دلایلی برای دیدار از مسقط

دلایلی برای دیدار از مسقط را با هم میخوانیم . چنانچه بخواهید یک شهر زیبای عربی را بینید بی تردید “مسقط” پایتخت عمان را نباید از قلم انداخت. شهری نظام مند و سامان یافته با خانه‌هایی کوتاه قامت و به رنگ سفید که از فضای اقلیمی‌منطقه بهره فراوان برده است. گویا در این شهر همه چیز را همین حالا از کاغذ کادو باز کرده اند. در منطقه ای از مسقط تمامی‌وزارت خانه‌ها در یک ردیف متمرکزند. مکان‌ها و ساختمان‌ها بوی تازگی می‌دهد.

مسقط به خاطر غذای دریایی عالی و زیبایی خیره کننده اش معروف است اما این شهر بندری در خلیج عمان بوسیله ی کوه های خشک هاجر محاصره شده است و این به آن معناست که شما می توانید در سپیده دم به بیابان ها سفر کنید و در موقع غروب خورشید دلفین ها را ببینید و در این میان از مهمان نوازی پر حرارت عمانی ها هم لذت ببرید. در این گزارش قصد داریم تا شما را با دلایلی برای دیدار از مسقط آشنا سازیم. با ایلیاگشت همراه باشید. 

دیدن معماری مدرن مجلل

برای شروع پیشنهاد می کنیم از معماری کاخ ال عالم (Al Alam) شروع کنید که اقامتگاهی درخشان به رنگ طلایی و آبی است. بعد از آن، سری به خانه ی اپرای سلطنتی (Royal Opera House) بزنید و ترکیبی از مرمرهای عمانی و ایتالیایی را ببینید. حتی ارزشش را دارد که سری هم به هتل های لوکس مثل کاخ هتل ال بوستان (Al-Bustan Palace ) بزنید.

دلایلی برای دیدار از مسقط

امتحان کردن مهارت های مبادله ی کالا

شهر مسقط، شهری پر پیچ و خم از جواهرات، سرامیک و سوغاتی هایی با تم شتر است. بهترین چیزی که در آنجا می توانید خریداری کنید، پشم نرم و کره ای مانند لاما و طلا و جواهرات نفیس و دلپسند است. در این شهر بیشتر مغازه ها برای مبادله ی کالا آماده ی همکاری هستند اما فضای کمتری برای مبادله ی جواهرات وجود دارد. اگر در این موضوع تازه کار بودید، بهتر است که با وزن های کمتر شروع کنید.

دلایلی برای دیدار از مسقط

دیدن مساجد جالب توجه

در طول ۴۵ سال، سلطان قابوس عمان، ثروت و نامش را به تعداد زیادی از بهترین سازه های مسقط قرض داده است. اما قابل توجه ترین آنها، مسجد بزرگ سلطان قابوس است که به خاطر مناره ها و گنبد طلایی ۵۰ متری اش زبانزد است. ورودی هال مردان که با فرش های ایرانی و لوسترهای بسیار بزرگ تزیین شده است، خیره کننده است. هنگام ورود، مردان باید لباس های آستین بلند با شلوار بپوشند و خانم ها هم باید موی سر و از گردن تا زانوهایشان پوشیده باشد.

دلایلی برای دیدار از مسقط

بازدید از گذشته ی غنی ای از عمانی ها

در ادامه گزارش دلایلی برای دیدار از مسقط ، خنجرها و شمشیرها، میراث عمده ی عمانی ها هستند اما امروزه فقط بعضی از عمانی ها حق پوشیدن خنجر را دارند. پیشنهاد می کنیم به موزه ی Bait Al Zubair سر بزنید و گنجینه ای از این میراث ها را در آنجا ببینید.

دلایلی برای دیدار از مسقط

تازه ترین غذای دریایی خلیج

در حالیکه گوشت گریل شده، هوموس و نان های تازه ممکن است در رستوران های زیادی دیده شوند، اما مسقط بدون شک شهر مورد علاقه ی عاشقان غذای دریایی است. بشقابهای دریایی ای که فوق العاده هستند و حتما باید امتحان کنید، کاری شاه ماهی، تکه های ماهی دریایی که در نارگیل، زردچوبه، زنجبیل و سیر خوابانده شده هستند. رستوران Blue Marlin restaurant هم یکی از آن رستوران هایی است که در سفر به مسقط می تواند تجربه ی خوشی از غذا خوردن را برایتان رقم بزند.

دلایلی برای دیدار از مسقط

 از دیدن دلفین ها لذت ببرید

در تور خلیج عمان، دلفین های آکروبات باز را ببینید و آنها را تشویق کنید. این دلفین ها به خاطر جست و خیزهای زیادشان در هوا در حالیکه ساردین شکار می کنند معروف هستند. آبهای آبی عمان، هر ۲ ساعت یکبار تور کشتی را برگزار می کنند و بنابراین شانس دیدن این موجودات باهوش و فوق العاده، در آب بسیار زیاد است.

دلایلی برای دیدار از مسقط

منیعroughguides.com

کلمه‌های کلیدی: