مناطق رومانتیک پاریس

در این نقاله قصد داریم مناطق رومانتیک پاریس را امروز بررسی خواهیم کرد. پایتخت کشور فرانسه، شهر پاریس است که یکی از شهرهای پیشرفته جهان در زمینه‌ اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، مد و علم است. بسیاری معتقدند که پاریس رمانتیک ترین شهر جهان است، اما برخی دیگر این عنوان را به شهر رم ایتالیا نسبت می دهند.

در هر صورت شکی نیست که پاریس با جاذبه های فراوانی که دارد یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است. کافه های مشهور پاریسی، رودخانه سرزنده سن که از وسط شهر می گذرد، بناهای تاریخی و باغ ها و پارک های سرسبز و زیبا این شهر را به یکی از بهترین مقاصد برای زوج های جوان تبدیل کرده است.

بالای برج ایفل(Eiffel Tower)

شاید برج ایفل یکی از کلیشه ای ترین مناطق پاریس باشد، اما باید قبول کنیم که نمی توان آن را نادیده گرفت. برج زیبای ایفل را از بسیاری از نقاط شهر پاریس می توان دید و مطمئنا عکس های فوق العاده ای می توان با دورنمای برج گرفت. اما یکی از رمانتیک ترین مناطق پاریس بالای برج ایفل است.

اگر از ارتفاع نمی ترسید پیشنهاد می کنیم حتما بلیط تهیه کنید و با آسانسور به بالای برج بروید. در مدت ۲۰ دقیقه می توانید به بالای برج ایفل برسید و این برج مشهور و رویایی را از زاویه ای دیگر ببینید. از آن بالا می توانید چشم انداز فوق العاده ای از شهر پاریس داشته باشید و اوقات رمانتیکی را با هم سپری کنید.

برج ایفل یکی از مناطق رومانتیک پاریس

مون مارتر (Montmartre)

مون مارتر از گذشته همیشه یکی از رمانتیک ترین مناطق پاریس بوده است. کافه مشهور مولن روژ در اوایل قرن بیست مملو از هنرمندان و روشنفکران بود که وقت خود را در این منطقه سپری می کردند. کلیسای مشهور سکره کر هم بر فراز تپه مون مارتر قرار گرفته و چشم انداز زیبایی به شهر پاریس دارد. پله های منتهی به کلیسا و همینطور فضای سبز اطراف آن همیشه مملو از توریست ها و گردشگران است.

اما می توانید گوشه دنجی در کوچه های سنگفرش این محله پیدا کنید و از خلوت پاریس لذت ببرید. در این منطقه مملو از کافه ها، رستوران ها، فضاهای سبز و خلوت و نیمکت هایی است که مکانی ایده آل برای زوج ها فراهم کرده است.

مون مارتر جزء مناطق رومانتیک پاریس

پل بیرحکیم (Pont de Bir Hakeim)

در ادامه مقاله مناطق رومانتیک پاریس ، اگر فیلم های مشهوری مثل «آخرین تانگو در پاریس» و «اینسپشن» را دیده باشید حتما با این پل باشکوه آشنا هستید. پل بیرحکیم یکی از رمانتیک ترین مناطق پاریس است و زوج های جوان بسیاری بعد از مراسم ازدواج برای گرفتن عکس عروسی به این منطقه می آیند. این پل معماری زیبایی دارد و از زیر این پل چشم انداز بی نظیری به برج ایفل خواهید داشت.

زوج های فرانسوی و همین طور توریست ها برای سپری کردن اوقاتی رمانتیک و پرآرامش به این منطقه از پاریس می آیند. پیشنهاد می کنیم در سفر به پاریس حتما به این پل بروید، مطمئنا عکس هایی فوق العاده هنری و زیبا از این مکان به یادگار خواهید گرفت.

پل بیرحکیم زیباترین مناطق رومانتیک پاریس

برج مونپارناس (Tour Montparnasse)

برج مونپارناس در مقایسه با برج ایفل کوتاه تر است و البته زیبایی و شهرت کمتری دارد. با این حال، این برج هم یکی از رمانتیک ترین مناطق پاریس است و از فراز این برج می توانید چشم انداز بی نظیری از شهر پاریس و حتی خود برج ایفل داشته باشید. اگر دو نفری به پاریس رفته اید پیشنهاد می کنیم موقع غروب آفتاب خود را به بالای این برج برسانید.

منظره غروب خورشید و تلالو نور روی منظره شهر و برج ایفل بسیار زیبا و آرامش بخش است. بالای برج مونپارناس امکانات رفاهی مناسبی مثل کافه و … وجود دارد و می توانید مدتی را در بالای این برج زیبا بمانید.

برج مونپارناس و مناطق رومانتیک پاریس

ایل دو لا سیته(Île de la Cité)

شهر پاریس دو جزیره طبیعی دارد که یکی ایل سن لوئی و دیگری ایل دو لا سیته است. ایل دو لا سیته درست در قلب شهر پاریس قرار دارد  و یکی از قدیمی ترین و رمانتیک ترین مناطق پاریس است. زوج های زیادی در لبه این جزیره می نشینند و رفت و آمد کشتی ها و قایق ها را در رود سن تماشا می کنند. درختان سرسبز بیدمجنون که در قسمت جلویی این جزیره وجود دارند حال و هوایی رمانتیک تر به این مکان می دهد.

پل عشق(Love bridge) یکی از مناطق رومانتیک پاریس

پل عشق یا پل عشاق، یکی از رومانتیک ترین جاذبه های پاریس پایتخت فرانسه است. عشاق سعی می کنند برای تحکیم عشق خود به نرده های پل عشق قفل بزنند. پل عشق پلی بسیار زیبا در شهر پاریس است که دلداده ها روی آن قدم می زنند و غرق در عشق معشوقشان می شوند. آنها گاهی خوشحال می شوند و اشک در چشمانشان حلقه می زند و گاهی بغض گلویشان را می فشارد و گاهی به یاد عشقشان روی این پل قفلی می زنند و آرزو می کنند که تا همیشه در کنار هم باشند.

پل عشق یکی از معروف ترین مناطق رومانتیک پاریس

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: