شده است و شاید برایتان جالب باشد که بدانید او دختر خوانده آتاتورک، پدر ترکیه مدرن بوده است که ترکیه ای ها برای ایشان احترام ویژه ای قائل هستند.

فرودگاه سابیها

ظرفیت فرودگاه سابیها استانبول

در سال ۲۰۱۱ قرار شد تا این فرودگاه در سال ۲۰۲۳ بتواند پذیرای ۲۵ میلیون مسافر باشد اما جالب است بدانید در سال ۲۰۱۵، ۲۸ میلیون مسافر را در خود جای داد و جابجا نمود.

فرودگاه سابیها

جوایز بین المللی فرودگاه سابیها استانبول

سال 2010 لندن – بهترین فرودگاه دنیا 

سال 2010 – موفق ترین سرمایه گذاری توریسم 2010

فرودگاه سابیها در سال ۲۰۱۵ با حدود ۲۸ میلیون مسافر و حدود ۲۰۶ هزار جابجایی هواپیما دومین فرودگاه پر رفت و آمد تک بانده دنیا شد. این فرودگاه فقط یک باند دارد که طول آن ۳ هزار متر است و تقریبا همه ایرلاین های مهم دنیا به آن پرواز انجام می دهند.

مسیر فرودگاه سابیها استانبول از میدان تکسیم

اگر به میدان تکسیم استانبول یا همان تقسیم بروید اتوبوس های هاواش را می بینید که به طور مرتب هر نیم ساعت یکبار به سمت فرودگاه رفت و آمد می کند. در صورتی که سوار این اتوبوس ها شوید بعد از یک ساعت و نیم به فرودگاه سابیها می رسید . یادتان باشد برای سوار شدن وسائل نقلیه در استانبول میتوانید از استانبول کارت استفاده کنید.

کلمه‌های کلیدی: