پلازا د اسپانا، میدان نیم دایره در اسپانیا

میدان نیم دایره در اسپانیا شاید برای شما هم جالب باشد. میدان پلازا د اسپانا (PLAZA DE ESPAÑA) سویل شهری قدیمی و بی نهایت زیبا در بخش خودمختار کشور اسپانیا است که علیرغم وسعت کمش، ۳ مورد از بهترین اثرهای میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است. این شهر شاهکارهای دیدنی بسیار دارد. به عنوان نمونه می توان به بزرگترین کلیسای گوتیک جهان، کلیسای سانتا ماریا اشاره کرد که در این شهر قرار گرفته است.

میدان نیم دایره در اسپانیا

درباره میدان نیم دایره ای اسپانیا چه می دانید؟

پلازا د اسپانا (PLAZA DE ESPAÑA) قطعا تحسین برانگیزترین بنای شهر سویل در کشور اسپانیا بعد از کلیسای جامع این شهر است و دلیل آن هم مقیاس بزرگ و افراط گونه و عظمت و زیبایی ای است که در این سازه به چشم می خورد. چه در همین عکس عاشقش شوید و چه از آن بدتان بیاید، چه به نظرتان دیدنی باشد و چه معمولی، حتما پیشنهاد می کنیم در سفر به سویل از این سازه دیدن کنید.

میدان نیم دایره در اسپانیا

پلازا د اسپانا کجاست؟

پلازا د اسپانا دقیقا یک ساختمان آجری نیمه دوار و ساختمانی با استایل معماری نئو- موریش است که در انتهای هر دو طرفش، برج بلندی قرار دارد ( این برج به اندازه ای بلند هست که بتوان از بالای آن همه ی شهر را دید) و جاذبه های اصلی بنا هستند که در ۲ سوی شمالی و جنوبی آن قرار گرفته اند. در جلوی این ساختمان، اگر انحنای نما را دنبال کنید، به کانالی ۵۰۰ متری می رسید که از ۴ پل عبور می کند و درست در وسط این منطقه، خود پلازا قرار گرفته است.

برای گشت و گذار در این کانال ها می توانید قایق های کوچکی اجاره کنید و همه جای آن را خوب بگردید چون این منطقه به «ونیز سویل» است و یکی از بهترین جاذبه های توریستی سویل محسوب می شود.

میدان نیم دایره در اسپانیا

میدان پلازا د اسپانا در وسط پارک ماریا لوییزا و در کنار یکی از خیابان های آن به نام ایزابلا لا کاتولیکا اسپانیا قرار گرفته است، خیابانی که کاملا مخصوص عابران پیاده است و سرتاسر آن پر است از بستنی فروشانی که بستنی های خوشمزه شان را کاملا دست ساز درست می کنند. همچنین اگر دوست داشته باشید دوچرخه کرایه کنید، هیچ جایی در سویل را بهتر از اینجا پیدا نمی کنید. در واقع بهترین راه برای رسیدن به پارک هم اجاره ی یکی از همین دوچرخه هاست اما می توانید با اتوبوس و تراموا هم به آن برسید.

میدان نیم دایره در اسپانیا

چرا این بنا ساخته شده است؟

میدان پلازا د اسپانا در واقع برای بیست و نهمین نمایشگاه مرکزی ساخته شد. طراحی این ساختمان را شخصی به نام Anibal Gonzalez بر عهده داشته است. اوتصمیم گرفت چنین بنای با عظمتی را بسازد تا هم بر بناهای نمایشگاهی دیگر برتری داشته باشد و هم تحسین همگان را برانگیزد و بتواند افراد زیادی را برای دیدن آن به سویل بکشاند.

کلمه‌های کلیدی: