دلایل سفر به وارنا

شهر وارنا را میتوان یکی از زیباترین شهرهای بلغارستان نام برد. این شهر برای علاقه‌مندان به سفر میتواند یکی از بهترین مقاصد گردشگری خوب باشد. بهترین فصل برای سفر این کشور فصل بهار و تابستان میباشد. وارنا به داشتن سواحل زیبا بسیار معروف میباشد که همین سواحل را دلیل کافی برای مسافرت به وارنا میتوان دانست. با ایلیا گشت همراه باشید تا بدانید به چه دلایلی به وارنا سفر کنید.

وارنا

سواحل فوق العاده ی وارنا

دلیل اولی که می خواهیم از مجموعه‌ی دلایل سفر به وارنا به شما بگوییم این است که این شهر نه تنها در وارنا بلکه در جهان یکی از بهترین و مشهورترین شهرهای ساحلی است که در فصول مختلف و علی الخصوص تابستان، افراد زیادی را به سمت خود برای گذراندن تعطیلات می کشاند. بیشترین عاملی که باعث معروف شدن این شهر ساحل شده، ساحل هایش با شن های طلایی و آفتاب دلپذیر و متعادلش است. برخی از این سواحل عبارتند از:

  • ساحل گلدن سندز | Gloden Sands

یکی از بهترین دلایل سفر به وارنا، رفتن به ساحل بسیار مشهور و زیبایش به نام گلدن سندز است. البته وارنا سواحل معروف و عالی کم ندارد ولی گلدن سندز معروف ترین ساحل این شهر است. از جمل دلایل معروف شدن این ساحل این است که در این ساحل پارک ساحلی، ساحل طلایی و شنی و همچنین طبیعت اطراف دریای سیاه به سمت بلغارستان به آن جلوه و محبوبیتی خاصی بخشیده است. گلدن سندز دارای عرض ۱۰۰ متری و طول ۵/۳ کیلومتری است. در گلدن سندز تفریحات بسیار زیادی وجود دارد که آن را به مقصدی عالی تبدیل کرده است. دریای ساحل گلدن سندز دارای سواحل طلایی و شنی و همچنین چشمه های آب معدنی است.

  • ساحل سنت کنستانتین و هلنا | St. Constantine and Helena

از جمله سواحل بسیار معروف و البته قدیمی وارنا، ساحل سنت کنستانتین و هلنا است. این ساحل با شهر وارنا فقط ۸ کیلومتر فاصله دارد. این ساحل کوچک و دنج است و دارای آبی شفاف برای غواصی است.

  • مجموعه ی ساحلی سانی دی | The Sunny Day Complex

در نزدیکی ساحل کنستانتین و هلنا، منطقه ی ساحلی زیبای سانی دی موجود است. این مجموعه ی ساحلی برعکس دیگر سواح وارنا آرام است و شرایط خوبی را برای لذت بردن از طبیعت ساحلی فراهم می آورد. فاصله ی مجموعه ی ساحلی سانی دی با شهر وارنا نزدیک به ۱۰ کیلومتر است و دسترسی خوبی به این شهر دارد.

و ساحل‌های معروف دیگر این شهر..

وارنا

تاریخ غنی وارنا

شهر وارنا دارای تاریخچه ای بسیار غنی و پربار است. از جمله دلایل سفر به وارنا می تواند آشنایی با تاریخ جالب و آثار به جای مانده در این شهر باشد. در دروه های قدیم، اسم وارنا در واقع اودسوس بوده است و به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای بلغارستان شاخته می شده است. البته نباید موقعیت ویژه ی استراتژیک این شهر را نیز نادیده گرفت. موقعیت قرارگیری این شهر در پیشرفت و تعالی توسعه ی فرهنگی این شهر است.

به هر حال تجارت دریایی در این شهر به خاطر موقعیت ساحلی آن باعث رفت و آمد افراد مختلف از قوم ها و فرهنگ های مختلف بوده است. حومه ی وارنا را که نکروپلیس می نامند، یکی از قدیمی ترین گنجینه های طلای جهان را در خود دارد. قدیمی ترین گنج جهان نیز در این شهر کشف شده است.

رستوران های وارنا

مگر می شود که به وارنا رفت و شکم گردی نکرد؟! یکی از وسوسه کننده ترین دلایل سفر به این شهر این میباشد که این شهر را به عنوان جایی برای شکم گردی انتخاب کنید. وارنا پر است از رستوران های خوب و با کیفیت که غذاهایشان هم محلی و هم بسیار خوشمزه است. کیفیت این رستوران ها متنوع است ولی با این حال طعم اصیل غذاهای مختلف را در رستوران های این شهر می توانید بچشید.

غذاهای محلی و اصیلی که منصوب به این شهر هستند عبارتند از: بانیتزا (Banitza)، سالاد شوپسکا (shopska salata)، کباب‌چه (kebapche)، موساکا (musaka)، لیوتنیتسا (lyutenitsa)، تاراتور (Tarator)، سوپ سیرابی (Shkembe chorba)، فلفل شکم‌ پر (Chushki Burek) و کلی غذاهای دیگر.

آب و هوای دلنشین وارنا

با توجه به ساحلی بودن آب و هوای این شهر، یکی دیگر از دلایل سفر به آن آب و هوای خوب این شهر است. به هر حال با همه ی این تفاسیر بهترین فصل برای سفر به وارنا، فروردین تا آخر مهر است. دمای این شهر در طول سال متغیر است. همچنین با میزان رطوبت هوا متغیر است. اما به هر حال این شهر از لحاظ آب و هوایی بسیار دیدنی و زیباست.

کلمه‌های کلیدی: