عاشقان پاپ کورن به اینجا بیایید

کشور اسپانیا که نام رسمی آن پادشاهی اسپانیا است، یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب‌غربی اروپا قرار دارد. این کشور از لحاظ بزرگی دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ قاره اروپاست.

ساحل پاپ کورن در جزایر قناری اسپانیا قرار گرفته و دانه های شن و ماسه اش به طرز عجیبی شبیه به پاپ کورن یا ذرت بوداده هستند! این ساحل چند وقتی است در شبکه های مجازی و به ویژه اینستاگرام شهرت زیادی پیدا کرده و تصاویر این ساحل خوشمزه و عجیب بارها به اشتراک گذاشته شده است.

ساحلی زیبا و جذاب پوشیده از پاپ کورن

وقتی از دور به این ساحل نگاه می کنید شبیه به هر ساحل دیگری است، با این تفاوت که کمی سفیدتر به نظر می رسد. اما وقتی نزدیک می شوید متوجه می شوید که این ساحل با تمام سواحلی که تا به حال دیده اید و شنیده اید فرق دارد. شن و ماسه های این ساحل به طرز عجیبی شبیه به دانه های ذرت بوداده هستند و همین موضوع باعث شده تا نام ساحل پاپ کورن را به این مکان بدهند.

این ساحل غیرواقعی و خیالی در شهر کورالجو و در جزیره Fuerteventura قرار دارد. فرتونتورا دومین جزیره بزرگ در مجمع الجزایر قناری است و بیش از هر چیز به خاطر سواحل سفید و ظاهر پاپ کورنی آن ها شهرت پیدا کرده است. این ساحل با میلیون ها دانه شبیه به ذرت بوداده پوشیده شده اند و فضایی ایده آل برای عکس های اینستاگرام به وجود آورده اند. البته پیشنهاد می کنیم تنها از دیدن و لمس این ذرت های بوداده لذت ببرید و فکر خوردن و امتحان کردن آن ها را نکنید!

ساحل پاپ کورن

همان طور که در تصاویر می بینید ساحل پاپ کورن واقعا پوشیده از دانه های ذرت بوداده است و وقتی آن ها را در دست می گیرید هم کاملا مثل پاپ کورن هستند. اما این پاپ کورن ها از کجا آمده اند و چرا این ساحل را به این شکل در آورده اند؟ خب، جالب است بدانید که دانه های ذرت بوداده ای که در ساحل پاپ کورن وجود دارند در واقع تکه ها و خرده های مرجان سفید هستند که بر اثر جریان آب و عوامل دیگر خرد شده و همراه با جزر و مد به ساحل آورده شده اند. جریان آب این سنگ های مرجانی را به مرور شسته و به شکل دانه های پاپ کورنی درآورده است. ترکیب دانه های سفید پاپ کورن با شن ها و سنگ های سیاه آتشفشانی که در این ساحل وجود دارند منظره ای زیبا و باورنکردنی به وجود آورده است.

ساحل پاپ کورن

ساحل پاپ کورن در انتهای شمال غربی شهر کورالجو قرار گرفته و برای آفتاب گرفتن و شنا و لذت بردن از ساحل اصلا مناسب نیست. چون به دلیل وجودِ این دانه های پاپ کورنی بامزه که از جنس سنگ های مرجانی هستند دراز کشیدن، راه رفتن و نشستن روی این دانه های زبر و قلمبه سلمبه اصلا کار راحتی نیست و به عنوان ساحل تفریحی نمی توان روی آن حساب کرد. اما همین دانه های سفید باعث شده اند تا مسافران و توریست های زیادی برای عکس گرفتن و دیدن این پاپ کورن ها به این ساحل بیایند. انگار که تا از نزدیک و با چشم خودشان نبینند باور نمی کنند که چنین ساحلی واقعا وجود داشته باشد.

ساحل پاپ کورن

ساحل پاپ کورن تازه به وجود نیامده و مردم محلی از وقتی به یاد دارند این ساحل هم با این دانه های سفید و جالب وجود داشته است. اما تا چند سال پیش توریست های کمی از وجود آن باخبر بودند و حتی کسانی که به جزایر قناری سفر می کردند هم از آن غافل بودند. اما شبکه های اجتماعی و به ویژه اینستاگرام بود که باعث محبوبیت و شهرت جهانی ساحل پاپ کورن شد. تصاویر جالب و باورنکردنی که از ساحل پاپ کورن در اینستاگرام منتشر شده بود به سرعت دست به دست شد و میلیون ها کاربر از سرتاسر جهان در مدت زمانی کوتاه این تصاویر را مشاهده کردند.

ساحل پاپ کورن

منبعodditycentral.com

 

کلمه‌های کلیدی: