هتل یخی کبک

شاید تا دیروز فکر اینکه هتلی با یخ ساخته شود بیشتر شبیه لطیفه بود. ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی های مدرن این امر محقق شده است. حتی میتوانید در آن رفت و آمد کنید و در آن اقامت کنید. محیطی سبیه سازی شده است که شما احساس میکنید اسکیموی قطب هستید.

کشور کانادا و شهر کبک در این امر پیشرو هستند. کانادا به واسطه آب و هوایی سردی که دارد در هتل سازی یخی هم پیشرو عمل نموده . در سهر سرد کبک در منطقه ای سرد تر هتلی ساخته که با تمام مواد و مصالح یخی است.

هتل یخی کبک

جالب است بدانید که این هتل فقط سه ماه عمر میکند و دائما باید بروز شود و مصالح آن سرد شود. اگر قطعه ای آب شد و یا در حال آب شدن باشد باید آن را با یک تکه یخ جدید عوض کنند. با توجه به این موضوع این هتل از زمان افتتاح تا به حال گسترش زیادی داشته است.

هتل یخی کبک دارای 55 اتاق با تخت و وسایل می باشد. نکته جالب این است که برای ان هتل سه ماهه بیش از 50 نفر کارگر شبانه روزی تلاش میکنند و بعد از 45 روز هتل آماده میوشد و تها سه ماه آماده خدمت رسانی است.

هتل یخی کبک

30000 تن برف و 500 تن قطعه یخ ضخیم، چوب های سنگین به تعداد 5000 تکه مصالح به کار رفته است. این هتل همه ساله از دسامبر شروع ساختش است و تا ژانیوه ادامه دارد. اولین روز خدمات رسانی هم 1 ژانویه است به مدت 3 ماه.

جالب است بدانید فیلم انیمیشنی معروف فروزن که بسیار هم فروش رفت از این هتل عظیم اقتباس کرده است. دمای هوای شبهای سرد کبک به 30- میرسد، اما دمای داخل هتل 5- ثابت است. البته برای کسانی که طاقت سرمای زیاد ندارند هم یه شومینه فراهم آمده است.

هتل یخی کبک

امروزه این هتل یخی به یک جاذبه گردشگری در کشور کانادا بدل است و همه ساله بیش از 50000 بازدید کننده دارد و تعدادی از مردم هم لوکیشن عروسی خود را اینجا قرار میدهند.

 

منبعhoteldeglace-canada.com

 

 

کلمه‌های کلیدی: