دلایلی برای سفر به ترکیه

جمهوری ترکیه کشوری با اکثریت مسلمان است که با ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان و همینطور عراق و سوریه همسایه است. این کشور از شمال با دریای سیاه، و از جنوب‌غربی با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. ترکیه کشوری اوراسیایی محسوب می شود، بدین معنی که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی در قاره آسیا و خاورمیانه واقع شده است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان در قاره اروپا قرار دارد. آبهایی به شفافیت کریستال، کوه های بلند، ویرانه های امپراتوری های باستانی، روستاهای کوچک شگفت انگیز، شهرهای بزرگ جهانی و بسیاری از جنبه های دیگر، ترکیه را منحصر به فرد می سازد و به همین دلیل همچنان سفر به ترکیه بازدید کنندگان را به خود جذب می کندهر منطقه در ترکیه دارای فرهنگ آشپزخانه ای خود است، از جمله مواد مجزا و دستور العمل های حاصل از آن. به همین ترتیب، غذاهای ترکیه بسیار بیشتر از کباب و باقلوای خوشمزه است، از جمله غذاهای دریایی تازه و خوشمزه، دسرهای متنوع ، سفره های عظیم صبحانه، کلاسیک عثمانی، ظروف سبزیجات و خیلی چیزهای دیگر.

سایت های باستان شناسی ترکیه

ترکیه که شاهد بسیاری از امپراتوری ها و تمدن ها بوده است، تعداد قابل توجهی سایت باستان شناسی دارد که در سراسر کشور گسترده شده است. از کاخ ها و مساجد استانبول گرفته تا خرابه های افسس و شهرهای زیرزمینی کاپادوکیا، ترکیه پناهگاهی برای باستان شناسی و علاقه مندان تاریخ است.

سواحل زیبای ترکیه

بدروم، آنتالیا، ازمیر و فتحیه دارای برخی از زیباترین سواحل در ترکیه با طیفی شامل همه چیز از جمله خلیج های مجزا تا مهمانی های ساحلی هیجان انگیز هستند. یکی از بهترین روش ها برای تجربه بسیاری از سواحل ترکیه و دریای مدیترانه و یا دریای اژه در سفر به ترکیه گرفتن کروز آبی است.

موزه های ترکیه

ترکیه با تاریخ فراوان در پس نام خود دارای بسیاری از موزه های فوق العاده است که به طور فعال یافته های بسیاری از سایت های باستان شناسی را در سراسر کشور حفظ می کند. وقتی اینجا هستید، می توانید از موزه های فراوانی از جمله بزرگترین موزه موزاییک جهان (زوگما در گازیانتپ) گرفته تا موزه های کاخ عثمانی در استانبول بازدید کنید.

معماری منحصر بفرد ترکیه

محدوده معماری ترکیه واقعا قابل توجه است و شامل همه چیز از کلیساهای تاریخی گرفته تا عمارت های آب نما که ساخته مهاجران اروپایی است و مساجد بزرگ امپراتوری و کاخ ها و خانه های سنگی ساخته شده توسط امپراتوری سابق آناتولی است. از استانبول به ماردین و فراتر از آن، شما همیشه سازه ای را پیدا خواهید کرد که دیدگاه زیبایی شناختی شما را تغییر می دهد.

مواد غذایی ترکیه

با چنین غذاهای باور نکردنی، جای تعجب نیست که ترکیه فرصت های بسیار خرید مواد غذایی از بازارهای رو باز و سایر انواع بازارها داشته باشد. بسیاری از بازارهای محله در جایی هستند که مردم محلی محصولات تازه خود را می خرند، در حالی که بازارهای بزرگ و بازار ادویه جایی است که گردشگران مایل به خرید هستند.

فرهنگ مردم ترکیه

مردم ترکیه به خاطر مهمان نوازی عمیق خود شناخته شده اند و صرف وقت با آنها درس واقعا ارزشمندی در روابط واقعی انسان است. شما همیشه برای صرف غذایی خوشمزه و یا حداقل چند لیوان چای ترکیه و چیزی شیرین به خانه کسی دعوت خواهید شد.

کلمه‌های کلیدی: