11 دلیل برای دیدن باکو

باکو، پایتخت مدرن آذربایجان، ترکیبی از یک شهر قدیمی قرون وسطایی، میزبان برج های شعله ای مدرن است که پس از تاریکی روز روشن می شود. فقط یک قدم زدن در امتداد دریای خزر کافی است تا نمایی زیبایی از باکو را مشاهده کنید. خیلی از مردم هنوز هم دلیلی نمیبینند تا بروند و همسایه کناری دریای خزر را از نزدیک ببینند. ما در این گزارش قصد داریم تا شما را برای سفر به باکو قانع کنیم.

دلایل سفر به باکو

باکو مدرن و تاریخی است

شهر باکو در جمهوری آذربایجان شما را شگفت زده می کند. هم تاریخی است هم مدرن. همه در زیر یک آسمان آبی به نام آسمان باکو.

11 دلیل برای دیدن باکو

شهر باکو تمیز است

زباله های تولید شده از خوردن و آشامیدن یک مشکل عمده در برخی از نقاط جهان است، همچنین دفن زباله ها و نظافت شهر یک واقعیت غم انگیز از زندگی است. اما باکو تمیز است. شما با دیدن باکو تقریبا هیچ گرد و غبار و زباله ای در مرکز شهر پیدا نخواهید کرد. مردم تمایل دارند از سطل آشغال استفاده کنند.

11 دلیل برای دیدن باکو

پیاده روی لذت بخش در بلوار باکو

بلوار باکو در میدان پرچم ملی آغاز می شود و چند کیلومتر تا میدان آزادی گسترش می یابد. قدم زدن در کنار نمایشگاه های مرکز شهر، قله های بی پایان ماهی در دریای خزر و همچنین پارک تفریحی، کافه ها، چرخ غواصی باکو و مرکز خرید بسیار لذت بخش می باشد.

11 دلیل برای دیدن باکو

باکو بسیار امن است

وجه تمایز باکو ، احساس امنیت در مقایسه با دیگر شهرهای آذربایجان است. مطمئنا، جرم وجود دارد، و شما هنوز هم باید احتیاط کنید. اما، پس از تاریکی، شما پیاده روی امن خواهید داشت و مجبور نیستید کوله پشتی خود را خیلی سفت نگه دارید.

11 دلیل برای دیدن باکو

باکو کمترین عوامل ناراحتی را دارد

مطئنا دیدن متکی، معتاد، دزد و یا انساهای مست و الکی که کنار خیابان افتاده اند برای هر بیننده ای ناراحت کننده است. شما خیالتان راحت باشد در سفر به باکو کمتر با چنین صحنه ای روبرو خواهید شد.

11 دلیل برای دیدن باکو

باکو شهری خانوادگی است

خانواده ها در تمام ساعات شب و روز از محیط اطراف خود در شهر باکو لذت می برند. كودكان كوچک در حاليكه از والدین خود جدا هستند به پارک بازی می روند ، در ساحل مشغول آب تنی هستند.

11 دلیل برای دیدن باکو

باکو شهری ارزان است

با پیشرفت کشور آذربایجان و افزایش قیمت نفت، اقتصاد این کشور شروع به رشد و رونق کرد. امروزه اما ارزش منات آذربایجان نسبت به دلار سقوط کرده و همین امر باعث ورود گردشگران زیادی به آذربایجان شده است . شما با 1 دلار در باکو میتوانید یک غذای خوب بخورید.

11 دلیل برای دیدن باکو

سیستم حمل و نقل باکو راحت است

باکو شهری است که در آن شما بسیار راحت جابجا می شوید. سیستم حمل و نقل شهری باکو بسیار آسان و راحت است. هر کس سفر به باکو داشته، از ترافیک روان وسیستم حمل و نقل عمومی این شهر بسیار راضی است. این شهر برای پیاده روی هم بسیار آماده است.

دلایل سفر به باکو

در باکو مردان به زنان احترام می گذارند

شاید یکی از دلایل سفر زنان به باکو همین باشد. مردان کشور آذربایجان احترام بسیاری به زنان می گذارند. تعجب نکنید زمانی که کسی درب را برای شما باز می کند یا صندلی خود را در اتوبوس به شما می دهد. اگر شما قرار یک قهوه یا یک وعده غذایی با یک مرد محلی دارید، لازم نیست که به کیف پول خود مراجعه کنید، این از میهمان نوازی آنهاست.

11 دلیل برای دیدن باکو

معبد آتش زرتشتیان باکو

معبد آتش یا آتشکده باکو، به زرتشتیان پیش از اسلام، یکی از قدیمی ترین ادیان توحیدی مربوط می شود. گاز زیرزمینی که به این آتشکده وصل است به طور بی وقفه میسوزد. این مکان برای زرتشتیان بسیار قابل احترام است و همه ساله میزبان پیروان زیادی از این دین آسمانی است.

11 دلیل برای دیدن باکو

برج های شعله باکو

برج های شعله باکو در افق ساحلی این شهر دیده می شوند. سه ساختمان منحصر به فرد مثلثی شبیه به سه شعله آتش نشان دهنده هویت فرهنگی آذربایجان است. در تاریکی شب ، برج ها برای ایجاد تصاویر متناوب از شعله های درخشان و پرچم آذربایجان روشن می شوند. تقریبا از سراسر باکو دیده می شوند.

منبع : theculturetrip

کلمه‌های کلیدی: