کاهش هزینه‌های حمل و نقل سفر

هنگامی که برای یک سفر آماده میشویم، ابتدا باید هزینه و مخارج آن سفر را بررسی کنیم تا بعد از سفر، هزینه‌ها بیشتر از حدسی که از قبل داشته‌ایم نباشد. در سفر هزینه‌های حمل و نقل بسیار حائز اهمیت میباشد؛ باید از قبل برنامه‌ریزی آن را داشته باشیم تا بتوانیم با استفاده درست از وسایل نقلیه، مخارج سفر را کنترل کنیم. شاید در شهر استانبول علاقه به استفاده از تاکسی باشیم اما اتوبوس و مترو بهترین وسیله برای عبور و مرور در شهر میباشد زیرا هزینه تاکسی در این شهر بسیار پرهزینه تمام میشود. با ایلیا گشت همراه باشید.

اوبر

قبل از شروع سفر قیمت ها را با یکدیگر مقایسه کنید

برای کاهش هزینه های حمل و نقل  به سراغ تمام گزینه های پیش رو برای حمل و نقل و جابه جایی در شهر و کشور مورد نظرتان بروید. هزینه ها را قبل از سفر پیدا کنید. به سراغ هزینه ها و کرایه های تاکسی های محلی، ترانسفرهای فرودگاهی، اوبر و حتی کرایه ماشین بروید.

در هر کشوری اپلیکیشن‌های  بسیاری وجود دارد که به راحتی می توانید آن ها را پیدا کرده و بر روی گوشی خود نصب کنید. همانند اسنپ و تپسی در ایران در کشورهای خارجی اوبر و لیفت می تواند قیمت های به صرفه تری را برای جابه جایی بین جاذبه های و نقاط مختلف به شما ارائه دهد.

از مزایای دیگر این اپلیکیشن ها، این است که دیگر نیازی به معطل ماندن در آب و هوای سرد یا برنامه های مختلف و سنگین بر روی گوشی ندارید.

تاکسی آنلاین

با این وجود به شما پیشنهاد می دهیم که به سراغ اپلیکیشن رایدگورو (RideGuru) بروید. این برنامه قابلیت استفاده در ۷۰ کشور دنیا را دارد و شما را به تمام سرویس های تاکسی و حتی سفرهای گروهی متصل می کند. می توانید حتی از طریق سایت وارد شده و مسیر خود را وارد کنید. با این سایت و اپلیکیشن دیگر نیازی نیست که برای مشاهده قیمت های مختلف حمل و نقل از اپلیکیشن و سایتی به اپلیکیشن و سایت دیگر بروید. در سایت رایدگورو ارزان ترین وسیله سفر را به شما نشان می دهد.

در نتیجه برای کاهش هزینه‌های حمل و نقل  در این سایت، هم در زمان و هم در هزینه های سفرتان صرفه جویی نموده اید. گاهی اگر مسیری را با فرد دیگری مشترک شوید، هزینه های شما بسیار پایین می‌آید.

کارپول Carpool

در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا، خدمات سرویس و تاکسی متنوعی از قبیل سفرهای اشتراکی وجود دارد. با شرکت در این سفرهای اشتراکی در مسیرهای مشترک، می توانید برای کاهش هزینه‌ها اقدام کنید. از این مزیت استفاده کنید. بعضی از مسیرها را با دیگر مسافران مشترکا حرکت کنید. با این روش می توانید بین ۲۰ تا ۴۰ درصد در هزینه‌های سفر صرفه جویی کنید. با مردم محلی یا دیگر مسافرانی که هم مسیر شما هستند یا با آن ها برخورد دارید، صحبت کنید. با این حمل و نقل‌های گروهی می‌توانید نتیجه خوبی بگیرید.

کاهش هزینه سفر

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی همانند اتوبوس و قطار

بزرگترین سیستم حمل و نقل در جهان، سیستم حمل و نقل عمومی اتوبوس و قطار است. با این وجود سیستم حمل و نقل بسیاری از کشورها، آنقدر برای گردشگران خارجی پیچیده و دردسر ساز می شوند که بسیاری از افراد قید استفاده از این وسایل را می زنند. برای کاهش هزینه های حمل و نقل  به سراغ اتوبوس های عمومی و قطارها بروید. نگذارید چنین چیزی شما را برای استفاده از این وسایل دور نگه دارد. اصلا برای استفاده از این وسایل نترسید.

تنها کافیست که قبل از سفر اطلاعات خود را راجع به این وسایل حمل و نقل بالا ببرید. اگر به دنبال اطلاعات ریل ها و ایستگاه های قطار و اتوبوس در شهری هستید، در مجله الی گشت می توانید راهنمایی های لازم برای حمل و نقل در کشور مورد نظرتان را بیابید. جدای از این، سایت های مختلفی راجع به نحوه استفاده از سیستم حمل و عمومی در هر کشوری وجود دارد. در کشورهای اروپایی سیستم حمل و نقل عمومی بسیار خوب و سازمان یافته ای وجود دارد. حتی می توانید پروازهای داخلی بسیار ارزانی پیدا کنید.

کاهش هزینه سفر

قطار یوریل

قطاری است که از میان بسیاری از کشورهای اروپایی و شهرهای مختلف می گذرد و طرفداران بسیاری در میان گردشگران خارجی دارد. برای کاهش هزینه های حمل و نقل  می توانید بلیط قطار یوریل و حتی قطارهای بین قاره ای را بخرید. یادتان باشد که اگر مسیر شما به سمت شهرهای کوچک تر و کمتر شناخته شده ای سات که این قطار یوریل از آن نمی گذرد، روش های حمل و نقل دیگر، برایتان به صرفه تر خواهد بود.

 • نکته سفری: سفر کردن در هنگام شب با اتوبوس یا قطار و خوابیدن در این وسایل یکی از هرینه های سفر شما را برطرف می کند. در این صورت دیگر نیازی به رزرو اتاق در هتل برای اقامت شبانه ندارید. همچنین پس از رسیدن به مقصد زمان بیشتری برای گشت و گذار در شهر مقصدتان دارید. چرا که دیگر ساعت هایی از روزتان برای رفتن از شهری به شهر دیگر هدر نمی رود.
دوچرخه

دوچرخه

برخلاف تصور عموم، آمستردام و کوپنهاک تنها کشورهایی نیستند که در آن ها دوچرخه به وفور یافت می شود. شما حتی برای کاهش هزینه های حمل و نقل  می توانید به سراغ دوچرخه بروید. تبنلی را کنار بگذارید و اگر در شهرهای اروپایی هستید برای رسیدن به مناطق و جاذبه های گردشگری رکاب بزنید. حتی بسیاری از افراد برای کاهش هزینه های کلی سفرشان برنامه سفر با دوچرخه می چینند. هر چند که این روش زمان بیشتری را دربرمی گیرد اما برای کاهش هزینه های سفر می تواند بسیار کارساز باشد.

با گرفتن بسیاری از کارت های گردشگری هر شهر اروپایی امکان کرایه و استفاده از دوچرخه های شهری را نیز پیدا می کنید. دوچرخه سواری و رکاب زدن، نه تنها راه حلی برای کاهش هزینه های حمل و نقل  است بلکه به شما اجازه لدت بردن از نماهای شهری، خیابان ها و کوچه ها و دیدنی های بسیاری را می دهد.

در ادامه تعدادی از شهرهای بزرگ دنیا که می توانید در آن ها با دوچرخه به گشت و گذار بپردازید را نام می بریم:

 • کپنهاگ، دانمارک
 • آمستردام، هلند
 • بوردو، فرانسه
 • سویل، اسپانیا
 • بارسلونا، اسپانیا
 • برلین، آلمان
 • بوینس آیرس، آرژانتین
 • دوبلین، ایرلند
 • وین، اتریش
 • پاریس، فرانسه
 • هامبورگ، آلمان
 • مونترال، کانادا
تاکسی آنلاین

کرایه ماشین

اگر برنامه سفری به گونه ای دارید که می خواهید برای مدت طولانی مثلا برای یک هفته را در شهری اقامت کنید یا به شهرهای کمتر شناخته شده بروید، اگر ماشین کرایه کنید برایتان به صرفه تر از تاکسی گرفتن است. بسیاری از مسیرها در کشورهایی همانند گرجستان و اروپای شرقی سیستم حمل و نقل عمومی خوبی ندارند و برای دیدن شهرهای توریستی می بایست تاکسی بگیرید. در این صورت برای کاهش هزینه های حمل و نقل  بهتر است که ماشین کرایه کنید.

شاید اینطور به نظر برسد که هزینه اولیه برای کرایه یک ماشین برایتان گران تمام می شود اما اگر هزینه های حمل و نقل در یک هفته را به علاوه انتظار و معطلی بین مقاصد سفر را محاسبه کنید، متوجه هزینه های بالا و دردسرهای بیشتر آن می شوید. همچنین کرایه ماشین برای سفر به مناطق روستایی راحت تر است. بنابراین قبل از شروع سفر راجع به شرکت های ماشین های کرایه ای، هزینه های آن و مدارکی که برای این کار نیاز دارید تحقیق کنید.

بسیاری از این شرکت ها را در فرودگاه ها پیدا می کنید، هر چند که قیمت های بالایی دارند. می توانید برای کرایه ماشین به سمت نواحی ارزان تر شهر و شعبه های دیگر شرکت های کرایه ماشین بروید. یک نکته را در هنگام انتخاب ماشین کرایه ای برای کاهش هزینه های حمل و نقل  در نظر بگیرید: سعی کنید ماشین جمع و جور کوچکی انتخاب کنید تا از مسیرهای باریک به راحتی عبور کند یا به راحتی پارک شود. هر چند که ماشین های سافاری امکان حرکت در جاده های فرعی و خاکی را برای شما فراهم می آورد.

بی خیال پیشنهادات هتل ها شوید

قبل از اینکه به سراغ کانتر هتل و پذیرش بروید و از او برای چگونگی رسیدن به مقصدتان کمک بگیرید، به این موضوع فکر کنید که شاید آن هتل با آژانس حمل و نقلی قرارداد داشته باشد و شما را به سمت آن آژانس راهنمایی کند. در صورتی که این شیوه اررزان ترین و مناسب ترین راه برای رسیدن به مقصد شما نیست.

در نتیجه برای کاهش هزینه های حمل و نقل  خودتان کمی تحقیق میدانی کنید. از راننده های در محل بپرسید. پرسش از مردم محلی نیز می تواند به شما کمک کند. همچنین سایت هایی همانند رایدگورو (RideGuru) می تواند ارزان ترین وسایل حمل و نقل را به شما نشان دهد.

کلمه‌های کلیدی: