دلایل محبوبیت سفرهای هوایی

تا بحال با هواپیما سفر داشه اید ؟ سفرهای هوایی جزو سفرهای بسیار هیجان انگیز و خاطره انگیز می باشد. رزرو بلیط هواپیما بسیار ساده است . در سالهای اخیر، سفر هوایی جزو جدایی ناپذیر زندگی روزمره خیلی از مردم شده است ولی چه موارد و چه بهبودهایی حاصل گردیده تا پرواز با هواپیما اینگونه به قلب مردم رخنه کند. دلایل این محبوبیت روزافزون را باهم بررسی می کنیم.

مسیرهای جدید برای پرواز به هر مکانی

امسال، شرکت‌های هواپیمایی محلی و بین‌المللی، مقصدهای وسوسه‌انگیزی به برنامه‌ی پرواز خود اضافه کرده‌اند. بعنوان مثال شرکت هواپیمایی Air Canada دوازده مسیر پروازی دارد که در تابستان گسترده‌ی فعالیتشان را به شهرهای آمریکایی متصل می‌کند.

محبوبیت سفرهای هوایی

بهترشدن قابل‌توجه وضعیت کابین‌ها

شرکت‌های هواپیمایی بیش از هر زمان دیگر، امکانات خوب و شایسته‌ای برای مسافران در نظر گرفته‌اند که این‌ها به لطف فضای زیاد نسل جدید هواپیماها امکان‌پذیر شده است . به عنوان مثال شرکت هواپیمایی “Etihad Airways” رسما هواپیمای -ایرباس “A380” خود را به یک آپارتمان لوکس و مجلل در آسمان تبدیل کرده است که دارای “اقامتگاه” (The Residence) و آپارتمان می‌باشد. این اقامتگاه که برای پروازهای ابوظبی در دسترس است، اولین سوئیت سه‌اتاقه‌ی هوایی نیز هست. استراحت در این سوئیت‌ها، با تخت‌خواب‌های دونفره که ملافه‌هایش از جنس ابریشم هستند، سفری رویایی را برایتان رقم خواهد زد.

محبوبیت سفرهای هوایی

جدی گرفته‌شدن حقوق مسافران

برای کسانی که دائما در حال پرواز هستند خبر خوبی داریم؛ کنگره‌ی آمریکا در حال تنظیم یک لایحه برای محافظت از مسافران است. اگر این لایحه تصویب شود، قانونی در اوایل ماه مارس وضع خواهد شد که طبق آن یک قیمت مصوب برای خدماتی مثل بررسی چمدان‌ها، صندلی‌های ویژه و نیز تعویض بلیط تعیین می‌شود. همچنین شرکت‌های هواپیمایی موظف خواهند شد هزینه‌ی چمدان‌های گم شده یا تاخیرخورده را استرداد کنند. خدماتی مانند ‌پرداخت برای پرواز زودتر از موعد و صندلی‌های ویژه که مسافران هزینه‌اش را پرداخته کرده‌اند ولی در مقابل سرویسی به آنها ارائه نشده است نیز پس داده خواهد شد. پس بهتر است امیدوار باشیم.

محبوبیت سفرهای هوایی

بهبود کیفیت غذاها در طول پرواز

وجود سرآشپزهای درجه ‌یک و سرو غذاهای عالی در هواپیما چیز جدیدی نیست اما غذاها و سرآشپزهای امسال، واقعا فوق‌العاده‌اند. شرکت های هواپیمایی، بهترین سرآشپز ها را به خدمت می گیرند تا منویی هیجان انگیز با غذاهای فصلی و با طعم و مزه‌ی خاص خودشان را به مسافران ارائه دهند. از جمله ی آنها می توان به شرکت هواپیمایی Air France اشاره کرد که با سرآشپز معروف، “دنیل بولو” (Daniel Boulud)  برای بخش تجاری و پرمیوم (این بخش از لحاظ امکانات بین بخش اقتصادی و بخش تجاری قرار می‌گیرد) خود قرارداد بسته است، تا در پروازهای طولانی‌مدتی که از آمریکا پرواز می‌کنند غذاهای خوشمزه‌ای مانند: خرچنگ اطلسی، خوراک نارگیل، برنج قهوه‌ای و باک‌چوی برای مسافران سرو کند.

محبوبیت سفرهای هوایی

بخش اقتصادیِ ویژه (Premium Economy)

بخش “اقتصادی ویژه” به‌تازگی به درجه‌بندی‌های بخش‌های هواپیما اضافه شده است. درواقع این بخش، بین درجه‌ی تجاری و درجه‌ی اقتصادی قرار می‌گیرد که در کنار قیمت مناسب، از امکانات خوبی نیز برخوردار است. شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی نظیر “Alaska” و “American”، برای کسانی که با قیمت خوب، خواستار تسهیلات سفر خوبی هستند، بخش “اقتصادی ویژه” را در نظر گرفته است. صندلی‌های این بخش کمی راحت‌تر از کاناپه‌ی خانگی‌ست و البته کمی هم گران است اما باوجود فضای اضافی برای پاهای مسافران، نوشیدنی مجانی، وسایل سرگرمی در دسترس و هدفون‌های عایق‌صدا که همگی به قیمت بلیط درجه‌ی تجاری می‌باشد، ارزشش را دارد.

ارزان‌ و ساده‌تر شدن هرچه بیشتر پرواز با هواپیما

طبق آماری که از گروه صنعتی “Airlines for America” منتشر شده است، بهار امسال تعداد مسافران هوایی آمریکا تا ۲.۸ درصد افزایش یافته و به ۱۴۰ میلیون نفر خواهد رسید. طبق گفته‌ی اقتصاددان اصلی شرکت هواپیمایی “Airlines for America” پروازهای طولانی‌مدت و پروازهای شهرهای کوچک به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای در حال ارزان‌تر شدن و نیز سهولت در دسترسی‌اند.

محبوبیت سفرهای هوایی

کلمه‌های کلیدی: