دلایل سفر به آنکارا

آنکارا پایتخت و مرکز سیاسی کشور ترکیه و دومین شهر بزرگ این کشور پس از استانبول است. آنکارا شهری جدید و نسبتاً مدرن با جمعیتی حدود پنج میلیون نفر است که در قلب ترکیه و منطقه آناتولی واقع شده و به سبب امور تجاری و صنعتی و تاریخی اهمیت فراوانی دارد. ترکیه یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار در بین ما ایرانی هاست و سالانه میلیون ها گردشگر به شهرهای مختلف آن سفر می کنند. اگرچه بسیاری از افراد گمان می کنند که پایتخت ترکیه استانبول است، اما باید بدانید که آنکارا پایتخت سیاسی-اداری این کشور است نه استانبول!

آنکارا با جمعیت نزدیک به ۵ میلیون نفر دومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول است و دلایل بسیار زیادی برای جذب مسافران و گردشگران دارد. در این مطلب قصد داریم 7 دلیل برای سفر به آنکار را به شما معرفی کنیم که هر کدام به تنهایی کافی هستند تا شما را برای سفر کردن به این شهر زیبای ترکی ترغیب کنند.

بازدید از مقبره آتاتورک

آنیت کابیر یا مقبره آتاتورک محل دفن و آرامگاه ابدی آتاتورک، اولین رئیس جمهور ترکیه است. طراحی و معماری این بنای یادبود را دو معمار به نام امین اونات و احمد آردا انجام داده اند و امروزه بازدیدکنندگان زیادی برای ادای احترام و بازدید از مقبره یکی از مهم ترین شخصیت های ترکیه در صد سال اخیر به این مکان می آیند.

دلایل سفر به آنکارا

مراجعه به سفارتخانه ها

در شهر آنکارا سفارتخانه های متعددی وجود دارد که بسیاری از ایرانی ها برای امور مهاجرت و پذیرش تحصیلی به این سفارتخانه ها مراجعه می کنند. بنابراین بسیاری از افراد با اهداف کاری، مهاجرتی، تحصیلی، بیزنسی و …. به آنکارا سفر می کنند.

دلایل سفر به آنکارا

آنکارا پایتخت ترکیه

بله، یکی از مهم ترین دلایل سفر به آنکارا همین موضوع پایتخت بودن آن است. پایتخت هر کشور مهم ترین شهر آن کشور از جنبه های مختلف اداری، سیاسی، تجاری و … است و به همین دلیل هم منطقی است که بسیاری از افراد در سفر به یک کشور به پایتخت آن کشور سفر کنند. افراد با انگیزه ها و اهداف مختلف ممکن است به آنکارا سفر کنند که در این مطلب به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

دلایل سفر به آنکارا
غذا و شکم گردی

بدون شک غذا و تجربه آشپزی و غذاهای خوشمزه یک کشور و شهر می تواند بخشی هیجان انگیز از سفر باشد. آشپزی ترکیه به خاطر خوشمزگی و لذیذ بودنشان شهره عام و خاص هستند و به همین دلیل هم یکی از دلایل سفر به آنکارا می تواند تجربه این غذاهای بی نظیر باشد. آنکارا پایتخت ترکیه است و به همین دلیل در سرتاسر شهر انواع و اقسام رستوران ها، کافه ها و اغذیه فروشی های سیار و …. وجود دارند که غذاهای ترکی مختلف و مختص شهرهای مختلف ترکیه را به مشتریان ارائه می کنند.

دسترسی و تردد آسان در شهر

یکی از دغدغه های هر مسافر نحوه دسترسی و تردد در شهر است. خوشبختانه شهر آنکارا از این لحاظ بسیار توریست پسند است و تقریبا محال است که در این شهر گم بشوید. حتی اگر برای اولین بار به این شهر سفر کرده باشید و حتی اگر نقشه هم همراهتان نباشد به راحتی می توانید مسیرتان را پیدا کنید. تمام اتوبوس های شهری در نهایت به منطقه مرکزی کیزیلی می روند. همین موضوع یکی از دلایل سفر به آنکارا است و باعث می شود توریست ها از سفر به این شهر واهمه ای نداشته باشند.

دلایل سفر به آنکارا

زیبایی های آنکارا

آنکارا اگرچه به دلیل پایتخت بودن بسیار شلوغ و پرازدحام است اما زیبایی های خاص خودش را دارد. در آنکارا دیدنی ها و جاذبه های فراوانی وجود دارد که سفر به این شهر را به سفری خاطره انگیز تبدیل می کند. بنابراین بازدید و مشاهده چهره زیبای شهر و دیدنی هایی مثل قلعه آنکارا، سیتادل یا دژ نظامی، میدان کیزیلی و … می تواند یکی از دلایل سفر به آنکارا باشد.

تحصیل و آموزش

برخی از بهترین دانشگاه های ترکیه در شهر آنکارا قرار دارند. همین موضوع باعث شده تا جمعیت جوانان این شهر بسیار زیاد باشد و بسیاری افراد برای ادامه تحصیل و آموزش در دانشگاه های این شهر به ترکیه سفر کنند. دانشگاه فنی خاورمیانه که به بهترین دانشگاه فنی کلِ ترکیه هم شهرت دارد در آنکارا و در منطقه کانکایا قرار گرفته است. همچنین دانشگاه معروف حاجت تپه و دانشگاه غازی هم در شهر آنکارا قرار دارند.

دلایل سفر به آنکارا
کلمه‌های کلیدی: